Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Slovensku sa zmenil jeden súper v skupine na MS 2020, znova si zahráme s Nemeckom

BRATISLAVA - Slovenská hokejová reprezentácia sa na budúcoročných MS vo Švajčiarsku predstaví v A-skupine opäť aj proti Nemecku.
Naši hokejisti nevyhrali ani v treťom prípravnom zápase.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Organizátori túto umiestnili do juhozápadného mesta Lausanne pri Ženevskom jazere. V základnej fáze sa Slováci stretnú tiež s Kanadou, Švédskom, Českom, Dánskom, Bieloruskom a Veľkou Britániou, podľa nasadzovacieho kľúča im pôvodne vychádzal namiesto Nemecka domáci tím.

Prečítajte si aj

Haščák strelil rodákom gól na 2:2, no Košice aj tak prehrali.VIDEO Dvaja hráči v Košiciach skončili

Slovenský hokej mal podľa renkingového reťazca pristáť v zürišskej vetve budúcoročného šampionátu. Švajčiarski organizátori na sobotnej tlačovke v Bratislave síce naznačili, že po vypadnutí Francúzov z A-kategórie MS nejaké veľké zmeny neplánujú, ale v hre bol presun Nemecka z frankofónneho kantónu do centrálne severného nemecky hovoriaceho. Napokon sa však po rokovaniach s IIHF a vlastníkmi práv zrodila iná rošáda, premiestnením celých skupín s tým, že v hlavnom dejisku zostali domáci a v Lausanne Nemci. Teda osudový súper slovenských hokejistov v Košiciach, kde domáci v druhom týždni nedávnych MS stratili v záverečných momentoch zápasu kľúčové body v boji o štvrťfinále.

Prečítajte si aj

Šimon a Rusina ostávajú hráčmi HK Martin.VIDEO Martin si poistil dvojicu defenzívnych opôr

Slovenský národný tím si tak rozloží základný tábor na juhozápade Švajčiarska v atraktívnom Lausanne pri Ženevskom jazere. A zopakuje si duely z Košíc okrem Nemecka aj proti Kanade, Dánsku a Británii. Šampionát 2021 usporiadajú spolu Lotyšsko a Bielorusko a podľa pravidiel IIHF ich reprezentácie nemôžu na predchádzajúcom podujatí vypadnúť z A-kategórie. Ak by v skupinách budúcoročných MS tieto mužstvá skončili na posledných priečkach, nižšie by zostúpili krajiny, ktorých výbery by obsadili 7. miesto.

Prečítajte si aj

Kuznecov má veľký problém.Ruská hviezda Washingtonu má problém: Nikdy som nebral drogy!

Šampionát vo Švajčiarsku sa odohrá 8.-24. mája 2020, teda opäť v neskoršom termíne. Po ňom slovenskú reprezentáciu čaká finálový turnaj o postup na zimnú olympiádu 2022 do Pekingu. Slovensko má právo podujatie so štyrmi účastníkmi o jednu olympijskú miestenku zorganizovať na domácej pôde v termíne 27.-30 augusta 2020. Súpermi v kvalifikačnej D-skupine budú Bielorusko, Rakúsko a tzv. kvalifikant 6, ktorý vzíde z nižších stupňov kvalifikácie.

Pozrite si aj

Torey Krug nekompromisne zvalcoval súpera.VIDEO Cez celé klzisko bez prilby s úmyslom zničiť súpera: Takto sa bojuje o Stanley Cup

Základné skupiny MS 2020:

A-skupina (Lausanne):

Kanada, Švédsko, Česko, Nemecko, SLOVENSKO, Dánsko, Bielorusko, V.Británia

B-skupina (Zürich):

Rusko, Fínsko, USA, Švajčiarsko, Lotyšsko, Nórsko, Taliansko, Kazachstan.

Prečítajte si aj

Josh Norris Josh Norris.Ottawa podpísala trojročný kontrakt s veľkou nádejou amerického hokeja, jeho strýko vyhral titul so Slovanom
Zdieľajte:
Pridal: Matej Kubove
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články