Michalovce siahali proti majstrovi na tri body, ale berú len jeden, Poprad dobyl Pustý hrad

BRATISLAVA - Obhajca titulu HC'05 iClinic Banská Bystrica zdolal v utorňajšom domácom zápase 28. kola Tipsport Ligy nováčika HK Dukla Ingema Michalovce 4:3 po predĺžení.
Zdroj: 33020

HC'05 iClinic Banská Bystrica – HK Dukla Ingema Michalovce 4:3 pp (2:1, 0:1, 1:1 - 1:0)

Góly: 5. Bartánus (Bubela, Lamper), 18. Hickmott (Southorn, Cardwell), 57. Bartánus (Bubela, Marek Slovák), 61. Jääskeläinen (Southorn, Hickmott) – 18. Chalupa (Hvila), 38. Mašlonka (Lalancette, Dalhuisen), 45. Lalancette (Mašlonka). Rozhodovali: Kalina (SR), Kókai (Maď.) – Bogdaň (SR), Kis-Király (Maď.). Vylúčení: 3:6 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 2058 divákov

Banská Bystrica: Beskorowany – Ďatelinka, Nemčík, Cardwell, Southorn, Petrinec, Mihálik, Zubák – Lamper, Bubela, Bartánus – Hrnka, Hickmott, Jääskeläinen – Gabor, Marek Slovák, Šille – Kabáč, Tamáši, Fafrák

VIDEO Nové Zámky oznámili novú posilu, ktorá prišla z Bratislavy Capitals

Michalovce: Surák – Ventelä, Dalhuisen, Mesikämmen, Vorobjev, Kolba, Hančák – Hvila, Šimun, Chalupa – Mašlonka, Lalancette, Korhonen – Spilar, Galamboš, Hričina (32. Borov) – Giľák, Linet, Safaralejev

Pred začiatkom zápasu vedenie Banskej Bystrice ocenilo gratinovaným pukom Miroslava Chudého, bývalého kouča "baranov", dnes už v službách nováčika z Michaloviec. Prvá tretina bola v réžii domácich. Do vedenia išli v 5. minúte, keď Bubela od zadného mantinelu našiel v medzikruží Bartánusa a ten bez prípravy účinne zakončil. Ďalšie šance majster nevyužil a pykal za to. V 18. minúte sa ocitol v nájazde Hvila a hoci Beskorowany puk vyrazil, na dorážku Chalupu nemal nárok – 1:1. Ubehlo iba 25 sekúnd a skóre zápasu sa opäť zmenilo. Tentoraz bol v úniku bystrický útočník Hickmott a prestrelil Suráka – 2:1.

Prvé vylúčenie prišlo na začiatku druhej tretiny, na trestnú lavicu si sadol Bartánus, ale hostia presilovku nevyužili, málo v nej hrozili, najbližšie mal ku gólu zblízka Mašlonka. Hneď nato si po faule Kolbu zahrali v početnej výhode aj domáci a hoci mali tlak, nepresadili sa, tentoraz zblízka neuspel Hrnka. Potom zahodili šance na strane Michaloviec v prieniku Giľák a na strane Bystrice Hickmott, ten ani na dvakrát nepokoril Suráka. V polovici stretnutia sa zranil v drese nováčika Hričina po strete so Southornom. Veľkú šancu mal potom útočník HC'05 Marek Slovák, predral sa dopredu a vystrelil do hornej žrde. Túto výstrahu zobrali hostia vážne. Začali viac útočiť i zakončovať a vyplatilo sa im to. V 38. minúte po rýchlom prechode celej formácie do pásma vyrovnal švihom z ľavého kruhu Mašlonka.

V tretej tretine Banskobystričania nevyužili druhú presilovku v zápase a po nej inkasovali. Lalancette v 45. minúte vystrelil spoza kruhu a ľahší puk prešiel za Beskorowanyho – 2:3. Následne vyvinul majster enormné úsilie, viac sa tlačil dopredu, veľkú príležitosť mal pred bránkou Hrnka a po faule na neho si "barani" zahrali ďalšiu presilovku, no ani túto možnosť nevyužili. S pribúdajúcimi minútami sa nováčik srdnato pod Urpínom bránil, Surák ustál štipľavú strelu Slováka z pravej strany, no napokon kapituloval, pretože v 57. minúte z medzikružia v pokľaku vypálil nekompromisne Bartánus a vyrovnal na 3:3.

Duel Liptovský Mikuláš - Košice zrušený!

Nasledovalo predĺženie, v ktorom Bystričania využili presilovku, presadil sa tvrdou strelou z ľavého kruhu Jääskeläinen – 4:3.

DVTK Jegesmedvék Miškovec - HK Nitra 2:5 (1:1, 0:2, 1:2)

Góly: 5. Kiss (Galanisz, Vas), 55. Reszegh (Dudás, Vandane) - 1. Scheidl (Kerbashian, Morrison), 27. Kollár (Yellow Horn), 27. Buček (Kollár, Koyš), 45. Čaládi (Buček), 59. Yellow Horn (Scheidl, Mezei). Rozhodovali: Korba, Štefik - Jobbágy, Rojík, vylúčení: 6:5 na 2 min, navyše: Beauviler - M. Versteeg po 10 min za pästný súboj, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 911 divákov

Miškovec: Rajna – Dudás, Ross, Vandane, Göz, Vojtkó, Szirányi - D. Rodman, St. Pierre, Harrison – Reszegh, Vas, Beauvillier - P. Kiss, Galanisz, Miskolczi - Láda

Nitra: Hanuljak – Morrison, Mezei, M. Versteeg, S. Rácz, Kubka, Sloboda, Korím – Yellow Horn, Kerbashian, Scheidl - Koyš, Kollár, Tábi - Fominych, Čaládi, Buček - Csányi, Minárik, Hrušík - Nemec

VIDEO Výborná správa pre slovenský hokej: Toronto povolalo späť nášho reprezentanta!

Nitra vycestovala do Maďarska bez Krisa Versteega, do vedenia sa však dostala už po 27 sekundách. Z voleja trafil puk do siete Scheidl. Domáci rýchlo vyrovnali, z dorážky sa v 5. minúte presadil Kiss. Rozhodujúcim momentom sa ukázala byť 27. minúta.

Najprv Nitra využila presilovú hru prostredníctvom Kollára a o 36 sekúnd neskôr zvýšil už na 3:1 pre hostí Buček. Náskok zveľadil v úvode tretej tretiny Čaládi a hoci domáci znížili v 55. minúte zásluhou Reszegha, Nitrania nenechali súpera sa v závere priblížiť kontaktným gólom a pripísali si druhé víťazstvo z predchádzajúcich ôsmich duelov.

Premiérový zásah v nitrianskom drese zaznamenal v úplnom závere do prázdnej bránky Yellow Horn a stanovil výsledok. Miškovec nezískal ani bod vo štvrtom stretnutí za sebou.

HKM Zvolen - HK Poprad 3:5 (1:2, 1:1, 1:2)

Góly: 8. Kelemen (Fatul, Kolenič), 31. Kelemen (Mráz, Betker), 42. Trotter (Švarný) - 2. Jacobs (Paukovček, Leclerc), 6. Handlovský (Jacobs, Vandas), 30. Svitana (Zagrapan, Kozák), 47. Handlovský (Kozák), 60. Vandas (Erving, Nechvátal). Rozhodovali: Adamec, Goga - Orolin, Vyšný, vylúčení: 7:4 na 2 min, navyše: Maier 5+10+DKZ za bitku - Mlynarovič 5+10+DKZ za bitku, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:1, 1371 divákov

VIDEO Richard Rapáč opisuje desivé chvíle, ktoré mu ukončili kariéru

Zvolen: Tomek - Corrin, Betker, Švarný, Fatul, Maier, Drgoň, Tomko - Štrauch, Trotter, McPherson - Kelemen, Špirko, Thompson - Mráz, Šťastný, Bonis - Marcinek, S. Petráš, Tibenský - Kolenič

Poprad: Nechvátal – Brejčák, Kozák, Ulrych, Erving, Ťavoda, Magovac, Česánek – Vandas, Preisinger, Handlovský – P. Svitana, Zagrapan, Karterud – Leclerc, Paukovček, Jacobs – Kundrik, Mlynarovič, Bjalončík – Králik

Hostia mali výborný štart do zápasu, už v 2. minúte sa dostali do prečíslenia Paukovček s Jacobsom a druhý menovaný rozvlnil sieť - 0:1. V 6. minúte prišiel ďalší úder pre Zvolen. Marcinek išiel na trestnú, no pobudol na nej len 32 sekúnd, keďže Handlovský z dorážky zvýšil na 2:0 pre Poprad. Domáci si následne zobrali oddychový čas a pomohlo im to, keďže sa im podarilo rýchlo znížiť. V 8. minúte vypálil Kelemen spoza obrancu a Nechvátal nestihol zareagovať - 1:2. Aj v ďalších minútach pokračoval svižný hokej s veľkým množstvom šancí. V 11. minúte mal vyrovnanie na hokejke Mráz, ale jeho strela skončila len na žrdi. Pri hre štyroch na štyroch najprv Jacobs preveril domáceho brankára Tomeka, na druhej strane sa ocitol v dobrej pozícii Trotter. V závere tretiny mali tlak hostia, ale tretí gól nepridali.

VIDEO Klub požiadal o uvoľnenie z rodinných dôvodov: Posilní mladý obranca domáci Žiar?

V úvode druhej časti mal dobrú príležitosť Špirko, ktorý si potiahol puk spoza bránky, no jeho strela mierila vedľa. Zvolen si následne zahral v početnej výhode, no bez strely na bránku. Hostia mali šancu na tretí gól v 27. minúte po akcii Mlynaroviča s Bjalončíkom, ale Tomek zachránil. O tri minúty neskôr sa mu to už nepodarilo, keď sa vo vlastnom oslabení dostal za obranu Svitana a zvýšil na 3:1. Tento stav však nevydržal ani minútu a domáci sa dotiahli opäť na rozdiel jedného gólu. V presilovke, v ktorej inkasovali, Kelemen dorazil Mrázovu strelu za Nechvátala a znížil na 2:3. V 34. minúte sa strhla hromadná bitka a Maier s Mlynarovičom museli predčasne pod sprchy. V závere si oba tímy vypracovali ešte po dobrej šanci, ale góly už nepadli.

VIDEO Dávid Bondra prišiel o skúseného spoluhráča: Kunlun prepustil bývalú oporu Colorada

Domácim hokejistom sa podarilo vyrovnať v 42. minúte, no krátko nato išli za sebou na trestnú Petráš a Kelemen a Poprad mal k dispozícii 26 sekúnd dlhú presilovku o dvoch hráčov. Dokázal ju využiť už po deviatich sekundách vďaka presnej strele Handlovského a opäť išiel do vedenia - 3:4. V 51. minúte mohol zlomiť zápas Zagrapan, ale prečíslenie troch na dvoch zakončil strelou mimo bránku. Zvolen doplácal na nedisciplinovanosť a zakrátko ponúkol hosťom ďalšiu presilovku. Tí ju však nevyužili a dráma pokračovala až do konca. V 54. minúte si dal pozor Nechvátal po šikovnom Špirkovom teči. Zvolenčania sa do záverečného tlaku ani veľmi nedostali a práve naopak, takmer inkasovali po šanciach Jacobsa a Vandasa. Domáci na poslednú minútu a pol odvolali Tomeka z bránky, no s výsledkom už nič neurobili. Bodku za zápasom dal 16 sekúnd pred záverečným hvizdom Vandas a pri jeho góle do prázdnej bránky si pripísal asistenciu aj brankár Nechvátal.