Košice doma prehrali, Slovan otočil zápas s Liptákmi a Dukla v plnej miere pocítila stúpajúcu formu Nitry

BRATISLAVA - Hokejisti HC Nové Zámky zvíťazili v utorňajšom zápase 15. kola Tipsport Ligy na ľade HC Košice 3:2 po predĺžení. Hrdinom hostí bol útočník Tomáš Pospíšil, ktorý k dvom asistenciám pridal aj víťazný gól.
Zdroj: 32630

HC Košice - HC Mikron Nové Zámky 2:3 pp (1:1, 0:1, 1:0 - 0:1)

Góly: 19. Repe (Haščák, Majdan), 53. Skokan (Repe, Rapáč) - 3. Hruška (Jurík, Pospíšil), 39 Fábry (Pospíšil), 64. Pospíšil. Rozhodovali: Valach, Orolin - Beniač, Smrek, vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 6480 divákov

Košice: Košarišťan - Slovák, Repe, Čížek, Koch, Bučko, Růžička, Cibák - Majdan, Chovan, Haščák - Belluš, Skokan, Klhůfek - Rapáč, Bortňák, Milý - Suja, Vrábeľ, Jokeľ

Nové Zámky: Kristín - Šmach, Mikuš, Ordzovenský, Hatala, M. Drtina, Hain, Dlugoš - Pospíšil, Urban, Jurík - Bajtek, Hruška, Štumpf - Rogoň, Fábry, Jakúbek - Bečka, Ondrušek, Múčka

Zápas videla nadpriemerná návšteva, keďže košický klub umožnil bezplatný vstup viacerým základným a stredným školám. V drese domácich nastúpil útočník Michal Chovan prvýkrát so zlatou prilbou, ktorú dostal ako ocenenie pre najlepšieho hráča mesiaca september.

VIDEO Najslabší tím českej extraligy si pozval na skúšku bývalého útočníka Slovana

Košičania mali už po 34 sekundách prvú presilovku, no v nej si nedokázali vypracovať vážnejšiu šancu. Pospíšil sa po návrate z trestnej lavice zapojil do ofenzívnej akcie hostí, ktorú strelou spomedzi kruhov ideálne zakončil Hruška - 0:1. Hostí prvý gól z prvej strely v zápase povzbudil, no v ďalších minútach úvodnej tretiny mali herne navrch Košičania. Obrana Novozámčanov ich nepúšťala do výhodných pozícií, pričom hostia boli nebezpeční aj z brejkov. V ich presilovke v 9. minúte neskóroval v sľubnej šanci Hruška a neskôr Pospíšilovu šancu v prečíslení troch proti jednému zmaril brankár Košarišťan. Jednoduchý recept na gól ukázal košický obranca Repe, ktorý v 19. minúte presne namieril strelu od modrej čiary - 1:1.

Stratený náskok mohli hostia získať naspäť v 23. minúte, keď sa Jakúbek dostal do krátkeho úniku po chybe Cibáka, no Košarišťana neprekonal. Nerozhodný stav sa nezmenil ani v 28. minúte, keď Belluš uvoľnil Skokana, no jeho bekhend neskončil v bránke hostí. V závere druhej tretiny mali hostia 44-sekundovú presilovku o dvoch hráčov, ktorú presnou strelou využil Fábry.

Novozámčania sa aj v tretej tretine sústredili na pozornú obrannú hru, ktorú potvrdzoval rozchytaný brankár Kristín. Hrozili však aj z brejkov ako Pospíšil v 46. minúte. V 53. minúte sa domáci dočkali, keď Repeho strelu tečoval Skokan - 2:2. V tretej časti sa hralo najmä v pásme Novozámčanov, no tí už súperovi viac nedovolili. V predĺžení rozhodol o víťazstve hostí Pospíšil, ktorý zužitkoval svoj brejk zo stredného pásma.

HC 07 WPC Koliba Detva - HC'05 iClinic Banská Bystrica 1:5 (1:2, 0:1, 0:2) Góly: 7. Sýkora (Šišovský, Zuzin) – 5. Hickmott (Lunter, Mihálik), 17. Lunter (Southorn, Mihálik), 27. Jaaskalainen (Hohmann, Southorn), 51. Nemčík (Šťastný), 57. Jaaskalainen (Lunter). Rozhodovali: Snášel, Stano – Stanzel, Vyšný, vylúčení: 3:5, presilovky 0:1, oslabenia 0:0, 636 divákov

Detva: Šimko - Martin Chovan, Gachulinec, Kuklev, Golian, Jendroľ, F. Fekiač, Lalík – J. Sýkora, P. Zuzin, Šišovský – R. Gašpar, P. Valent, Török – Žilka, Podešva, Ščurko – Ľupták, Čacho, Čenka

Banská Bystrica: Beskorowany – Ďatelinka, Biro, Southorn, Mihálik, Nemčík, Cardwell, Zubák, Fafrák – Hrnka, Šťastný, Lamper – Lunter, Hickmott, Jaaskalainen - Šoltés, Bubela, Hohmann - Kabáč, Gábor, Bartánus

VIDEO Peter Lichanec bol pri pretrhnutí smutného rekordu Kadane

Hoci v úvode prvej tretiny boli aktívnejší domáci, ako strelecky efektívnejší sa prejavili "barani". Na ich prvý gól v 5. minúte z hokejky Hickmotta ešte pohotovo odpovedal o necelé dve minúty neskôr domáci Zuzin, na začiatku 17. minúty však využil zlé bránenie Detvy Lunter, ktorý strelil víťazný gól. Prevahu Banskobystričanov v druhej tretine potvrdil Jaaskalainen, ktorý skóroval po rýchlej kombinácii úradujúcich majstrov. V tretej tretine Banská Bystrica dovŕšila svoj triumf ďalšími dvoma gólmi – najprv využil v 51. minúte zaváhanie domáceho brankára Šimka obranca Nemčík. V 57. minúte pridal piaty gól a svoj druhý v zápase Jaaskalainnen po peknej súhre s Lunterom. Hostia z miernej streleckej (26:22) vyťažili výraznú gólovú prevahu.

HK Nitra - HK Dukla Ingema Michalovce 6:2 (1:0, 3:1, 2:1)

Góly: 9. Pupák (Morrison, Kerbashian), 22. Scheidl (Morrison, Kerbashian), 29. Versteeg (Blackwater, Csányi), 33. Blackwater (Kerbashian, Mezei), 49. Fominych (Csányi), 53. Buček (Morrison, Mezei) - 26. Mesikämmen (Juusela), 43. Safaralejev (Linet, Giľák). Rozhodovali: Lokšík, Kókai (Maď.) - Jurčiak, Kis-Király (Maď.), vylúčení: 5:8, presilovky: 4:2, oslabenia: 0:0, 2347 divákov

Nitra: Hanuliak – Mezei, Morrison, Olsen, Pupák, S. Rácz, M. Versteeg, Korím – Buček, Kerbashian, Scheidl - Blackwater, Kollár, Lušňák - Fominych, Šimun, Csányi - Čaládi, Minárik, R. Rác - Tábi

Michalovce: Trenčan (29. Surák) – Dalhuisen, Mesikämmen, Vorobyev, Ventelä, Bdžoch, Kolba, Zekucia, Borov – Safaralejev, Lalancette, Spilar – Giľák, Galamboš, Mašlonka - Juusela, Linet, Hričina - Chalupa, Toma, Hamráček

Úvodná tretina patrila domácim, Nitrania v nej dostávali Michalovce pod tlak. Prvú veľkú šancu mal v 6. minúte Kollár, ktorého peknou prihrávkou našiel Rácz, ale puk sa iba obtrel o žrď. V 9. minúte "corgoni" pretavili tlak na otvárací gól, keď tvrdú strelu Morrisona tečoval Pupák. Michalovce vážnejšie Hanuljaka neohrozili.

VIDEO Lokomotiv Jaroslavľ lovil v Ottawe a získal švédskeho majstra sveta

Aj v druhej tretine podala Nitra kvalitný výkon. Hostia viac otvorili hru a to sa im vypomstilo. V 22. minúte zvýšil na 2:0 Scheidl, na ktorého gól ešte Michalovce dokázali zareagovať. Nenápadná strela z hokejky Mesikämmena zaplachtila za Hanuljaka - 2:1. V 29. minúte dobre zaclonil Csányi a Versteeg presnou strelou vyhnal Trenčana z bránky - 3:1. Ani Surák nezostal dlho s čistým kontom. Komfortné trojgólové vedenie zabezpečil Nitre presnou strelou Blackwater, ktorý zužitkoval peknú prihrávku od Kerbashiana.

Vstup do tretej tretiny vyšiel Dukle. V presilovej hre dokázal Safaralejev pretlačiť puk za Hanuljaka a znížil. Hostí však definitívne zlomil piaty gól Nitry. V 49. minúte sa nenechal odstaviť od puku Csányi a z jeho práce vyťažil Fominych - 5:2. V 53. minúte ukázal inštinkt strelca navrátilec Buček, keď šiestym gólom prekonal Suráka. Nitranom zápas chutil a fanúšikov až do záveru bavili kombinačnou hrou.

VIDEO Tréner Chabarovska sa vyhrážal rozhodcovi, dostal takmer päťtisícovú pokutu

HK Poprad - HKM Zvolen 3:4 (0:1, 1:1, 2:2)

Góly: 33. Zagrapan (Kozák, Vandas), 42. Vandas (Kozák), 46. Leclerc (Kozák) - 11. Špirko (Corrin), 29. Bonis (Trotter, Betker), 43. Halama (Thompson, Lowney), 56. Štrauch. Rozhodovali: Fridrich, Goga – Durmis, Šoltés, vylúčení: 3:7, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 1122 divákov

Poprad: Vošvrda – Kozák, Ulrych, Brejčák, Magovac, Erving, Kramár, Česánek, Fabian – Handlovský, Paukovček, Vandas – Takáč, Zagrapan, Leclerc – Bjalončík, Mlynarovič, P. Svitana – Kundrik, Matej Paločko, R. Svitana

Zvolen: Hollý – Lowney, Švarný, Betker, Corrin, Drgoň, Maier, Tibenský, Fatul – Mráz, Špirko, Kelemen – McPherson, Trotter, Bonis – Štrauch, Halama, Thompson – Kolenič, Petráš, Marcinek – Tibenský

Krátko po výmene do Zvolena sa Štrauch opäť predstavil pred popradským publikom. Úvod stretnutia bol rozpačitý z oboch strán. Zápasu chýbali tempo i nasadenie. Skóre mohol otvoriť Vandas, ktorý už dvíhal ruky nad hlavu, ale jeho strelu zastavila konštrukcia bránky. Do tempa sa domáci nedostali ani vďaka presilovým hrám a udreli hostia. Šikovnú prihrávku Corrina do bránkoviska zužitkoval Špirko a Zvolen viedol po 11 minútach hry. Prvú tretinu predčasne ukončilo vypadnuté ochranné sklo za bránkou hostí a necelých šesť minút sa dohrávalo po odchode na prvú prestávku. V dohrávaných minútach úvodného dejstva zazvonil na žrď Hollého bránky Česánek.

VIDEO Debrecín opustil aj druhý slovenský hokejista

Druhé dejstvo začali "kamzíci" sériou sľubných príležitostí na vyrovnanie. Postupne si na brankárovi Zvolena vylámali zuby Leclerc, Paukovček a Handlovský. Opäť preto platilo otrepané "nedáš-dostaneš". Bonis si poradil s brániacim Magovacom aj s popradským brankárom Vošvrdom a po peknom blafáku zvýšil na 2:0 pre hostí. Na začiatku 32. minúty spôsobil Brejčákovi krvavý šrám na tvári McPherson a domáci získali štvorminútovú početnú výhodu. Už v prvom dvojminútovom treste ukážkovo trafil z ľavého kruhu Zagrapan a pre domácich vykresal iskru nádeje.

Záverečnú časť začali Popradčania presilovou hrou za zdržovanie hry Halamom. Vyrovnanie na 2:2 v nej zariadil presným zásahom Vandas a pod Tatrami sa začínalo odznova. Radosť z gólu na popradskej lavičke ešte ani nevyprchala a hostia išli opäť do jednogólového vedenia. Halamovi stačilo iba 12 sekúnd, aby si z popradského obrancu Magovaca spravil prekážkovú dráhu a vrátil vedenie na zvolenské hokejky. V 46. minúte sa Poprad opäť vrátil do hry. Do úniku 2 na 1 sa dostali Leclerc s Paukovčekom. Francúzsky reprezentant situáciu vyriešil individuálnym zakončením a npoemýlil sa - 3:3. Keď sa už zdalo, že zápas smeruje do predĺženia, spravil na útočnej modrej hrubú chybu Ulrych. Do úniku sa dostal hosťujúci Štrauch a svojich bývalých spoluhráčov vytrestal zásahom k vzdialenejšej žrdi Vošvrdovej bránky - 3:4. Tri body spod Tatier si po dramatickom priebehu odviezli hostia zo Zvolena.

DVTK Jégesmedvék Miškovec - MAC Újbuda 4:1 (1:1, 3:0, 0:0)

Góly: 7. Galanisz (Rodman), 26. Ritó (Reszegh), 37. Vas (Láda), 38. Ross (Vojtko) - 13. Stretch (KLEMPA, Sofron). Rozhodovali: Kalina, Korba – Bogdaň, Ordzovenský, vylúčení: 5:6, presilovky 1:0, oslabenia 0:0, 1411 divákov

Miškovec: Adroján - Ross, Vojtkó, Láda, Vandane, Szirány, D. Kiss, Göz, Lövei - Beach, Vas, Reszegh - Rodman, Harrison, Beauviller - Miskolczi, Galanisz, Magosi - Ritó, Farkas, P. Kiss

Újbuda: Bálisz – Garát, Carlisle, Macaulay, McNally, Pozsgai, Fejes, Bugár, Schlekmann – Klempa, Stretch, Sofron - Br. Orbán, Langkow, Bodó – Kreisz, Pitt, Terbócs - Pápa, Nagy, Szigeti

VIDEO Getzlaf nešetrne poslal k ľadu hráča Calgary

V maďarskom derby v rámci najvyššej slovenskej súťaže sa hral v prvej tretine otvorený hokej. Hernú prevahu mali domáci, ktorí išli do vedenia gólom z presilovej hry v 7. minúte, keď sa z otočky presadil Galanisz. V 13. minúte po krásnej kombinácií hostia vyrovnali, blafákom zakončil Stretch. V ďalších minútach prvej tretiny ovplyvnil zápas hrubý faul domáceho Miskolcziho, po ktorom mali hostia výhodu päťminútovej presilovky, po ďalších šarvátkach však z dlhej presilovky nič nebolo a gól už nepadol. Aj druhá tretina sa začala aktívne z oboch strán, svoju šancu využili domáci, keď sa po rýchlej akcii presadil Ritó. Domáci pokračovali v tlaku, ktorý vystupňovali v poslednej päťminútovke prostredného dejstva, výsledkom boli ďalšie dva góly v podaní Vasa a Rossa v bráne hostí. Zakríknutý výkon budapeštianskeho tímu pokračoval aj v záverečnom dejstve. Domáci mali niekoľko príležitostí, no svoj náskok už nezvýraznili.

VIDEO "Utajený" fanúšik naložil Marekovi Čiliakovi: Slovenský reprezentant ho inteligentne zotrel

Slovan Bratislava - MHk 32 Liptovský Mikuláš 3:2 pp a sn (0:2, 1:0, 1:0 - 0:0, 1:0)

Góly: 32. Žitný (Meszároš, Štajnoch), 59. Matoušek (Abdul, Šedivý), rozh. sam. nájazd Abdul - 2. Vybiral (Macík, Mezovský), 7. Lištiak (Kurali, Ri. Huna). Rozhodcovia: Müllner, Nagy - Jedlička, Soltész, vylúčení: 4:8 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 2904 divákov

Slovan: Brust – Sersen, Bačik, Štajnoch, Meszároš, Podlipnik, Šedivý, Hudec – Bondra, Zigo, Abdul – Žitný, Kukumberg, Pance – Jendek, Puliš, Matoušek – Miklík, Urbánek, Sloboda

Liptovský Mikuláš: Zalivin — Droppa, Petran, Kurali, Stehlík, Roman, Mezovský, Nemec, Smutný — Kriška, Uhrík, J. Sukeľ — Macík, Lištiak, Ri. Huna — Lunter, Oško, Vybiral - Ru. Huna, Ró. Huna, Nechaj

Úvodné buly na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu vhodil bývalý slovenský reprezentant a tréner a dlhoročný hráč i kormidelník Slovana Zdeno Cíger, ktorý v sobotu oslávil okrúhle jubileum 50 rokov.

Domáci nezačali vôbec dobre a už po 100 sekundách prehrávali. Brust vyrazil strelu Macíka pred seba a k puku sa najrýchlejšie dostal Vybíral, ktorý ho dorazil do odkrytej bránky - 0:1. Aj v ďalších minútach mali jasne navrch hostia, ktorí mohli zvýšiť náskok pri presilovke i šanci Krišku, ktorý išiel sám na Brusta, ale podarilo sa im to až v 7. minúte. Po Kuraliho strele sa odrazil puk medzi kruhy, kde bol pripravený Lištiak a ponad pravý betón Brusta zvýšil na 2:0. Slovan sa dostal do lepšej šance až v 9. minúte, no výborne zasiahol Zalivin, keď odpálil puk, ktorý smeroval do siete. Posledný tím tabuľky už domácich v prvej tretine do veľkých šancí nepustil a do kabín išiel s dvojgólovým náskokom. V závere tretiny sa dostal z ľavej strany pred bránku Hudec, ale Zalivin mu dobre zmenšil strelecký uhol.

VIDEO Slovan prišiel o dvoch útočníkov, musel siahnuť do prvoligového Martina

Druhá tretina odštartovala dohrávanou presilovkou hostí, no v ďalších minútach prebrali taktovku "belasí" a rozbehli ofenzívny kolotoč. Na Zalivina sa rútil jeden útok za druhým, brankár Liptákov však predviedol niekoľko výborných zákrokov a držal čisté konto. Neujala sa efektná strela pomedzi nohy Puliša a Zigovu dorážku v skrumáži zastavila žrď. Zalivin následne puk zaľahol. Slovan zlomil streleckú smolu až v 32. minúte pri hre 4 na 3, keď dorazil Meszárošovu strelu Žitný - 1:2. Veľký nápor domácich pokračoval aj v zostávajúcich minútach druhého dejstva, ale ďalšie góly už nepriniesol. Obrovskú šancu mal v 38. minúte Jendek, ale svoj nájazd na Zalivina nepremenil na vyrovnávajúci gól. Liptáci vystrelili počas druhej tretiny na bránku len dvakrát, Slovan 14-krát.

VIDEO Reprezentoval, chytal Tipsport ligu a teraz čaká na ponuky v skalickej juniorke

Aj tretia tretina sa niesla v snahe Slovana o obrat zápasu. V 45. minúte sa dostali do prečíslenia traja na dvoch, Sloboda zvolil samostatné zakončenie a to sa neujalo. "Belasí" si zahrali od 46. minúty ďalšiu presilovku, v ktorej mali dobré šance Bondra a Šedivý, ale Zalivin držal svoj tím na víťaznej ceste. Liptáci mohli rozhodnúť v 49. minúte, keď išli dvaja na jedného, no Brust si s Uhríkovou strelou poradil. Nasledovala ďalšia presilovka domácich, no ani v nej vyrovnávajúci gól neprišiel. Ten prišiel až v 58. minúte pri hre bez brankára z hokejky Matouška, ktorý poslal duel do predĺženia.

Slovan ho odštartoval ďalšou presilovkou, v ktorej mal čistú šancu Abdul, ale zblízka netrafil odkrytú bránku. O triumfe Slovana rozhodol v samostatných nájazdoch Abdul.