Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Trenčín už nechce rozoberať, v Krakove to nebude jednoduché

POPRAD - Prvý zápas na Tatranskom pohári majú aj hráči poľského klubu z Krakova. Vstupná previerka nedopadla dobre a museli skloniť hlavu po nešťastnej prehre 2:3. Najlepším hráčom stretnutia bol 31-ročný slovenský útočník Ondrej Mikula, ktorý prestúpil z Tipsport ligy do Ekstraklasy.
Mikula posilnil poľský Krakov.
Mikula posilnil poľský Krakov. Zdroj: Ivan Harčár
Zdieľajte:

V druhej minúte vás schladil Kyle Beach gólom takmer z celého klziska.

"Tento gól som nevidel, pretože som striedal. Bohužiaľ, v hokeji sa dejú aj také veci. Bolo to však na začiatku zápasu a mali sme veľmi veľa času na nápravu. V druhej tretine už prišiel menší progres a výsledkom toho bolo vyrovnanie na 2:2 aj s mojim rukopisom. Hnevá nás rozhodujúci gól, pretože súper úplne poľahky skóroval a rozhodol."

Kritický okamih súboja?

"Je to stále príprava, ale toto si v lige nemôžeme dovoliť, pretože nás to bude zrážať na kolená. Následne sme veľmi chceli, ale nešlo to."

Prečítajte si aj

Miškovec vyhral s Krakovom 3:2.Miškovec po obrovskej dráme porazil Krakov, výhru režíroval Kanaďan

Poskytli ste trénerovi informácie o Miškovci, nakoľko ste ho poznali z uplynulej sezóny?

"Nebavili sme sa o tom. Vždy sa sústredím na svoju prácu, ktorou je hrať hokej. Tréner sa nič nepýtal a ja som v tomto nebol iniciatívny."

Mikula je krakovccan js psokojny.
Zdroj: Ivan Harčár

Sobota je nový deň a s ňou príde nový súper - HC Košice. Máte ich zmapované?

"Ide o jeden z najlepších klubov na Slovensku. Je to pre nás dobrá konfrontácia, aby sme si zahrali proti takým silným súperom. Pôjdeme si oddýchnuť a verím, že víkend odštartujeme úspechom."

Trenčianska misia bola naplnená, alebo ste sa stali obeťou letných čistiek?

"Už to nechcem rozoberať. Plánoval som v Trenčíne potiahnuť ešte rok, ale vedenie klubu malo inú predstavu. S celým prostredím som sa rozlúčil v dobrom a beriem to ako súčasť kariéry."

Prečítajte si aj

Hujsa po dvoch rokoch opúšťa Skalicu.Skalica neustála kanonádu v tretej tretine, Martin sa natrápil, Trnava šokovala Považie

Kam ste ešte mohli zamieriť po odchode z Dukly?

"Boli možnosti, ale nechcel som ďaleko cestovať. Voľba nakoniec padla na Krakov a mám to relatívne blízko. Poľskú ligu som nikdy nehral, ale podľa slov spoluhráčov, išla úrovňou hore. Počet legionárov je neobmedzený. Čakám, že to nebude nič jednoduché."

V šatni ste našli duo bývalých popradských hráčov Aleš Ježek a Miloslav Jáchym. Uľahčili aklimatizovanie v novom prostredí?

"Sú to skvelí chalani. Krakov je obrovské mesto. Teraz mi pomáhajú a musím im za to poďakovať. Verím, že si budeme pomáhať na ľade aj mimo neho. Vtedy vznikne pohoda."

Prečítajte si aj

Rapáč je jednou z letných posíl oceliarov.VIDEO V Košiciach sa tri roky robil hokej zle, noví hráči to prišli zmeniť a nasýtiť náročného fanúšika
Zdieľajte:
Zdroj informácií: hokejovysvet.sk/Ivan Harčár

Diskusia

Podobné články