Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Craig Ramsay o svojej budúcnosti: Uvidíme, čo si o tom myslia ostatní

KOŠICE - Vedenie slovenskej reprezentácie si pred domácim šampionátom nechcelo dávať žiadne konkrétne ciele, no ten nepísaný a žiadaný fanúšikmi bol jasný - po päťročnej pauze sa opäť dostať do štvrťfinále. Nevyšlo to však ani na šiesty pokus. Absencia v záverečných bojoch bude najčastejšie rezonovať v pošampionátových hodnoteniach, ale tentokrát sa dá oprieť aj o pozitíva.
Craig Ramsay na lavičke Slovenska.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Fanúšikov i hráčov potešila najmä ofenzívne ladená hra, čo im v posledných rokoch chýbalo a schopnosť hrať vyrovnané zápasy s najväčšími favoritmi turnaja. Prispel k tomu silnejší tím, v porovnaní s vlaňajškom v ňom napríklad figurovalo o šesť hráčov viac zo zámoria, a taktiež, že sa hokejisti držali systému a pokynov, ktoré im naordinoval tréner Craig Ramsay.

Prečítajte si aj

Marek Ďaloga slovenský brankár Patrik Rybár, Dávid Buc.Buc cíti frustráciu a musí si hľadať klub

Ten však vo svojich pozápasových hodnoteniach svojim zverencom často vytkol, že i keď hrajú takmer celé zápasy to, čo majú, stále prichádzajú výpadky. To prízvukoval už aj počas záverečnej prípravy. Neraz pri tom použil prirovnanie k hre šampiónov, ktorí okrem dobrých výkonov zbierajú aj dobré výsledky. "Chceme hrať ako oni, ale šampióni hrajú na začiatku zápasu rovnako, ako v jeho strede či na jeho konci. To sme nezvládli."

Prečítajte si aj

Na snímke vľavo asistent trénera Ján Lašák.Dojatý Lašák informoval o Ramsayho konci, Šatan bol zdržanlivý

Slováci na to doplatili najmä v stretnutiach s Kanadou a v tom kľúčovom s Nemeckom. V oboch siahali na body, no v oboch pokazili záver a nezískali ani jeden. Práve tam sa pre nich "lámal" šampionát z úspešného na neúspešný z pohľadu postupu. Po Nemecku sa už museli spoliehať na pomoc do súperov. Tá však neprišla. "Ak by sme zo siedmich duelov zobrali dokopy späť len 40 sekúnd, postúpili by sme a všetci by boli šťastní. Chceli sme vyhrať každý zápas a je jedno, proti komu nastúpime. Chceli sme ísť do Bratislavy a preniesť tam túto atmosféru. Ďalej hrať, užívať si to a kto vie, čo by sa mohlo stať," povedal.

Prečítajte si aj

Na snímke gólová radosť slovenských hokejistov zľava Tomáš Jurčo, Martin Bakoš, Michal Čajkovský.Slovenský kapitán vyslovil podporu kanadskému trénerovi

Ramsay však napriek ďalšej absencii vo štvrťfinále hodnotil turnaj celkom úspešne. V utorok po zápase s Dánskom opäť zopakoval, že je na hráčov veľmi hrdý. "Myslím si, že na MS boli výborní. Hrali naplno, odvážne a nemohol som ich žiadať, aby ešte viac bojovali. Musíme sa však poučiť, ako dotiahnuť zápasy do úspešného konca, hrať celých 60 minút rovnako. No som veľmi rád, že som tu bol, som hrdý na chalanov a myslím si, že by mala byť aj celá krajina."

Prečítajte si aj

Na snímke tretí zľava švédsky útočník Patric Hörnqvist oslavuje svoj gól a tretí mužstva.VIDEO Poznáme presný rozpis štvrťfinále, ťahákom severské derby

Najviac ho potešilo, že dokázal do reprezentačného výberu pretaviť svoj herný prejav a myslenie. Podľa jeho slov sa tak hra Slovenska posunula dopredu. "Hráme rýchlo a s veľkou intenzitou, dotiahli sme do tímu veľa mladých hráčov a spojili ich s tými skúsenejšími. Páči sa mi, že dostali šancu a ich rýchlosť pri útočení. To je to, v čo som dúfal a som veľmi rád, že sa to naplnilo," uviedol.

Prečítajte si aj

Ladislav Nagy napáda súpera.Nagya hnevá rýchly koniec, emócie prídu neskôr

Ramsay sa z Košíc presunie domov do Bratislavy, kde si chce trochu vydýchnuť, no nevynechá ani zimný štadión. Potom by sa malo rozhodovať o jeho budúcnosti. Kanadský kormidelník prišiel na slovenskú striedačku po MS 2017 a podpísal zmluvu na dva roky. Tá vyprší práve po domácom šampionáte. Na čelo trénerského štábu ho dosadil generálny manažér Miroslav Šatan, no aj jemu sa po MS skončí kontrakt. O oboch postoch by sa malo hovoriť po júnovom kongrese (26. júna), na ktorom sa bude voliť nový prezident SZĽH.

Pozrite si aj

Kohut szlh shgkas.VIDEO Aké má plány prezident SZĽH Martin Kohút?

"Po tom, čo som tu zažil, som hovoril, že by som vždy veľmi rád pomohol slovenskému hokeju, ale také veci si nikdy neplánujete dopredu. Musím si oddýchnuť a porozmýšľať o svojej budúcnosti. Uvidíme, čo si o tom myslia ostatní," odpovedal na otázku o svojom prípadnom pokračovaní na čele slovenskej reprezentácie.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články