Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Lotyšsko chce na domácich MS čo najviac fanúšikov, postaralo sa o ústretový krok

RIGA - Lotyšský minister zahraničných vecí Edgars Rinkevičs uviedol, že jeho krajina nezruší víza pre Bielorusov počas MS v hokeji v roku 2021.
Lotysko radost z golu.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Práve Lotyši a Bielorusi budú šampionát o dva roky organizovať. Minister však uviedol, že fanúšikom uľahčia vydávanie víz do krajiny."Do začiatku MS zostáva ešte rok a pol, ale pracujeme na zjednodušení vydávania víz pre fanúšikov. Víza však nemôžeme úplne odmietnuť, pretože nie sme členom schengenského priestoru."

Prečítajte si aj

Pittsburgh Penguins NHLka.VIDEO Pittsburgh obetoval draftovú voľbu, vystužil zadné rady

"Pracujeme však na tom, aby ľudia mohli prísť na MS vo veľmi zjednodušenom režime. Ak budú mať lístky na zápas, letenky alebo lístky na vlak, ktoré potvrdzujú, že sa vrátia domov, nemal by to byť žiadny veľký problém," citoval Rinkevičsa portál championat.com.

Konzulárne úrady v Bielorusku a Lotyšsku budú o tejto otázke diskutovať na pracovnej úrovni. "My a naši bieloruskí partneri máme pozitívny postoj, aby sme tento šampionát udržali na vysokej úrovni a uľahčili vstup na MS aj bieloruským občanom," dodal Rinkevičs.

Prečítajte si aj

V ročníku 2018/2019 sa v Lige majstrov predstaví aj Banská Bystrica.Súper Banskej Bystrice v Lige majstrov získal výraznú posilu do ofenzívy
Zdieľajte:
Pridal: Matej Kubove
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články