Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

V Košiciach nastáva reorganizácia, kľúčový bude športový manažér

KOŠICE - Štvrťfinálové vypadnutie z Kaufland play off Tipsport Ligy si v HC Košice vyžiadalo dôsledky.
MetaHeadline: HK Poprad - HC Košice.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

V klube už skončila trénerská trojica a po dlhých rokoch aj športový manažér Pavol Zůbek. Práve obsadenie jeho pozície bude podľa prezidenta klubu Júliusa Langa kľúčové pre budovanie kádra pre nasledujúcu sezónu. Okrem zlepšenia športových výsledkov bude prioritou aj práca s mládežou a zapracovanie mladíkov do seniorského hokeja.

Prečítajte si aj

Southorn Svitana Banska Poprad.Banská Bystrica verí, že uspeje aj vonku, Poprad chce doma vyrovnať sériu

Prezident HC Košice predstúpil pred novinárov niekoľko hodín po tom, čo klub vydal oficiálne stanovisko, v ktorom informoval o personálnych zmenách. Tie boli dôsledkom neuspokojivých výsledkov A-mužstva, ktoré tretíkrát v rade stroskotalo už vo štvrťfinále play off.

"Zo športového hľadiska môžem povedať, že sme na dne. Už vlani sme sa snažili dvihnúť, vtedy nám to nevyšlo a, žiaľ, nevyšlo nám to ani tentoraz. Teraz nastáva reorganizácia klubu. O úplných detailoch ešte neviem hovoriť, môžem však povedať, že klub bude stáť na dvoch pilieroch. Prvým je športová oblasť, pričom sme si vedomí, že tú musíme prebudovať. Hlavným cieľom bude výchova mládeže a príprava mladých hráčov na vstup do seniorského hokeja. Druhým pilierom bude marketing, financie a partneri. Tí sú mimoriadne dôležití, pretože bez ich pomoci nie sme schopní robiť hokej na tejto úrovni," uviedol Lang.

Prečítajte si aj

Stephon Williams Banska Bystrica.Posúva Williams bránku naschvál? Určite nie, tvrdí Ceman. Stantien to vidí inak

V klube po vyše roku skončil trénerský triumvirát Roman Šimíček, Marcel Šimurda, Peter Bartoš. Okrem prvého menovaného by Šimurda s Bartošom mali v klube pokračovať. "Všetci v Správnej rade sme presvedčení, že majú čo odovzdať nášmu klubu a mládeži, preto s nimi naďalej počítame, avšak už nie v A-mužstve," prezradil Lang.

Tréner Šimíček bezprostredne po štvrťfinálovom vypadnutí priznal chuť pokračovať v klube, no realita bude iná. "Uvedomovali sme si, že to nie je úplne špičkový hlavný tréner, no brali sme ho ako kouča, s ktorým chceme pracovať a vychovať z neho výborného trénera pre slovenskú, resp. českú ligu."

Prečítajte si aj

Samuel Mlynarovič Poprad.Mlynarovič: Doma Bystrici ukážeme, akí sme silní

Popri ukončení spolupráce s trénermi zaujal odchod športového manažéra Pavla Zůbeka. Ten pôsobil v klube od roku 2008, pričom spočiatku aj ako asistent trénera. Od roku 2014 už výlučne na manažérskej pozícii. "Na tejto pozícii neboli splnené očakávania nielen v tomto roku, ale vo viacerých a to nielen pri A-mužstve. Obsadenie tohto postu bude mimoriadne dôležité. Musí to byť človek, ktorý pozná hokejový priestor. Môžeme ísť cestou veľkej osobnosti, alebo nájsť človeka, ktorý má skúsenosti s mládežou, tvorbou akadémií a podobne. Sú rôzne možnosti. Máme už predstavu o tom, kto by to mohol byť. Niektorých adeptov sme už kontaktovali, iných ešte nie. Je dôležité čo najskôr obsadiť túto pozíciu, pretože sa blíži začiatok letnej prípravy a budovanie kádra. Po skúsenostiach, ktoré máme, si uvedomujeme, že aj v tomto smere bude najdôležitejšia kvalita," povedal Lang.

Prečítajte si aj

Tomáš Vošvrda (Poprad), Eric Selleck (Banská Bystrica) a Joona Erving (Poprad).Banskobystričania získali aj druhý bod, domáce prostredie využili naplno

V kompetencii nového športového manažéra bude budovanie hráčskeho kádra pre budúcu sezónu a aj obsadenie trénerského postu. Prezident klubu však priznal, že pri skladbe kádra bude cieľom ponechať si hráčov, ktorí príkladne bojovali za košický klub a doplniť ich o kvalitných hokejistov. Lang zároveň uviedol, že pri angažovaní viacerých legionárov spravil klub krok vedľa, našiel však aj pozitíva. "Boli sme príjemne prekvapení a spokojní s legionármi z Ruska, ktorí nechali na ľade srce. K ostatným by som sa nerád vyjadroval. V tejto chvíli by to bolo ešte neprofesionálne, keďže v súčasnosti prebieha detailná analýza výsledkov jednotlivých hráčov. Na jej základe vyvodíme dôsledky v hráčskom kádri," poznamenal Lang.

Zdieľajte:
Pridal: Matej Kubove
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články