Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

VIDEO Peniaze z Košíc už zrejme nedostane, hoci vyhral aj súd

SPIŠSKÁ NOVÁ VES - Do roku 2017 naháňal puk s hokejkou v ruke po prvoligových ľadoch. Bývalý hokejista Ľubomír Vaic naďalej ostal pri hokeji, ale v novej pozícii.
Ľubomír Vaic s pohárom v ruke.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

"Stále som v dozornej rade Slovenského zväzu ľadového hokeja. Na štadióne v Spišskej Novej Vsi tiež máme s bývalým spoluhráčom Mišom Findurom menšiu posilňovňu a streleckú zónu, kde sa venujeme deťom a pomáhame im zdokonaľovať prácu s hokejkou, pukom a streľbu," hovorí o súčasných aktivitách Ľubomír Vaic.

Prečítajte si aj

Martin Bača sa už na ľade neobjaví.VIDEO Otras mozgu a zistená vrodená srdcová vada: Zlý muž Tipsport ligy už nevykorčuľuje na ľad

Rodák zo Spišskej Novej Vsi patril medzi úspešných hráčov. Vystriedal niekoľko krajín a zaznamenal aj osobné úspechy. Okúsil na vlastnej koži atmosféru NHL v drese Vancouver Canucks. Roky 2000 a 2003 znamenali pekné obdobie v národnom tíme. V oboch prípadoch sa tešil zo zisku medaily na majstrovstvách sveta. Prvá bola strieborná v Petrohrade a o tri roky neskôr mu na krku "pristál" bronz z Helsínk. Prakticky na sklonku kariéry dotiahol rodnú Spišskú Novú Ves do finále prvej ligy, ale víťazom sa stala nakoniec Detva. Na domácej scéne vybojoval pred dvadsiatimi rokmi titul s Košicami. Výstup na zlatý piedestál má dodnes jednu čiernu škvrnu. "Keď sme vyhrali posledný titul v roku 1999, do play-off sme nastupovali bez peňazí. Išli sme do toho s tým, že ideme hlavne hrať. Nemali sme vyplatené peniaze päť-šesť mesiacov, ale nakoniec sa našli sponzori, ktorí prisľúbili, že nám to všetko vyplatia, keď vyhráme titul. Podarilo sa, nakoniec jeden sponzor niečo vyplatil, druhý nevyplatil," zalovil v pamäti Ľubomír Vaic.

Prečítajte si aj

Adam Ružička ukázal svoje hokejové myslenie.VIDEO Rodia sa hviezdy budúcnosti? Ďalší Slovák so šancou na NHL si otvoril strelecký účet!

Svojich financií sa nedočkal aj napriek tomu, že o tom rozhodli príslušné orgány. "Dokonca som vyhral aj súd, ale tam sa to pretransformovalo tuším zo spoločnosti s ručením obmedzeným na akciovú spoločnosť a dodnes som tie peniaze nemal zaplatené. Ani nebudem, s tým som sa už dávno rozlúčil. To, že meškali peniaze, to je na Slovensku bežné. Bolo to aj v Slovane, ale vždy bolo vyplatené," pridal na koniec 42-ročný Vaic.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: huste.tv

Diskusia

Podobné články