Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Ščurko spoznal svoj trest za vraždu

Krajský súd v Košiciach rozhodol v pondelok o päťročnom treste odňatia slobody pre Ladislava Ščurka za vraždu hokejového rozhodcu Mareka Liptaja. Oproti pôvodnému rozsudku okresného súdu Košice I z minulého roku tak znížil jeho trest o jeden rok. Verdikt je právoplatný.
Zdroj: tasr
Zdieľajte:

Odvolací súd podľa zdôvodnenia pri rozhodovaní vzal do úvahy, že k činu sa odsúdený dopustil v stave výrazne zníženej príčetnosti. Okrem iného zohľadnil tiež predchádzajúci život hokejistu, vrátane správania sa v čase väzby i po nej, pričom prihliadol aj na poskytnuté záruky na nápravu odsúdeného, ktoré súdu zaslali mesto Gelnica, či hokejové kluby HC 46 Bardejov a HK Slovan Gelnica.

Na výkon trestu pôjde odsúdený do ústavu so stredným stupňom stráženia. Okresný súd mu vlani určil zároveň ochranný dohľad na jeden rok a psychiatrické liečenie ambulantnou formou. Odvolanie voči pôvodnému trestu podal Ščurko, ktorý trvá na svojej nevine. V súčasnosti člen klubu HK 46 Bardejov na verejné zasadnutie krajského súdu neprišiel, svoju neúčasť ospravedlnil, pričom súhlasil s konaním len v zastúpení obhajcom.

Podľa súdu Ladislav Š. 5. januára 2008 na odpočívadle štátnej cesty z Košíc do Prešova zavraždil Mareka Liptaja, ktorého bodol a sekol minimálne 19-krát nožom do hornej časti tela. Pozostatky rozhodcu našli v decembri 2008 medzi obcami Huncovce a Veľká Lomnica. Ladislav Š., ktorý sa najprv pred vyšetrovateľom k činu priznal, na súdnom pojednávaní v roku 2010 vyhlásil, že skutok nespáchal a je nevinný. Zmenil tak svoju výpoveď a za páchateľov označil dvoch mužov, ktorých prvýkrát v živote videl na odpočívadle, kam odviezol obeť v osudný deň na stretnutie.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články