Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

VIDEO Uplynul rok od smrti bývalého prešovského hokejového funkcionára

PREŠOV - Dnes uplynul presne rok po tom, ako tragicky zahynul bývalý funkcionár prešovského hokeja a podnikateľ Marián Troliga.
Marián Troliga tragicky zahynul v júli 2018.
Marián Troliga tragicky zahynul v júli 2018. Zdroj: korzar.sk
Zdieľajte:

Písala sa sobota 7. júla 2018. Večer okolo 19:00 hodiny prišla smutná správa o úmrtí prešovského podnikateľa Mariána Troligu. Najprv nebolo možné túto informáciu potvrdiť, ale následným vyšetrovaním sa zistilo, že skutočne išlo o otca niekdajšieho hokejistu Tomáša.

Prečítajte si aj

Vedenie Bostonu Bruins ho poslal na farmu do Providence.VIDEO Peter Cehlárik sa vyhol arbitráži!

Troligovi sa stal osudným let do obce Kanaš, kam smeroval na svojom súkromnom vrtuľníku. Pri odchode sa zamotal do káblov elektrického napätia a stroj padol na zem. Bývalý funkcionár prešovského hokeja, žiaľ, zahynul na mieste tragédie. Marián Troliga bol úspešný prešovský podnikateľ a zanietenec pre viaceré športy. Na sídlisku III vlastnil malý motoristický areál, zaoberal sa výrobou autobusov, bol vášnivým motorkárom a riadil aj prešovský hokej.

K nemu sa prvýkrát dostal v roku 2001, keď bol mediálny názov klubu Lietajúce kone. Od roku 2005 však natrvalo zobral hokej pod svoje krídla. Klub HK Lietajúce kone vydržal do roku 2008. Do hokeja sa chcel vrátiť vlani, ale nečakaná smrť zničila všetky plány. Troliga dokonca pripravil projekt pre výstavbu tréningovej haly, ktorú už nestihol postaviť.

Česť jeho pamiatke!

Zdieľajte:
Zdroj informácií: hokejovysvet.sk

Diskusia

Podobné články