Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Chicago sa postaralo o zaujímavý trejd: Získalo syna legendy, obetovalo fínskeho majstra sveta zo Slovenska

CHICAGO - Chicago Blackhawks a Buffalo Sabres si vymenili škandinávskych hokejistov, o ktorých by sme ešte mali počuť.
Chicago Blackhawks radosť.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Známejším menom vo výmene je 21-ročný švédsky útočník Alexander Nylander. Ten putuje do Chicaga. V sezóne 2018/19 odohral za Buffalo iba dvanásť zápasov, väčšinu ročníka a celkovo posledných troch sezón strávil na farme v Rochesteri Americans.

Prečítajte si aj

Chicago Blackhawks radosť.VIDEO Veľký návrat: Chicago získalo späť svoju bývalú hviezdu!

Draftová osmička z roku 2016 stále nepreukázala svoj veľký talent. V NHL zasiahla iba do devätnástich stretnutí. Chicago Blackhawks by pre neho malo byť šancou na reštart. Jeho brat William Nylander je hviezdou Toronta Maple Leafs, otec Michael odohral v NHL takmer tisíc zápasov.

Do Buffala zamieril 20-ročný fínsky obranca Henri Jokiharju. Chicago ho v roku 2017 draftovalo v prvom kole z celkovo 29. miesta. Tiež sa však dostal do NHL ešte iba na niekoľko zápasov. V minulej sezóne debutoval, stihol ich 38 (0+12). Nastupoval aj na farme za Rockford IceHogs.

Prečítajte si aj

Crawford Toews Chicago.VIDEO Carolina a Chicago uskutočnili zaujímavú výmenu, Blackhawks získali ďalšieho hviezdneho obrancu

Jokiharju počas uplynulého roka reprezentoval Fínsko na MSJ aj MS seniorov na Slovensku. Z oboch podujatí má zlato. Už skôr jedno získal aj na MS do 18 rokov. Dve sezóny obliekal dres Portlandu Winterhawks vo WHL.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: nhl.com

Diskusia

Podobné články