Banská Bystrica nezačala prípravu dobre, Bratislava Capitals jej nadelila šesť gólov

BRATISLAVA - Hokejisti tímu Bratislava Capitals vyhrali svoj prvý prípravný zápas nad HC ´05 iClinic Banská Bystrica.
Zdroj: 32109

Bratislava Capitals - HC ´05 iClinic Banská Bystrica 6:3 (2:1, 1:2, 3:0)

Góly: 11. Lukáčik, 18. R. Varga, 35. D. Hudec, 44. M. Slovák (K. Sloboda), 46. K. Sloboda, 52. Šalka – 2. Hrnka (Ďatelinka, Šoltés), 22. Hickmott (ts), 34. Biro (Hrnka). Diváci: 150

Trenčín v prestrelke nestačil na Vsetín, Poprad doma podľahol poľskému klubu

Do zápasu vstúpili lepšie hostia, v hre štyroch proti štyrom otvoril skóre Tomáš Hrnka. Do konca prvej tretiny však bol výsledok opačný. Vyrovnal Lukáčik a na 2:1 upravoval v minulej sezóne hráč "baranov" Róbert Varga. Druhé dejstvo otvoril úspešným trestným strieľaním Jordan Hickmott a Marek Biro ľahkým nahodením dokonca opäť dostal do vedenia hostí.

To trvalo krátko, už o necelú minútu totiž vyrovnal Denis Hudec. Poslednú tretinu ovládli domáci hráči. Najskôr Karol Sloboda nabil Marekovi Slovákovi a ten z prvej prepálil mladého brankára Gajana, aby skúsený obranca krátko na to sám pridal piaty kúsok bratislavského tímu. Aby toho nebolo málo, tak sa trafil aj Šalka a slovenský majster odchádzal z hlavného mesta s neuspokojivým výsledkom a to ešte Karol Sloboda opečiatkoval žrď.