Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Bakalársky titul získal v deň svojich narodenín: Musíte si zefektívniť voľný čas a určiť si priority, hovorí Török

ZVOLEN - Nestáva sa často, aby profesionálni hokejisti zvládali aj študovať. Jednou z čoraz častejších výnimiek je Tomáš Török. V minulej sezóne nastupoval za HC ´05 iClinic Banská Bystrica aj HC 07 Detva a ročník ukončil bakalárskym titulom v rukách. Získal ho presne v deň svojich 24. narodenín. O tom, ako sa dá skĺbiť hokej a škola, porozprával exkluzívne pre náš portál.
Tomáš Török Detva.
Zdroj: Mário Bona
Zdieľajte:

Aký je to pocit stať sa bakalárom presne v deň narodenín?

Pocit to je výnimočný. Všetko sa naozaj parádne stretlo a na narodeninový darček v podobe “Bc.” naozaj nikdy nezabudnem.

Čo si študoval a prečo práve to?

Študoval som Ekonomiku a manažment podnikov na Technickej univerzite vo Zvolene. Tento smer ma zaujal. Zaujímajú ma veci, ako funguje naša ekonomika, naše národné hospodárstvo alebo ako uskutočňovať manažérske rozhodnutia. Výber školy som napríklad zohľadnil kvôli lokalite, nakoľko žijem vo Zvolene a nechcel som študovať diaľkovo.

Prečítajte si aj

Jesse Gabrielle Jesse Gabrielle.Do Austrálie by mal ísť hrať každý, je to tam úžasné, hovorí Gabrielle. Najskôr vyhrá titul s Brave, potom v Nitre

Prečo by podľa teba mali hokejisti študovať na vysokých školách?

Skúsim na to odpovedať z môjho uhla pohľadu: Rád napredujem ako človek. Viem, že podobné vedomosti mi neublížia, to krátke obetovanie vášho pohodlia za to v budúcnosti stojí. Taktiež zvýšite šancu získania vášho nasledovného zamestnania po kariére.

Ako sa dá zvládnuť byť profesionálnym hokejistom a študovať na vysokej škole?

Ide o to si zefektívniť váš voľný čas, určiť si priority. Počas rozbehnutej sezóny plných zápasov a tréningov to niekedy nie je jednoduché, no ide to. Občas si musíte odobrať z vášho pohodlia a jednoducho za tie knihy sadnúť. V nemalej rade mi dokážu pomôcť i moji zlatí spolužiaci, ktorím chcem touto formou úprimne poďakovať. Takisto som narazil na pár chalanov, či už v Extralige alebo v 1. lige, ktorí taktiež študujú na Vysokých školách. Pozerám sa aj do budúcna a viem, že vedomosti i titul mi môžu pomôcť uľahčiť prechod do života po kariére. Navyše sú to naozaj veľmi zaujímavé poznatky.

Plánuješ teda po skončení kariéry pracovať v odbore, ktorý si vyštudoval?

Človek nikdy nevie, kam ho to zaveje. Určite mi však dané znalosti pomôžu napríklad pri prípadnom podnikaní. Investovať do vzdelania je jedna z najlepších investícii.

Budeš pokračovať v škole aj vyššie ako Bc.?

Áno, idem pokračovať na inžinierske štúdium.

Čoraz viac naberá na kvalite a značke EUHL. Sleduješ aj túto ligu, ktorá kombinuje vzdelanie a hokej?

O EUHL som počul veľmi veľa pozitívnych referencií. V tejto lige mi hrá pár kamarátov, ktorí si ju pochvaľujú. Hokej a škola ide dokopy.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: hokejovysvet.sk

Diskusia

Podobné články