Liiga: Krivošík strelil pri prehre svojho tímu dva góly, bodoval aj Záborský

HELSINKI – Slovenský útočník Filip Krivošík dvakrát skóroval v drese Hämeenlinny, no jeho tím podľahol doma hokejistom IFK Helsinki 4:5 po predĺžení v sobotnom zápase najvyššej fínskej súťaže.
Zdroj: 27016

Krivošík najprv v 40. minúte znížil na 1:2 a potom sa ako posledný presadil v riadnom hracom čase, keď v 52. minúte vyrovnal na 4:4. Tomáš Záborský prihral na jediný gól SaiPa Lappeenranta na ľade Tappary Tampere pri prehre 1:4. Patrik Rybár nastúpil do bránky Kärpätu Oulu iba na jeden a pol minúty uprostred prvej tretiny, keď mal jeho kolega problém s výstrojom.

Druhú čapovanú využil na rozhodnutie, jediný spôsob ako uspieť je bojovať

Liiga – sobota:

Ässät Pori – Ilves Tampere 3:1, HPK Hämeenlinna - IFK Helsinki 4:5 /KRIVOŠÍK (HPK) 2+0/, JYP Jyväskylä - Kärpät Oulu 3:4, KooKoo Kouvola - KalPa Kuopio 1:0, Tappara Tampere - SaiPa Lappeenranta 4:1 /ZÁBORSKÝ (SaiPa)/ 0+1, Sport Vaasa - Jukurit Mikkeli 1:4