Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Košarišťan opúšťa Nové Zámky, ostáva v Tipsport lige, bude bojovať o titul

KOŠICE - Vedenie HC Košice spečatilo spoluprácu s 25-ročným hokejovým brankárom Andrejom Košarišťanom.
Andrej Košarišťan Nové Zámky.
Zdroj: facebook.com/HockeyClubNoveZamky
Zdieľajte:

Rodák z Dolného Kubína je hokejovej verejnosti a košickým fanúšikom známy najmä z obdobia svojho pôsobenia v Banskej Bystrici, ktorú v sezóne 2014/2015 priviedol až do finále slovenskej extraligy. Tam Barani nestačili práve na Košice, Andrej teda vlastní striebornú medailu.

Prečítajte si aj

Sukeľ sa podieľal na výhre nad Britániou jedným gólom.Sparta zničila Réwaya: Vyhne sa rovnakému osudu Sukeľ?

V najvyššej súťaži obliekal dresy Piešťan, Liptovského Mikuláša a naposledy sa zaskvel v Nových Zámkoch. Tu patril k najvyťaženejším brankárom ligy, pričom v 47 zápasoch základnej časti bola jeho úspešnosť na úrovni 93,3 %. Všimli si to aj reprezentační tréneri a Andrej dostal šancu v 3 prípravných zápasoch (úspešnosť 93,6 %). Stal sa členom širšieho reprezentačného výberu vrátane prípravy pred domácimi majstrovstvami sveta. Na novom pôsobisku v metropole východného Slovenska vytvorí tandem s ďalším mladíkom Stanislavom Škorvánkom.

Brankár HC Košice Andrej Košarišťan: "Rokovania neboli dlhé, s vedením klubu sme komunikovali krátko. Ponuku z Košíc som uvítal, bola veľmi dobrá a jednanie zo strany Košíc bolo veľmi korektné. Dá sa povedať, že to bolo to bezproblémové a rýchle. Pre mňa osobne je to posun v kariére, Košice sú top klub na Slovensku, dúfam, že mi to tento presun pomôže v ďalšo raste."

Pozrite si aj

Michal Hudec na lavičke Banskej Bystrice.VIDEO Hudec opúšťa Banskú Bystricu: Čo bude so Surovým?
Zdieľajte:
Zdroj informácií: hckosice.sk

Diskusia

Podobné články