Košice sa natrápili na Liptove, Michalovce porazili MAC vďaka hattricku Lineta

MICHALOVCE - Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v 13. kole Tipsport Ligy nad maďarským tímom MAC Újbuda 4:1. Hetrikom sa v drese nováčika najvyššej slovenskej súťaže blysol Jakub Linet.
Zdroj: 32630

HK Dukla Ingema Michalovce - MAC Újbuda 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)

Góly: 15. Linet (Hričina, Ventelä), 29. Linet (Zekucia, Hričina), 36. Linet (Safaraleyev, Hričina), 45. Giľák (Spilar) – 12. Sofron (McNally). Rozhodovali: Snášel, M. Korba – Jobbágy, Smrek. vylúčení: 7:6 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, 3296 divákov

HK Dukla Ingema Michalovce: Trenčan – Dalhuisen, Mesikämmen, Vorobyov, Ventelä, Hančák, Kolba, Zekucia, Borov – Juusela, Lalancette, Spilar – Giľák, Galamboš, Mašlonka – Safaraleyev, Linet, Giľák – Chalupa, Toma, Hamráček

MAC Újbuda: Halász – McNally, Carlisle, Pozsgai, MaCaulay, Garát, Orbán, Fejes, Schlekmann – Klempa, Strech, Sofron – Brance Orbán, Langkow, Bodó – Nagy, Pitt, Terbócs – Pápa, Majoross, Szigeti

Anketa: Ktorý tím Tipsport ligy má najkrajšie dresy?

Michalovčania od úvodných minút hýrili aktivitou a vypracovali si dve vyložené šance. Lalancette so Safaraleyevom ich nevyužili a prišiel trest v podobe gólu Sofrona. Budapeštiansky tím sa však tešil z vedenia iba tri minúty, tvrdou strelou pod hornú žrď vyrovnal Linet. V úvode druhej tretiny spálili domáci dve tutovky, no v 29. minúte Linet zakončil peknú kombináciu presnou strelou z medzikružia - 2:1. Center tretej michalovskej útočnej formácie bol na neudržanie a v 36. minúte po akcii Safaraleyeva s Hričinom zavŕšil hetrik. V tretej tretine definitívne rozhodol o víťazstve domácich Giľák, ktorý zužitkoval prihrávku Spilara.

MHK 32 Liptovský Mikuláš - HC Košice 2:4 (0:0, 2:3, 0:1)

Góly: 23. Sukeľ (Kriška), 30. Oško (Kriška, Vybiral) - 22. Haščák, 28. Repe, 38. Chovan (Majdan, Haščák), 60. Rapáč (Slovák, Košarišťan). Rozhodovali: Baluška, Goga - Durmis, Beniač, vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Bátory — Petran, Cebák, Stehlík, Kurali, Mezovský, Roman, Droppa, Nemec — J. Sukeľ, Uhrík, Kriška — Ri. Huna, Lištiak, Macík — Vybiral, Oško, Ru. Huna — Haluška, Ró. Huna, Nechaj

HC Košice: Košarišťan — Slovák, Repe, Čížek, Koch, Bučko, Růžička, Cibák — Majdan, Chovan, Haščák — Belluš, Skokan, Bezúch — Rapáč, Bortňák, Klhůfek — Suja, Vrábeľ, Jokeľ

Mladý útočník Popradu má za sebou operáciu, chýbať bude viac ako štvrťroku

Hokejisti HC Košice zvíťazili v 13. kole Tipsport Ligy na ľade posledného tímu tabuľky MHK 32 Liptovský Mikuláš 4:2. V úvodnej tretine videli diváci iba málo vzruchu pred oboma bránkami. Košičania prvýkrát pohrozili pri vylúčení Macíka, delovku Balúcha však zneškodnil Zalivin. V 14. minúte putoval na trestnú lavicu Haščák. no ani Mikulášania nedokázali využiť presilovku. Na začiatku druhého dejstva sa Košičania ujali vedenia po peknej individuálnej akcii Haščáka, už o 71 sekúnd však bolo vyrovnané, keď Sukeľ využil zaváhanie obrany hostí i brankára Košarišťana. V 28. minúte si Košičania opäť vypracovali tesný náskok zásluhou Repeho, no domáci aj tentoraz bleskovo odpovedali. Chybu Slováka, ktorý sa pri zadnom mantineli nechal obrať o puk, potrestal Oško. Východniari však na konci tretiny tretíkrát naklonili misky váh na svoju stranu, keď po skrumáži skóroval Chovan. V záverečnom dejstve Košičania kontrolovali vývoj, ich triumf spečatil gólom do prázdnej bránky Rapáč.