Slovákom sa v českej Extralige výrazne bodovo darilo, Jágr pri návrate s gólom

PRAHA - Slovenský útočník Tomáš Mikúš prispel gólom a asistenciou k víťazstvu Karlových Varov 7:4 nad Kladnom v piatkovom stretnutí 3. kola najvyššej českej hokejovej súťaže.
Zdroj: 27353

Mikúš prihral na úvodný gól Martinovi Kohoutovi v 7. minúte a v 13. minúte sám zvýšil na 3:0. Kladnu nepomohol ani gól legendárneho Jaromíra Jágra. Štyridsaťsedemročný veterán nastúpil v sezóne premiérovo, v českej extralige sa objavil po viac než šiestich rokoch.

Domov sa veľmi tešil, po zranení v prvom striedaní však musí ísť na operáciu

Zo Slovákov sa strelecky presadil aj Rastislav Dej, no jeho Vítkovice podľahli Libercu 4:5 po predĺžení. Dej otvoril skóre duelu v 2. minúte a v 28. minúte prihral i na druhý gól Alexandrovi Malletovi, no tím z Ostravy náskok neudržal.

ČR - extraliga - 3. kolo:

Berani Zlín – HC Oolomouc 1:4 (1:0, 0:2, 0:2)

Góly: 17. Sedláček – 31. Ostřížek, 36. Ondrušek, 59. Ostřížek, 60. Klimek

BK Mladá Boleslav – Kometa Brno 3:2 pp (0:0, 1:1, 1:1 – 1:0)

Góly: 32. Vondrka, 49. Dlapa, 62. Klepiš (SKALICKÝ) – 26. Holík (BARANKA), 48. Plekanec

Energie Karlove Vary – Rytíři Kladno 7:4 (4:0, 2:3, 1:1)

Góly: 7. Kohout (T. MIKÚŠ), 10. Michnáč (GRAŇÁK), 13. T. MIKÚŠ, 18. Rachůnek (GRÍGER), 26. Raška, 27. Rachůnek, 60. Vondráček – 27. Jelínek, 31. Hajný, 34. Zikmund, 42. Jágr

Verva Litvínov – Dynamo Pardubice 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)

Góly: 33. Hübl – 19. Kindl, 45. Mandát (HOVORKA)

HC Vítkovice – Bílí Tygři Liberec 4:5 sn (1:0, 2:2, 0:1 – 0:0, 0:1)

Góly: 2. DEJ, 28. Mallet (DEJ), 32. Guman, 51. Bukarts (TRŠKA) – 28. Zachar, 39. Knot, 50. Bulíř, 58. Hanousek (VLACH), rozh. nájazd Marosz

Mountfield Hradec Králové - HC Plzeň 6:5 (3:2, 2:0, 1:3)

Góly: 28. a 44. Smoleňák, 1. Jergl, 7. Perret, 14. Červený, 35. Kubík - 3. a 14. Mertl, 53. Gulaš, 58. Straka, 60. Kodýtek