Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

VIDEO Záujem o Spengler Cup pretrváva, podmienky sú však dané jasne

DAVOS - Švajčiarsky tím SCL Tigers z mesta Langnau by veľmi rád štartoval na prestížnom Spengler Cupe, čo sa v histórii tohto klubu ešte ani raz nestalo.
Logo Spengler Cupu.
Zdroj: swisshockeynews.ch
Zdieľajte:

Podľa Berner Zeitung prezident "tigrov" Peter Jakob riešil možnú účasť na najstaršom hokejovom turnaji sveta prvýkrát pred tromi rokmi, ale prezident HC Davos, teda usporiadateľského tímu, Gaudenz Domenig, mu povedal, že na to, aby SCL Tigers bol potenciálnym kandidátom, musí postúpiť do play-off NLA.

Prečítajte si aj

Matt Agostino Matt Agostino. Agostini.D´Agostini hviezdil pod Urpínom: Výhru si váži, môže nakopnúť tím k úspešnejším zajtrajškom

Langnau aj po troch rokoch prejavuje snahu o účasť na Spengler Cupe a výrazným faktom k jeho možnému úspechu je štvrťfinále NLA z poslednej sezóny, takže vedenie samotného turnaja už má dôvod prebrať účinkovanie SCL Tigers na Spengler Cupe.

V organizácii "tigrov" pracuje ako tréner brankárov 63-ročný Slovák Dušan Sidor. Tento rok sa na Spengler Cupe predstavia HC Davos, Kanada, TPS Turku, Salavat Julaev Ufa, HC Oceláři Třinec a HC Ambrì-Piotta.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: swisshockeynews.ch

Diskusia

Podobné články