Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Banskú Bystricu opúšťa slovenský reprezentant, posilnil Mladú Boleslav

PARDUBICE - Slovenský reprezentant Mário Lunter opúšťa HC ´05 iClinic Banská Bystrica a posilnil český tím BK Mladá Boleslav, kde podpísal zmluvu do konca sezóny.
Na snímke sprava Mário Lunter (Banská Bystrica) a Blake Kessel (Košice).
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

25-ročný krídelník v tejto sezóne odohral trinásť stretnutí, získal v nich osem kanadských bodov (4+4). Prakticky celú svoju doterajšiu seniorskú kariéru zasvätil Banskej Bystrici. S tímom z rodného mesta vyhral tri majstrovské tituly. Okrem toho ale v sezónach 2014/15 a 2018/19 nastupoval aj za Slovan Bratislava v KHL. Krátko nastupoval za Liptovský Mikuláš a HK Orange 20.

Prečítajte si aj

MetaHeadline: HC'05 iClinic Banská Bystrica - HKM Zvolen.Slovák sa ocitol späť v Banskej Bystrici, vybičované derby si užil

"Mário je výsledkom nášho skautingu. Mali sme ho v hľadáčiku už dlhšie, takže sme radi, že sa nám ho podarilo priviesť. Veríme, že obstojí v roli, do akej s ním počítame," povedal pre klubový web športový manažér Mladej Boleslavi Radim Vrbata.

Lunter tento rok reprezentoval Slovensko na domácich MS, kde získal dve asistencie. Zahral si aj na nedávnom Nemeckom pohári. Na konte má taktiež po jednom štarte na MS U18 a MSJ.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: hokejovysvet.sk

Diskusia

Podobné články