Fantastická tretia tretina, Nitra odišla zo Zvolena s debaklom: Trenčín otočil zápas v Poprade

ZVOLEN - Hokejisti HKM Zvolen triumfovali v piatkovom domácom zápase 13. kola Tipsport Ligy nad HK Nitra 4:0. O svojom úspechu rozhodli v tretej tretine, v ktorej strelili všetky góly. Dvakrát skóroval Kanaďan Kyle Bonis.
Zdroj: 32637

HKM Zvolen – HK Nitra 4:0 (0:0, 0:0, 4:0)

Góly: 45. Štrauch (Thompson, M. Halama), 47. Trotter (Bonis, McPherson), 53. Bonis (Trotter, McPherson), 57. Bonis (Trotter). Rozhodovali: Lokšík (SR), Kókai (Maď.) – Rojík (SR), Soltész (Maď.), vylúčení 3:2, presilovky a oslabenia: 0:0, 1895 divákov

Zvolen: T. Tomek – Lowney, Švarný, Corrin, Betker, Drgoň, Fatul – B. Mráz, Špirko, Kelemen – McPherson, Trotter, Bonis – Thompson, M. Halama, Štrauch – Kolenič, S. Petráš, Marcinek

Nitra: Hanuljak – Morrison, Mezei, Versteeg, Olsen, Rais, Pupák, Rácz (od 31. min) – Lušňák, Kerbashian, Blackwater – Rác, Kollár, Csányi – Hrušík, Šimun, Fominych – Pätoprstý, Minárik, Čaládi

Košice sa natrápili na Liptove, Michalovce porazili MAC vďaka hattricku Lineta

V prvej tretine veľa šancí diváci pod Pustým hradom nevideli. Oba tímy spackali po jednom prečíslení dvoch na jedného, hostia mohli ísť do vedenia v 9. minúte, keď sa Kollár natlačil pred Tomeka, no neprekonal ho a následne sa neujal ani jeho nebezpečný teč. Na opačnej strane hrozil trikrát Trotter. Najprv to skúšal neúspešne z medzikružia, potom bol sám pred Hanuljakom a znovu pohorel a v 15. minúte z dobrej pozície prestrelil bránku. Nitrania hrali v závere prvého dejstva presilovku a v nej Mezei zakončil v páde, no iba do Tomeka.

V strednej časti najprv nevyužili početnú výhodu domáci hokejisti, šancu mal Bonis. Hostia hrozili v 26. minúte McPhersononom a Fominychom, no skóre sa nezmenilo. Hanuljaka nedokázal prekonať v ďalšej presilovke aktívny Thompson. Zaujal aj prienik nitrianskeho útočníka Kerbashiana, ale ani on nedokázal streliť vytúžený gól. Zvolenčania mali miernu prevahu, no ich nemohúcnosť v koncovke podčiarkol Thompson, ktorý mal možnosť zblízka, ale puk nepretlačil za brankára spod Zobora.

Anketa: Ktorý tím Tipsport ligy má najkrajšie dresy?

Na začiatku tretej tretiny sa po chybe Corrina rútil na Tomeka Šimun. Blafák mu však nevyšiel podľa predstáv a mohlo ho to mrzieť dvojnásobne, pretože sa presadili domáci, konkrétne ich nová posila Štrauch v 45. minúte, ktorý upratal z metra odrazený puk do bránky a zapísal si prvý gól v tejto sezóne. Neuplynuli ani dve minúty a skóre sa zmenilo opäť. Najprv Bonis nevyužil sólo, no zostal na puku, spoza bránky ho naservíroval do ľavého kruhu Trotterovi a ten sa voľný v pokľaku presadil – 2:0. Zvolenčania dostali krídla, Betkera ešte vychytal Hanuljak, no na presnú koncovku Bonisa z medzikružia, ktorý dostal ideálny puk do nájazdu od Trottera, nemal nárok. Bonis pridal v 57. minúte aj svoj druhý gól v zápase, tentoraz sa presadil z pravej strany, zakončil do odkrytej časti bránky po prihrávke Trottera. Nitra sa už na odpoveď nezmohla a ani tentoraz nezískala z ľadu súpera žiadny bod.

HK Poprad - HK Dukla Trenčín 2:3 pp a sn (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 9. Zagrapan (D. Brejčák, Ulrych), 29. Ulrych (R. Svitana, P. Svitana) - 40. Radjenovič (McCormack), 41. Lapšanský (Valach), rozhodujúci nájazd Valach. Rozhodovali: Kalina, Juhász – Bogdaň, Kis-Király, vylúčení: 5:6, navyše: Sojčík (Trenčín) 10 minút za napádanie rozhodcov, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 1549 divákov

Poprad: Vošvrda – Kozák, Magovac, Brejčák, Ulrych, Ťavoda, Kramár, Česánek, Fabian – Handlovský, Paukovček, Vandas – Takáč, Zagrapan, Leclerc – R. Svitana, Mlynarovič, P. Svitana – Kundrik, Bjalončík, Matej Paločko

Trenčín: Tomek – McCormack, Rajnoha, Dúžek, Štach, Stacha, Kajínek, Ferenyi, Hudík – Alderson, Mikyska, Sojčík – Valach, Sádecký, Lapšanský – Hlinka, Radjenovič, Bartovič – Chromiak, Švec, Džugan

Hokejisti HK Dukla Trenčín uspeli v piatkovom stretnutí 13. kola Tipsport Ligy na ľade HK Poprad 3:2 po samostatných nájazdoch. Domáci viedli o dva góly, no hosťom sa podarilo vyrovnať a v nájazdovej lotérii rozhodol o ich víťazstve Marek Valach. V zostave Popradu sa proti Dukle objavila nová tvár Lukáš Handlovský, ktorý prišiel zo Zvolena výmenou za Andreasa Štraucha. V úvodných minútach sa obaja súperi iba oťukávali. Domáci udreli hneď z prvej vážnejšej akcie. Prienikovú prihrávku narysoval Brejčák na Zagrapana a ten trafil ponad Tomekovu lapačku - 1:0. Na začiatku 11. minúty sa blysol pekným individuálnym prienikom Bjalončík, brankár "vojakov" si však dal pozor. Pri vylúčení hosťujúceho Hlinku mohol zvýšiť vedenie Popradu Handlovský, ale puk v dobrej pozícii napálil iba do bočnej siete.

Hostia začali druhé dejstvo presilovou hrou, no vyložené strelecké pozície si v nej vypracovali. Postupne "vojaci" prebrali opraty zápasu a pod Tatrami predvádzali pekné kombinácie. V 29. minúte však udreli opäť domáci. Do úniku sa dostala dvojica Ulrych a R. Svitana, ktorého strelu Tomek vyrazil iba k popradskému obrancovi a ten ho upratal do siete - 2:0. Na konci 31. minúty predviedol Vošvrda fantastický zákrok proti Kajínkovmu zakončeniu, ktoré volalo po góle. Hostia boli naďalej aktívnejší, no paradoxne mohli ísť do trogólového vedenia Popradčania. Zagrapan ďalšie sólo presným zásahom nezakončil. Dukla sa dočkala tesne pred druhou pauzou. Početnú výhodu využil po úniku Radjenovič - 2:1.

Dukla vyrovnala hneď po návrate z kabín. Na Lapšanského bekhend bol Vošvrda krátky. Vzápäti mohol Lapšanský dostať hostí do vedenia, keď sa domácou obranou pretiahol ako nôž maslom, ale jeho blafák v sieti neskončil. V ďalšom priebehu diktovali tempo "kamzíci", ktorí sa predbiehali v zahadzovaní šancí. Najväčšie spálili počas minútovej početnej výhody o dvoch hráčov. Keďže sa kanonáda Popradu gólom neskončila, pod Tatrami sa predlžovalo.

Predĺženie vyšlo lepšie "vojakom" z Trenčína. Tí si hneď na jeho začiatku vypýtali faul a s trojicou brániacich Popradčanov sa pohrávali ako mačka s myšou. Na zahadzovanie šancí ako na bežiacom páse reagovala hosťujúca striedačka oddychovým časom. Ani predĺženie neprinieslo rozhodujúci gól a nasledovali samostatné nájazdy. V nich sa presadili hosťujúci hráči, víťazný gól si pripísal Valach.

HC Mikron Nové Zámky - HC 07 WPC Koliba Detva 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)

Góly: 6. Pospíšil (Jurík, Urban), 15. Jakúbek (Fábry, Mikuš), 60. Urban (Ordzovenský). Rozhodovali: Novák, Müllner - Frimmel, Jurčiak, vylúčení: 5:7, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 1036 divákov

Nové Zámky: Kristín – Šmach, Mikuš, Hatala, Ordzovenský, Hain, Drtina, Ondrušek, Dlugoš – Pospíšil, Urban, Jurík – Štumpf, Hruška, Bajtek – Jakúbek, Fábry, Rogoň – Múčka, Kováčik, Bečka

Detva: Petrík - Chovan, Andersons, Kuklev, Golian, Jendroľ, Fekiač, Ľalík, Gachulinec – Podešva, Zuzin, Šišovský – Gašpar, Valent, Surový – Žilka, Fekiač, Ščurko – Ľupták, Čacho, Čenka

Hokejisti HC Mikron Nové Zámky zdolali v piatkovom domácom zápase 13. kola Tipsport Ligy HC 07 WPC Koliba Detva 3:0. O svojom úspechu rozhodli dvoma gólmi už v prvej tretine, čisté konto si pripísal brankár Matej Kristín. Ako prví vážnejšie pohrozili hostia z Detvy. Valentov pokus spomedzi kruhov Kristín zneškodnil a vzápätí si poradil aj s veľkou šancou Surového. Na druhej strane zobral na útočnej modrej Urban puk, ale Petríkov betón bol rýchlejší. To však neplatilo v 6. minúte, keď sa spomedzi kruhov švihom presadil domáci Pospíšil.

V polovici prvej tretiny hrali Detvania presilovku a predovšetkým Fekiač mohol vyrovnať. Odkrytú bránku však netrafil ideálne a Kristín v sklze puk vyrazil. Domáci mohli pridať aj druhý gól. Hruška prenechal puk v útočnom pásme Bajtekovi, ktorý ho posunul na Štumfa a ten z prvej vypálil len do Petríka. V 15. minúte sa Novozámčania radovali po druhý raz. V presilovke dostal od Fábryho dobrú prihrávku Jakúbek a švihom poslal puk do protiľahlého vinkla.

V úvode druhého dejstva sa dostala do úniku dvojica Hruška, Štumpf, ale druhý menovaný vypálil len do brankára. O niekoľko sekúnd neskôr mohol Štumpf svoje zaváhanie napraviť, ale Petrík schoval puk do lapačky. V obrovskej príležitosti sa ocitol aj hosťujúci Podešva, no tiesnený nedokázal zasunúť puk do odkrytej bránky. Blízko k zníženiu bol Gašpar, ktorý v presilovke poslal príklep z prvej do spojnice Kristínovej bránky. V tej istej presilovke predviedol Kristín skvelý zákrok, keď sa rýchlo presunul a zneškodnil pokus hosťujúceho hráča. Rovnako si poradil aj s pokusom Žilku.

Od úvodu tretej tretiny boli oba tímy hladné po góle. Do prečíslenia sa dostala dvojica Pospíšil, Fábry, no druhý menovaný namieril iba do brankára Detvy. Hráči Detvy sa neustále tlačili do súperovej bránky. Veľkú šancu mal na hokejke Chovan, no z prvej nedokázal poslať puk do siete. Na druhej strane mohol zvýšiť na rozdiel troch gólov Jurík, ale sám zoči-voči Petríkovi blafákom neuspel. V polovici záverečnej tretiny sa hra opäť vyrovnala. Štyri sekundy pred záverečným hvizdom strelil tretí gól domácich do prázdnej bránky Urban.