Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

VIDEO Trénera SR 18 teší, že nemá podradný tím

BUDAPEŠŤ - Slovenskí hokejoví reprezentanti do 18 rokov majú za sebou úspešné vystúpenie na Turnaji olympijských nádejí v Budapešti. Na podujatí postupne zdolali rovesníkov z Talianska (5:0), Poľska (3:1) i domáceho Maďarska (9:3) a s prehľadom obhájili vlaňajšie prvenstvo.
MetaTitle: SR Bratislava šport univerzitný SZU MŠVVaŠ prijatie BAX.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Mladí Slováci nestratili na turnaji ani bod. V priamom súboji o prvé miesto, v ktorom si jasne poradili s Maďarmi, strelecky zažiarila dvojica Gabriel Olejník a Kevin Jendroľ. Obaja sa blysli hetrikom.

Prečítajte si aj

Jan Šťastný hodnotil vystúpenie Košíc na pohári.VIDEO Obdobie skúšania sa skončilo, Slovan bude jasným favoritom

"Tretí zápas, ktorý bol zároveň aj duelom o víťazstvo na turnaji, sme odohrali v skvelom tempe a po vynikajúcom výkone sme zaslúžene vyhrali. Chlapci spravili do bodky to, čo sme od nich očakávali. Spravili so súperom krátky proces a suverénnym výkonom ten zápas dohrali. My sme si svojím pohybom a tlakom vytvárali množstvo šancí a súper to riešil tak, ako to riešil. Keď sme už vyhrávali 5:2, súper nás začal extrémne dohrávať. My sme sa sústredili hlavne na náš výkon a chlapci to zvládli skvele," zhodnotil záverečný duel tréner SR "18" Ivan Feneš. Mladí Slováci ukázali svoju silu v ofenzíve, v troch zápasoch nastrieľali dokopy 17 gólov. Zároveň zo súperových hokejok inkasovali len v štyroch prípadoch.

Prečítajte si aj

Molota končí v Poprade po troch rokoch.VIDEO Jeden kamzík už odišiel

Aktívne leto sa tým pre slovenskú "osemnástku" nekončí. Po prestížnom Hlinka Gretzky Cupe, prípravnom zápase s Levicami a Turnaji olmpijských nádejí absolvuje ďalší tréningový kemp v Piešťanoch. Cieľom je dobre sa pripraviť na náročnú sezónu, v ktorej sa predstaví v extralige juniorov a v seniorskej I. hokejovej lige. "Ja som rád, že títo chlapci potvrdili, že nemáme A-tím, B-tím ani C-tím. Dali sme priestor ďalšej skupine hráčov, ktorí sa zo dňa na deň zlepšujú. Čo je veľká perspektíva, že máme ďaleko väčšiu skupinu hráčov, s ktorou môžeme počítať do ďalšieho priebehu sezóny," povedal Feneš pre web SZĽH.

Konečná tabuľka Turnaja olympijských nádejí:
1. SR "18" 3 3 0 0 0 17:4 9
2. Maďarsko "18" 3 2 0 0 1 14:12 6
3. Taliansko "18" 3 1 0 0 2 4:12 3
4. Poľsko "18" 3 0 0 0 3 7:14 0

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články