Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Réway má oficiálne nový klub pre sezónu 2019/20, zahrá si po boku legendy svetového hokeja

KLADNO - Slovenský hokejista Martin Réway uspel na skúške v českom extraligovom Kladne a podpísal zmluvu na sezónu 2019/2020. Klub o tom informoval na svojej oficiálnej webstránke.
Na snímke hokejový útočník Martin Réway.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Réway prišiel do Kladna v snahe vybojovať si zmluvu a v klube legendárneho Jaromíra Jágra reštartovať kariéru. V lete sa hovorilo aj o Réwayovom návrate do Sparty Praha, 24-ročný útočník napokon zamieril do Kladna.

Prečítajte si aj

Striedačka Michaloviec dso km md sooo i.Michalovce chystajú veľkolepé otvorenie sezóny, program ostáva pod rúškom tajomstva

Réway odohral za Spartu v rokoch 2014-2015 jeden a pol sezóny. Aj ročník 2015/2016 začal v pražskom klube a hoci patril k najproduktívnejším hráčom, zamieril do švajčiarskeho Fribourgu-Gottéron. Aj v jeho drese patril k najproduktívnejším a sezónu zakončil účasťou na MS v Rusku. Potom však jeho nádejnú kariéru pribrzdilo ochorenie srdca, pre ktoré vynechal celú sezónu 2016/2017.

V nasledujúcom ročníku sa pokúsil presadiť sa v AHL, nevyšiel mu však ani následný angažmán v Slovane Bratislava. O reštart sa pokúsil v lete 2018 v Hradci Králové, ale v tíme českého extraligistu si nevybojoval zmluvu. V ročníku 2018/2019 sa na dva zápasy objavil v druholigovom Dolnom Kubíne a dohral ho desiatimi zápasmi v druhej najvyššej súťaži vo Švédsku. Do Kladna zamieril aj český útočník Jakub Valský, ktorý odohral časť sezóny 2016/2017 v Slovane Bratislava.

Prečítajte si aj

Na snímke Martin Fehérváry.VIDEO Lepší ako Fehérváry sú len dvaja hráči, mladému Slovákovi sa dostalo veľkej pocty
Zdieľajte:
Pridal: Matej Kubove
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články