Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Nitra má na súpiske znova osem legionárov: Odíde niekto?

NITRA - Hokejová Nitra druhýkrát v tejto sezóne eviduje na súpiske naraz osem legionárov.
MetaTitle: SR Banská Bystrica hokej TL Finále 1. zápas Nitra BBX.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Prvýkrát sa tak stalo keď to tímu pribudol obranca Jesse Graham. Ten odohral štyri stretnutia a po veľmi dobrých výkonoch odišiel do fínskeho tímu KalPa Kuopio, ktorý v tom čase zháňal ofenzívneho obrancu: "Vtedy sme počítali s tým, že Jesse môže rovnako rýchlo ako prišiel, aj odísť. Každý videl, že našu ligu poriadne presahoval. Vtedy sme preto nechceli spraviť taký krok, že s niekým sa rozlúčime a následne nám odíde aj Graham, čo sa nakoniec aj stalo," prezradil nášmu webu Tomáš Chrenko, generálny manažér HK Nitra.

Prečítajte si aj

Kris Versteeg Chrenko.Versteeg bude hrať za symbolickú odmenu: Chrenko dúfa, že hráči z neho vytiahnu za príchodné čo najviac peňazí

Počas toho, ako mali "Corgoni" na súpiske osem legionárov, nedostal šancu český brankár Miroslav Hanuljak. V Tipsport lige chytal Juraj Šimboch. Momentálne si tréner Marián Bažány znova musí jedného zahraničného hráča nechať mimo zostavy, keďže do mužstva pribudol hviezdny útočník Kris Versteeg. Ten si debut odkrúti v piatok proti HKM Zvolen: "Možné je momentálne všetko. Nerád by som však niečo do médií hovoril. Musíme si sadnúť s chalanmi, ktorých sa to týka a potom dôjdeme k záveru," odpovedal na našu otázku generálny manažér HK Nitra, ktorým je Tomáš Chrenko.

Počas štyroch stretnutí, v ktorých bol hráčom Nitry Jesse Graham a klub mal teda osem legionárov, sa 35-ročný český gólman Miroslav Hanuljak nedostal ani na striedačku. Naposledy Hanuljak chytal v rámci Tipsport ligy v nedeľu 17.11.2019 na ľade Slovana Bratislava, kedy Nitrania evidovali na zápasovej súpiske najvyšší možný počet sedem legionárov.

Prečítajte si aj

Bývalý brankár Slovana Bratislava.Nikdy nemôžete vynechať Brusta, hovorí známy zámorský novinár
Zdieľajte:
Zdroj informácií: hokejovysvet.sk

Diskusia

Podobné články