VIDEO Fehérváry strelil prvý gól v zámorí, skvelými výkonmi si pýta pozvánku späť do NHL

HERSHEY - Slovenský obranca Martin Fehérváry si pýta pozvánku naspäť do NHL. V dvoch zápasoch jeho Hershey Bears v AHL strelil jeden gól a pomohol k dvom výhram.
Zdroj: 32492

Hershey Bears najskôr so slovenským mladíkom v zostave porazili Lehigh Valley Phantoms 4:3 po predĺžení. Fehérváry nastúpil v prvej obrannej dvojici s Christianom Djoosom. Pripísal si jeden plusový bod, tri strely a dve trestné minúty.

Detva prišla o svoju víťaznú šnúru: Trápia ju zranenia opôr a tresty za zlé striedania

V druhom zápase v AHL si dokonca otvoril gólový účet, keď pri výhre na úkor Wilkes-Barre/Scranton Penguins 5:1 strieľal štvrtý gól svojho tímu. Ten dokonca prišiel v oslabení. Stal sa druhou hviezdou stretnutia, vyslal dve strely a získal aj dva plusové body.

ANKETA: Patrí Martin Fehérváry do zostavy Washingtonu Capitals?

• Áno, nemal odísť.

95%

• Nie, ešte potrebuje čas na NHL.

5%

Prvý zápas v tejto sezóne odohral Peter Cehlárik a návrat po zranení okorenil gólom do siete Springfieldu Thunderbirds. Jeho Providence Bruins však doma prehrali 2:5. Brankár Adam Húska odchytal za Hartford Wolf Pack celý zápas, pripísal si 35 zákrokov, ale nezabránil prehre 2:3 po samostatných nájazdoch.

Zdroj informácií: facebook.com