Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

VIDEO Osem hráčov s minulosťou v Tipsport lige, ktorí sú stále bez práce

PRAHA - O týždeň by mala väčšina klubov už vykorčuľovať na ľad v rámci druhej fázy prípravy na novú sezónu.
Peter Hamerlik repre.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Nielen v našej najvyššej súťaži, ale aj v Česku sa nájde množstvo hráčov, ktorí ešte ani do týchto dní nemajú nikde podpísanú zmluvu. Vybrali sme osmičku z nich. Sú to jednotlivci, ktorí odišli v minulosti k našim susedom práve z Tipsport ligy.

Peter Hamerlík (naposledy HC Oceláři Třinec)

Odchovanec Skalice bol v Třinci dlhých desať rokov. Postupne ale jeho výkonnosť už nebola postačujúca a v posledných ročníkoch viackrát putoval na hosťovanie do iných klubov, resp. nižších českých súťaží. Hamerlík nevie, ako bude vyzerať jeho ďalšia budúcnosť. Je možné, že ak sa nik neozve o jeho služby, ukončí kariéru.

Sabahudin Kovačevič (naposledy HC Energie Karlovy Vary)

Slovinský reprezentant sa prvýkrát dostal do povedomia slovenských fanúšikov v roku 2011, keď podpísal zmluvu s Popradom. Pod Tatrami zotrval aj v sezóne 2012-13 a následne sa vydal na potulky svetom. Okúsil VHL, EBEL ligu či bieloruskú ligu. V roku 2017 prikývol na ponuku Nových Zámkov, ale po 16 zápasoch odišiel do Karlovych Varov, kde vydržal doteraz. Po sezóne mu ale skončila zmluva a stal sa voľným hráčom.

Prečítajte si aj

Los Angeles Kings stanley cup.VIDEO Zo švédskej juniorky do LA Kings!

Stanislav Balán (naposledy HC Energie Karlovy Vary)

Balán bol tiež hráčom, ktorý sa na Slovensku uviedol v popradskom drese. 33-ročný rodák z Hodonína opustil "kamzíkov" v roku 2013 a odvtedy sa stal pevnou súčasťou Varov, s výnimkou dvoch sezón. Vtedy hájil farby Vítkovíc.

Petr Stloukal (naposledy HC Energie Karlovy Vary)

Trio končiacich hokejistov v Karlovych Varoch uzatvára český útočník. Útly hráč odchádzal zo slovenskej ligy po sezóne 2015/16, keď hrával za Nitru. Rok predtým pôsobil v Skalici. Brnenský rodák mal veľmi slabú sezónu. Za Energie mal najlepší ročník 2017/18 so 40 bodmi.

Prečítajte si aj

Jaroslav Halak Boston.VIDEO Jaroslav Halák a iní: Kto sa ešte ocitne na trhu voľných hráčov?

Brian Ihnačák (naposledy HC Dynamo Pardubice)

Pôsobenie Ihnačáka v slovenskej lige sa datuje ešte v sezóne 2009/10. V tom čase vystriedal dva kluby - Zvolen a Poprad. V oboch prípadoch ale toho veľa nenahral. Dokopy to bolo len desať stretnutí. Následne strávil tri ročníky v Taliansku, získal aj občianstvo a pomáhal reprezentácii na MS. V Pardubiciach odohral len jednu sezónu.

Miloš Bubela (naposledy HC Dynamo Pardubice)

Držiteľ jedného slovenského titulu s Banskou Bystricou mal iné očakávania od českého angažmánu. Toho istého názoru bol klub, čo potvrdil šikovný útočník v jednom z rozhovorov. Pardubice sa síce zachránili v extralige, ale neznamenalo to predĺženie spolupráce s rodákom spod Urpína.

Prečítajte si aj

Samuel Buček, Dalibor Bortňák a Branislav Rapáč z HK Nitra.w.VIDEO Spišiaci pozývajú na akciu, ktorej sa zúčastni veľká legenda slovenského hokeja

Roman Kukumberg (naposledy Mountfield HK Hradec Králové)

Skúsený veterán doma naposledy hrával za Slovan Bratislava v KHL pred šiestimi rokmi. Svoju ďalšiu budúcnosť spojil s Hradcom Králové, kde už nebude pokračovať. V roku 2016 si trikrát obliekol národný dres, ale na šampionát sa nedostal. V súvislosti s Kukumbergom sa povráva o jeho návrate k "belasým", no údajne je v hre aj odchod do prvoligovej HC Bratislava, ktorá vyhlásila, že ide na postup do Tipsport ligy.

Pavel Klhůfek (HC Piráti Chomutov)

Český útočník sa v roku 2015 stal novou posilou HKm Zvolen. Pod Pustým hradom bol produktívny a druhú sezónu mal ešte lepšiu. Pravdepodobne cítil, že je potrebná zmena a putoval do rodného Zlína. Doma ale veľa vody nenamútil a skúsil to s "pirátmi" v Chomutove. Mal fantastickú bilanciu v baráži, keď v 12 zápasoch získal 13 bodov. Na záchranu mužstva v českej extralige to nestačilo.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: hokej.cz

Diskusia

Podobné články