Košice doma prehrali, Slovan otočil zápas s Liptákmi a Dukla v plnej miere pocítila stúpajúcu formu Nitry

BRATISLAVA - Hokejisti HC Nové Zámky zvíťazili v utorňajšom zápase 15. kola Tipsport Ligy na ľade HC Košice 3:2 po predĺžení. Hrdinom hostí bol útočník Tomáš Pospíšil, ktorý k dvom asistenciám pridal aj víťazný gól.
CHovan Košice radost gól.

HC Košice - HC Mikron Nové Zámky 2:3 pp (1:1, 0:1, 1:0 - 0:1)

Góly: 19. Repe (Haščák, Majdan), 53. Skokan (Repe, Rapáč) - 3. Hruška (Jurík, Pospíšil), 39 Fábry (Pospíšil), 64. Pospíšil. Rozhodovali: Valach, Orolin - Beniač, Smrek, vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 6480 divákov

Košice: Košarišťan - Slovák, Repe, Čížek, Koch, Bučko, Růžička, Cibák - Majdan, Chovan, Haščák - Belluš, Skokan, Klhůfek - Rapáč, Bortňák, Milý - Suja, Vrábeľ, Jokeľ

Nové Zámky: Kristín - Šmach, Mikuš, Ordzovenský, Hatala, M. Drtina, Hain, Dlugoš - Pospíšil, Urban, Jurík - Bajtek, Hruška, Štumpf - Rogoň, Fábry, Jakúbek - Bečka, Ondrušek, Múčka

Zápas videla nadpriemerná návšteva, keďže košický klub umožnil bezplatný vstup viacerým základným a stredným školám. V drese domácich nastúpil útočník Michal Chovan prvýkrát so zlatou prilbou, ktorú dostal ako ocenenie pre najlepšieho hráča mesiaca september.

Rok Tičar (vľavo) a Žiga Jeglič hrávali stabilne v jednom útoku Slovana.VIDEO Najslabší tím českej extraligy si pozval na skúšku bývalého útočníka Slovana

Košičania mali už po 34 sekundách prvú presilovku, no v nej si nedokázali vypracovať vážnejšiu šancu. Pospíšil sa po návrate z trestnej lavice zapojil do ofenzívnej akcie hostí, ktorú strelou spomedzi kruhov ideálne zakončil Hruška - 0:1. Hostí prvý gól z prvej strely v zápase povzbudil, no v ďalších minútach úvodnej tretiny mali herne navrch Košičania. Obrana Novozámčanov ich nepúšťala do výhodných pozícií, pričom hostia boli nebezpeční aj z brejkov. V ich presilovke v 9. minúte neskóroval v sľubnej šanci Hruška a neskôr Pospíšilovu šancu v prečíslení troch proti jednému zmaril brankár Košarišťan. Jednoduchý recept na gól ukázal košický obranca Repe, ktorý v 19. minúte presne namieril strelu od modrej čiary - 1:1.

Stratený náskok mohli hostia získať naspäť v 23. minúte, keď sa Jakúbek dostal do krátkeho úniku po chybe Cibáka, no Košarišťana neprekonal. Nerozhodný stav sa nezmenil ani v 28. minúte, keď Belluš uvoľnil Skokana, no jeho bekhend neskončil v bránke hostí. V závere druhej tretiny mali hostia 44-sekundovú presilovku o dvoch hráčov, ktorú presnou strelou využil Fábry.

Novozámčania sa aj v tretej tretine sústredili na pozornú obrannú hru, ktorú potvrdzoval rozchytaný brankár Kristín. Hrozili však aj z brejkov ako Pospíšil v 46. minúte. V 53. minúte sa domáci dočkali, keď Repeho strelu tečoval Skokan - 2:2. V tretej časti sa hralo najmä v pásme Novozámčanov, no tí už súperovi viac nedovolili. V predĺžení rozhodol o víťazstve hostí Pospíšil, ktorý zužitkoval svoj brejk zo stredného pásma.

HC 07 WPC Koliba Detva - HC'05 iClinic Banská Bystrica 1:5 (1:2, 0:1, 0:2) Góly: 7. Sýkora (Šišovský, Zuzin) – 5. Hickmott (Lunter, Mihálik), 17. Lunter (Southorn, Mihálik), 27. Jaaskalainen (Hohmann, Southorn), 51. Nemčík (Šťastný), 57. Jaaskalainen (Lunter). Rozhodovali: Snášel, Stano – Stanzel, Vyšný, vylúčení: 3:5, presilovky 0:1, oslabenia 0:0, 636 divákov

Detva: Šimko - Martin Chovan, Gachulinec, Kuklev, Golian, Jendroľ, F. Fekiač, Lalík – J. Sýkora, P. Zuzin, Šišovský – R. Gašpar, P. Valent, Török – Žilka, Podešva, Ščurko – Ľupták, Čacho, Čenka

Banská Bystrica: Beskorowany – Ďatelinka, Biro, Southorn, Mihálik, Nemčík, Cardwell, Zubák, Fafrák – Hrnka, Šťastný, Lamper – Lunter, Hickmott, Jaaskalainen - Šoltés, Bubela, Hohmann - Kabáč, Gábor, Bartánus

Na snímke vpravo hráč Košíc Marek Hovorka, vľavo hráč Popradu Peter Lichanec.VIDEO Peter Lichanec bol pri pretrhnutí smutného rekordu Kadane

Hoci v úvode prvej tretiny boli aktívnejší domáci, ako strelecky efektívnejší sa prejavili "barani". Na ich prvý gól v 5. minúte z hokejky Hickmotta ešte pohotovo odpovedal o necelé dve minúty neskôr domáci Zuzin, na začiatku 17. minúty však využil zlé bránenie Detvy Lunter, ktorý strelil víťazný gól. Prevahu Banskobystričanov v druhej tretine potvrdil Jaaskalainen, ktorý skóroval po rýchlej kombinácii úradujúcich majstrov. V tretej tretine Banská Bystrica dovŕšila svoj triumf ďalšími dvoma gólmi – najprv využil v 51. minúte zaváhanie domáceho brankára Šimka obranca Nemčík. V 57. minúte pridal piaty gól a svoj druhý v zápase Jaaskalainnen po peknej súhre s Lunterom. Hostia z miernej streleckej (26:22) vyťažili výraznú gólovú prevahu.

HK Nitra - HK Dukla Ingema Michalovce 6:2 (1:0, 3:1, 2:1)

Góly: 9. Pupák (Morrison, Kerbashian), 22. Scheidl (Morrison, Kerbashian), 29. Versteeg (Blackwater, Csányi), 33. Blackwater (Kerbashian, Mezei), 49. Fominych (Csányi), 53. Buček (Morrison, Mezei) - 26. Mesikämmen (Juusela), 43. Safaralejev (Linet, Giľák). Rozhodovali: Lokšík, Kókai (Maď.) - Jurčiak, Kis-Király (Maď.), vylúčení: 5:8, presilovky: 4:2, oslabenia: 0:0, 2347 divákov

Nitra: Hanuliak – Mezei, Morrison, Olsen, Pupák, S. Rácz, M. Versteeg, Korím – Buček, Kerbashian, Scheidl - Blackwater, Kollár, Lušňák - Fominych, Šimun, Csányi - Čaládi, Minárik, R. Rác - Tábi

Michalovce: Trenčan (29. Surák) – Dalhuisen, Mesikämmen, Vorobyev, Ventelä, Bdžoch, Kolba, Zekucia, Borov – Safaralejev, Lalancette, Spilar – Giľák, Galamboš, Mašlonka - Juusela, Linet, Hričina - Chalupa, Toma, Hamráček

Úvodná tretina patrila domácim, Nitrania v nej dostávali Michalovce pod tlak. Prvú veľkú šancu mal v 6. minúte Kollár, ktorého peknou prihrávkou našiel Rácz, ale puk sa iba obtrel o žrď. V 9. minúte "corgoni" pretavili tlak na otvárací gól, keď tvrdú strelu Morrisona tečoval Pupák. Michalovce vážnejšie Hanuljaka neohrozili.

MetaTitle: Rusko SR Hokej Jaroslav tragdia premira vhra.VIDEO Lokomotiv Jaroslavľ lovil v Ottawe a získal švédskeho majstra sveta

Aj v druhej tretine podala Nitra kvalitný výkon. Hostia viac otvorili hru a to sa im vypomstilo. V 22. minúte zvýšil na 2:0 Scheidl, na ktorého gól ešte Michalovce dokázali zareagovať. Nenápadná strela z hokejky Mesikämmena zaplachtila za Hanuljaka - 2:1. V 29. minúte dobre zaclonil Csányi a Versteeg presnou strelou vyhnal Trenčana z bránky - 3:1. Ani Surák nezostal dlho s čistým kontom. Komfortné trojgólové vedenie zabezpečil Nitre presnou strelou Blackwater, ktorý zužitkoval peknú prihrávku od Kerbashiana.

Vstup do tretej tretiny vyšiel Dukle. V presilovej hre dokázal Safaralejev pretlačiť puk za Hanuljaka a znížil. Hostí však definitívne zlomil piaty gól Nitry. V 49. minúte sa nenechal odstaviť od puku Csányi a z jeho práce vyťažil Fominych - 5:2. V 53. minúte ukázal inštinkt strelca navrátilec Buček, keď šiestym gólom prekonal Suráka. Nitranom zápas chutil a fanúšikov až do záveru bavili kombinačnou hrou.

KHL opustí jeden klub.VIDEO Tréner Chabarovska sa vyhrážal rozhodcovi, dostal takmer päťtisícovú pokutu

HK Poprad - HKM Zvolen 3:4 (0:1, 1:1, 2:2)

Góly: 33. Zagrapan (Kozák, Vandas), 42. Vandas (Kozák), 46. Leclerc (Kozák) - 11. Špirko (Corrin), 29. Bonis (Trotter, Betker), 43. Halama (Thompson, Lowney), 56. Štrauch. Rozhodovali: Fridrich, Goga – Durmis, Šoltés, vylúčení: 3:7, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 1122 divákov

Poprad: Vošvrda – Kozák, Ulrych, Brejčák, Magovac, Erving, Kramár, Česánek, Fabian – Handlovský, Paukovček, Vandas – Takáč, Zagrapan, Leclerc – Bjalončík, Mlynarovič, P. Svitana – Kundrik, Matej Paločko, R. Svitana

Zvolen: Hollý – Lowney, Švarný, Betker, Corrin, Drgoň, Maier, Tibenský, Fatul – Mráz, Špirko, Kelemen – McPherson, Trotter, Bonis – Štrauch, Halama, Thompson – Kolenič, Petráš, Marcinek – Tibenský

Krátko po výmene do Zvolena sa Štrauch opäť predstavil pred popradským publikom. Úvod stretnutia bol rozpačitý z oboch strán. Zápasu chýbali tempo i nasadenie. Skóre mohol otvoriť Vandas, ktorý už dvíhal ruky nad hlavu, ale jeho strelu zastavila konštrukcia bránky. Do tempa sa domáci nedostali ani vďaka presilovým hrám a udreli hostia. Šikovnú prihrávku Corrina do bránkoviska zužitkoval Špirko a Zvolen viedol po 11 minútach hry. Prvú tretinu predčasne ukončilo vypadnuté ochranné sklo za bránkou hostí a necelých šesť minút sa dohrávalo po odchode na prvú prestávku. V dohrávaných minútach úvodného dejstva zazvonil na žrď Hollého bránky Česánek.

Piatak bude v novej sezóne hrať za Debrecín.VIDEO Debrecín opustil aj druhý slovenský hokejista

Druhé dejstvo začali "kamzíci" sériou sľubných príležitostí na vyrovnanie. Postupne si na brankárovi Zvolena vylámali zuby Leclerc, Paukovček a Handlovský. Opäť preto platilo otrepané "nedáš-dostaneš". Bonis si poradil s brániacim Magovacom aj s popradským brankárom Vošvrdom a po peknom blafáku zvýšil na 2:0 pre hostí. Na začiatku 32. minúty spôsobil Brejčákovi krvavý šrám na tvári McPherson a domáci získali štvorminútovú početnú výhodu. Už v prvom dvojminútovom treste ukážkovo trafil z ľavého kruhu Zagrapan a pre domácich vykresal iskru nádeje.

Záverečnú časť začali Popradčania presilovou hrou za zdržovanie hry Halamom. Vyrovnanie na 2:2 v nej zariadil presným zásahom Vandas a pod Tatrami sa začínalo odznova. Radosť z gólu na popradskej lavičke ešte ani nevyprchala a hostia išli opäť do jednogólového vedenia. Halamovi stačilo iba 12 sekúnd, aby si z popradského obrancu Magovaca spravil prekážkovú dráhu a vrátil vedenie na zvolenské hokejky. V 46. minúte sa Poprad opäť vrátil do hry. Do úniku 2 na 1 sa dostali Leclerc s Paukovčekom. Francúzsky reprezentant situáciu vyriešil individuálnym zakončením a npoemýlil sa - 3:3. Keď sa už zdalo, že zápas smeruje do predĺženia, spravil na útočnej modrej hrubú chybu Ulrych. Do úniku sa dostal hosťujúci Štrauch a svojich bývalých spoluhráčov vytrestal zásahom k vzdialenejšej žrdi Vošvrdovej bránky - 3:4. Tri body spod Tatier si po dramatickom priebehu odviezli hostia zo Zvolena.

DVTK Jégesmedvék Miškovec - MAC Újbuda 4:1 (1:1, 3:0, 0:0)

Góly: 7. Galanisz (Rodman), 26. Ritó (Reszegh), 37. Vas (Láda), 38. Ross (Vojtko) - 13. Stretch (KLEMPA, Sofron). Rozhodovali: Kalina, Korba – Bogdaň, Ordzovenský, vylúčení: 5:6, presilovky 1:0, oslabenia 0:0, 1411 divákov

Miškovec: Adroján - Ross, Vojtkó, Láda, Vandane, Szirány, D. Kiss, Göz, Lövei - Beach, Vas, Reszegh - Rodman, Harrison, Beauviller - Miskolczi, Galanisz, Magosi - Ritó, Farkas, P. Kiss

Újbuda: Bálisz – Garát, Carlisle, Macaulay, McNally, Pozsgai, Fejes, Bugár, Schlekmann – Klempa, Stretch, Sofron - Br. Orbán, Langkow, Bodó – Kreisz, Pitt, Terbócs - Pápa, Nagy, Szigeti

Pozrite si aj

NHLka znak na ihrisku.VIDEO Getzlaf nešetrne poslal k ľadu hráča Calgary

V maďarskom derby v rámci najvyššej slovenskej súťaže sa hral v prvej tretine otvorený hokej. Hernú prevahu mali domáci, ktorí išli do vedenia gólom z presilovej hry v 7. minúte, keď sa z otočky presadil Galanisz. V 13. minúte po krásnej kombinácií hostia vyrovnali, blafákom zakončil Stretch. V ďalších minútach prvej tretiny ovplyvnil zápas hrubý faul domáceho Miskolcziho, po ktorom mali hostia výhodu päťminútovej presilovky, po ďalších šarvátkach však z dlhej presilovky nič nebolo a gól už nepadol. Aj druhá tretina sa začala aktívne z oboch strán, svoju šancu využili domáci, keď sa po rýchlej akcii presadil Ritó. Domáci pokračovali v tlaku, ktorý vystupňovali v poslednej päťminútovke prostredného dejstva, výsledkom boli ďalšie dva góly v podaní Vasa a Rossa v bráne hostí. Zakríknutý výkon budapeštianskeho tímu pokračoval aj v záverečnom dejstve. Domáci mali niekoľko príležitostí, no svoj náskok už nezvýraznili.

Čiliak v bráne Slovenska.VIDEO "Utajený" fanúšik naložil Marekovi Čiliakovi: Slovenský reprezentant ho inteligentne zotrel

Slovan Bratislava - MHk 32 Liptovský Mikuláš 3:2 pp a sn (0:2, 1:0, 1:0 - 0:0, 1:0)

Góly: 32. Žitný (Meszároš, Štajnoch), 59. Matoušek (Abdul, Šedivý), rozh. sam. nájazd Abdul - 2. Vybiral (Macík, Mezovský), 7. Lištiak (Kurali, Ri. Huna). Rozhodcovia: Müllner, Nagy - Jedlička, Soltész, vylúčení: 4:8 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 2904 divákov

Slovan: Brust – Sersen, Bačik, Štajnoch, Meszároš, Podlipnik, Šedivý, Hudec – Bondra, Zigo, Abdul – Žitný, Kukumberg, Pance – Jendek, Puliš, Matoušek – Miklík, Urbánek, Sloboda

Liptovský Mikuláš: Zalivin — Droppa, Petran, Kurali, Stehlík, Roman, Mezovský, Nemec, Smutný — Kriška, Uhrík, J. Sukeľ — Macík, Lištiak, Ri. Huna — Lunter, Oško, Vybiral - Ru. Huna, Ró. Huna, Nechaj

Úvodné buly na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu vhodil bývalý slovenský reprezentant a tréner a dlhoročný hráč i kormidelník Slovana Zdeno Cíger, ktorý v sobotu oslávil okrúhle jubileum 50 rokov.

Domáci nezačali vôbec dobre a už po 100 sekundách prehrávali. Brust vyrazil strelu Macíka pred seba a k puku sa najrýchlejšie dostal Vybíral, ktorý ho dorazil do odkrytej bránky - 0:1. Aj v ďalších minútach mali jasne navrch hostia, ktorí mohli zvýšiť náskok pri presilovke i šanci Krišku, ktorý išiel sám na Brusta, ale podarilo sa im to až v 7. minúte. Po Kuraliho strele sa odrazil puk medzi kruhy, kde bol pripravený Lištiak a ponad pravý betón Brusta zvýšil na 2:0. Slovan sa dostal do lepšej šance až v 9. minúte, no výborne zasiahol Zalivin, keď odpálil puk, ktorý smeroval do siete. Posledný tím tabuľky už domácich v prvej tretine do veľkých šancí nepustil a do kabín išiel s dvojgólovým náskokom. V závere tretiny sa dostal z ľavej strany pred bránku Hudec, ale Zalivin mu dobre zmenšil strelecký uhol.

Kytnar Meszaros Slovan.VIDEO Slovan prišiel o dvoch útočníkov, musel siahnuť do prvoligového Martina

Druhá tretina odštartovala dohrávanou presilovkou hostí, no v ďalších minútach prebrali taktovku "belasí" a rozbehli ofenzívny kolotoč. Na Zalivina sa rútil jeden útok za druhým, brankár Liptákov však predviedol niekoľko výborných zákrokov a držal čisté konto. Neujala sa efektná strela pomedzi nohy Puliša a Zigovu dorážku v skrumáži zastavila žrď. Zalivin následne puk zaľahol. Slovan zlomil streleckú smolu až v 32. minúte pri hre 4 na 3, keď dorazil Meszárošovu strelu Žitný - 1:2. Veľký nápor domácich pokračoval aj v zostávajúcich minútach druhého dejstva, ale ďalšie góly už nepriniesol. Obrovskú šancu mal v 38. minúte Jendek, ale svoj nájazd na Zalivina nepremenil na vyrovnávajúci gól. Liptáci vystrelili počas druhej tretiny na bránku len dvakrát, Slovan 14-krát.

Romančík stále čaká na nový klub.VIDEO Reprezentoval, chytal Tipsport ligu a teraz čaká na ponuky v skalickej juniorke

Aj tretia tretina sa niesla v snahe Slovana o obrat zápasu. V 45. minúte sa dostali do prečíslenia traja na dvoch, Sloboda zvolil samostatné zakončenie a to sa neujalo. "Belasí" si zahrali od 46. minúty ďalšiu presilovku, v ktorej mali dobré šance Bondra a Šedivý, ale Zalivin držal svoj tím na víťaznej ceste. Liptáci mohli rozhodnúť v 49. minúte, keď išli dvaja na jedného, no Brust si s Uhríkovou strelou poradil. Nasledovala ďalšia presilovka domácich, no ani v nej vyrovnávajúci gól neprišiel. Ten prišiel až v 58. minúte pri hre bez brankára z hokejky Matouška, ktorý poslal duel do predĺženia.

Slovan ho odštartoval ďalšou presilovkou, v ktorej mal čistú šancu Abdul, ale zblízka netrafil odkrytú bránku. O triumfe Slovana rozhodol v samostatných nájazdoch Abdul.