Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

VIDEO Bučekovi urobil Detroit škrt, národný tím už nerieši

DETROIT - Slovenský útočník a talent nášho hokeja Samuel Buček má za sebou kemp v Detroite.
MetaHeadline: Zraz hokejistov SR pred Švajčiarskym pohárom.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Samuel Buček mal fantastickú ostatnú sezónu v domácej Nitre. Patril medzi ofenzívnych ťahúňov, a to aj napriek tomu, že má iba dvadsať rokov. Vo finále Tipsport ligy jeho Nitra skončila druhá, keď nezvládla sériu s Banskou Bystricou. Teraz sa predstavil na kempe v zámorí. „V Detroite chcú, aby som šiel na začiatku septembra na turnaj nováčikov do Travers City, len neviem, či ma pustia z Fínska. V tom čase sa nám začína liga, takže to budem musieť s nimi nejako doriešiť. Ak nie, tak ďalšiu sezónu tam určite pôjdem,“ hovorí v rozhovore pre sport.sk šikovný útočník.

Prečítajte si aj

Uram gól Liptovský Mikuláš.VIDEO Ak by ma už doma nechceli, skončil by som s kariérou, hovorí opora Liptákov

Mladík spod Zobora sa po konci klubových povinností tešil do reprezentácie. Jeho veľkou túžbou bolo dostať sa do záverečnej nominácie, keďže sa šampionát hral na Slovensku. Posledným sitom ale neprešiel a nasledovalo veľké sklamanie. „Bolo to tak, čo už. Je to za mnou, teraz sa už na to nepozerám. Čo bolo, bolo. S tým som nemohol nič robiť, keď sa tak rozhodli. Určite to človeka nahnevá, keď mal za sebou takú sezónu. Mohol som sa niekam viac posunúť a nepomohli mi. Už s k tomu nechcem vracať,“ pokračoval v rozprávaní pre sport.sk.

Prečítajte si aj

Dávid Buc, Arťom Blažijevskij a brankár Lars Johansson.VIDEO Krach Slovana? Jeden hráč už podnikol kroky!

Buček v máji podpísal dvojročnú zmluvu s fínskym účastníkom SM Liigy KooKoo. Padla aj podmienka zo strany Detroitu, aby tam odohral čo najviac zápasov a zapracoval na korčuľovaní, aby bol v prípade oslovenia do NHL čo najlepšie pripravený.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: sport.sk

Diskusia

Podobné články