Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Kapitánom Slovenska na Nemeckom pohári bude obranca z českej Extraligy

KREFELD - Kapitánom Slovenska na Nemeckom pohári bude Peter Čerešňák.
Ceresnak slovensko hokej.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Zadák Plzne dostal túto funkciu od hlavného trénera Craiga Ramsayho. Jeho asistentmi sa stali Marek Ďaloga zo Spartu Praha a Marek Hrívik. Tomu sa bodovo darí vo Švédsku.

Prečítajte si aj

Na snímke tréner slovenskej hokejovej reprezentácie Craig Ramsay.Nechápem, kde sa ľudia z NHL pozerajú, tvrdí Ramsay a dvojicu slovenských mladíkov z KHL a Tipsport ligy vidí v NHL

Čerešňák je druhý najskúsenejší hráč v krefeldskom výbere trénera Craiga Ramsayho. Na konte má 73 štartov, o šestnásť menej ako prvý na zozname Marek Ďaloga. Kapitánske céčko si váži, keďže rovnakú funkciu zastával už v reprezentácii do 18 rokov, vie aké má povinnosti. "Cítim sa fajn. Céčko je česť, mám radosť, ale nelipnem na ňom. Podstatné je, že máme pred sebou prvý turnaj v sezóne s mladým mužstvom. Musíme korčuľovať, dôsledne plniť pokyny trénerov," povedal obranca Škody Plzeň pre hockeyslovakia.sk.

Asistenta Ďalogu čaká vo štvrtok jubilejný 90. duel v národnom tíme. "Štarty si nepočítam. Dôležitejšie je, že som tu. Myslím len na to, ako budeme hrať proti Švajčiarom a ako sa nám bude dariť," vravel pred stretnutím zadák pražskej Sparty.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: hockeyslovakia.sk

Diskusia

Podobné články