Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

VIDEO Vzorka odobratá na Slovensku usvedčila hviezdu NHL z užívania kokaínu, ruský útočník si nezahrá štyri roky

ZÜRICH - Medzinárodná hokejová federácia (IIHF) suspendovala na štyri roky za doping ruského útočníka Jevgenija Kuznecova. V jeho tele zistili prítomnosť kokaínu, čo preukázala vzorka odobratá 26. mája na MS na Slovensku.
Kuznecov má veľký problém.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Podľa oficiálneho webu IIHF víťaz Stanleyho pohára z roku 2018 s Washingtonom a dvojnásobný majster sveta nepožiadal o preskúmanie B-vzorky a medzinárodnú činnosť bude mať zastavenú do 12. júna 2023.

Prečítajte si aj

MHK 32 Liptovský Mikuláš Tipsport liga.FOTO Liptáci majú nové logo, dostali sa do neho hory aj svätý Mikuláš

Už v júni vedenie NHL a Washington Capitals uzavreli vyšetrovanie v prípade Kuznecova po tom, ako podrobne preskúmali video zachytávajúce Rusa sedieť pri stole, na ktorom sú dve čiary bieleho prášku. Hráč vyviazol bez trestu.

"Prijali sme jeho vysvetlenie a ospravedlnenie za to, že sa vystavil takejto nešťastnej situácii. Napriek tomu sme sklamaní, že sa na videu objavil," stálo vo vyjadrení Capitals. Video malo vzniknúť v lete roku 2018, keď po zisku Stanleyho pohára hráč oslavoval v kruhu priateľov. V okamihu, keď na stole zbadal neznámu látku, hotelovú izbu opustil.

Prečítajte si aj

Eric Selleck Banská Bystrica.Herne aj ľudsky si sadol s Marekom Slovákom: Selleck ľutoval, že zmeškal zápas proti Banskej Bystrici

"V prvom rade chcem zdôrazniť, že som nikdy nebral drogy. Považujem však za dôležité verejne sa ospravedlniť organizácii, spoluhráčom, fanúšikom a celej verejnosti za to, že som sa vystavil takejto situácii. Bola to pre mňa veľká lekcia, z ktorej sa však nepochybne poučím," povedal vtedy Kuznecov. Otázne teraz je, ako sa k novým skutočnostiam postaví NHL.

Zdieľajte:
Pridal: Matej Kubove
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články