Michalovce bojovali aj pre "niekoho", Jančuška zhrnul presilovky Zámkov do jednej vety
"Nadviazali sme na predchádzajúce domáce stretnutia. Samozrejme, na Nové Zámky sme sa pripravovali, pretože vyslali signál výhrami na Slovane aj v Bystrici. Bola to pre nás výstraha. Ak sa na to pozriem zo svojho pohľadu, súper patrí do nášho výkonnostného koša a hralo sa o šesť bodov. Jediná vec, na ktorú by som chcel poukázať, je disciplína. Automaticky sme hosťom núkali šancu, aby sa chytili. Našťastie sme to zvládli," tvrdil Miroslav Chudý po piatom domácom triumfe.
Prečítajte si aj
Môj dom, môj hrad, Mašlonka upokojil TrenčanaRodák z Krupiny následne pridal zaujímavú informáciu, ktorá sa týkala jedného fanúšika Dukly. "Ešte by som chcel dodať, že v deň zápasu sme boli myšlienkami s malým Marekom, ktorý podstúpil ťažkú operáciu hlavy v Olomouci. Naši chalani bojovali aj za neho. Sľúbili sme mu, že ho budeme čakať na štadióne. Nech má aspoň takúto vzpruhu," vyslovil úprimné slová na adresu miláčika Zemplínčanov Chudý.
Prečítajte si aj
Trenčín opäť zlyhal, Detva vycvičila Liptákov a bitku o Hron ovládol majsterTréner Milan Jančuška, nemal žiadny dôvod na radosť. "Som veľmi sklamaný z výkonu i výsledku. Bol to náš najslabší prejav v doterajších stretnutiach na ľade súpera. Absolútne nám nepracovali nohy. Zo slabého pohybu pramenili individuálne chyby. Nič sme neukázali ani pred obomi brankármi. Aj keď sme sa k niečomu prepracovali, stroskotali sme na výbornom brankárovi Trenčanovi. Jednoducho Michalovce boli rýchlejšie a šikovnejšie," nechal sa počuť na tlačovej konferencii skúsený lodivod hostí.
Prečítajte si aj
VIDEO Banská Bystrica s novou posilouNové Zámky v siedmej minúte doťahovali manko o dva góly a onedlho dostali ako na podnose päťminútovú presilovku, keď pod sprchy smeroval Mesikämmen. Západniari v nej ale doplatili na viacero aspektov. "Málo pohybu, málo agresivity a žiadna streľba," skonštatoval slabé päťminútové "predstavenie" čochvíľa 60-ročný tréner. Sám šéf lavičky priznal v jednom z rozhovorov, že jeho hráči majú pred sebou veľa práce a musia sa naučiť udrieť v rozhodujúcich chvíľach. Zmenilo sa niečo od tej doby? "Nejaký progres sa objavil. Napokon sme zvíťazili v Bratislave, čo sa nebude stávať každý deň i na ľade Banskej Bystrice sme podali vynikajúci výkon. Musím však povedať, že máme veľa mladých hráčov, a takisto aj takých, ktorí prvýkrát hrajú najvyššiu súťaž. Samozrejme, treba im dodať čas. Sme obmedzení po finančnej stránke a musíme pracovať s chalanmi, ktorých máme," ozrejmil Jančuška v súvislosti s herným prejavom Nových Zámkov.
Prečítajte si aj
VIDEO Bronzový medailista opäť musí pendlovať medzi dvomi frontmiÚčastník Tipsport ligy má ešte v Skalici trojicu útočníkov, ktorí na Záhorí pôsobia v rámci striedavých štartov. Ide o trio David Jaša, Sebastián Šmída a František Pulščák. Najmä druhý menovaný bodovo exploduje. Vysielajú signál, že si zaslúžia miesto medzi elitou? "Určite sa dočkajú svojej príležitosti," jednoznačne odvetil Jančuška.