Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Iba snaha nestačí, majstra zabrzdila eufória

MICHALOVCE - Baráž o najvyššiu súťaž má po dvoch dueloch očakávaný stav. Žilina domáci ľad využila na sto percent a vedie 2:0 na zápasy. Všetko mohlo byť inak, keby...
Michalovskému kapitánovi chýbalo srdce na ľade Žiliny.
Michalovskému kapitánovi chýbalo srdce na ľade Žiliny. Zdroj: Tomáš Feigl
Zdieľajte:

Michalovce druhý zápas vyhrávali zásluhou Valečka, ale poslednú tretinu nezvládli a museli skloniť hlavy po prehre 1:4. Tým pádom Žilina navýšila vedenie na 2:0. Prvý súboj pod Dubňom taktiež Dukle nevyšiel. "Na prvý zápas sme sa tešili, pretože po zisku majstrovského titulu v prvej lige sme eufóriu chceli preniesť aj do baráže. Ja si myslím, že sme neodohrali vôbec zlý zápas, aj keď sme prehrali 1:3. Žiline sme boli viac než vyrovnaným súperom, dostali sme naozaj dva nešťastné góly po nedorozumeniach v našom obrannom pásme," pomenoval fakty kapitán východniarov Marek Kolba, na základe ktorých východniari prehrali úvodnú bitku.

Prečítajte si aj

Séria bude ešte poriadne vyhrotená.Stavjaňu nahneval zákrok Starostu, Oremus obhajuje Sádeckého, Ramsay radšej odišiel

V priebehu bolo miestami badateľné, ako keby sa "líšky" v niektorých momentoch zľakli svojho skúsenejšieho súpera. Svoj deň nemal ani brankár Adam Trenčan. "Pri prvom góle Adamovi puk vypadol z lapačky, neudržal ho a z dorážky sme dostali gól. Ale tam nemá čo byť pred bránkoviskom voľný hráč, to sa nesmie stávať. Druhý gól takisto, zlá rozohrávka, zachytený puk a už bolo 2:0. Za desať minút sme dostali tri góly," pokračoval michalovský nositeľ céčka na hrudi a následne pridal skutočnosť, ktorá mu chýbala: "Musíme pridať ešte viac bojovnosti, srdca, pretože inak Žilinu neporazíme."

Pozrite si aj

Kerbashian nitra trencin.VIDEO 131 trestných minút v Nitre: Dvojnásobne boľavý Lantoši, zakrvavený Hlinka

Na žilinský zimný štadión počas dvoch dní prišlo len niečo cez tisíc divákov. Je to pravý opak toho, ako to bude vyzerať tento víkend v Zemplíne. "My sme očakávali, že fanúšikovia nás prídu podporiť, lebo v semifinále a finále potvrdili, že stoja za nami a cestovali naozaj vo veľkom počte aj do Žiliny, kde dlhodobo chodia nízke návštevy a ľudia sú tu ticho, takže sme mali v podstate domácu atmosféru. Nebolo to ale vôbec nejaké búrlivé hokejové prostredie, to však už je žilinská záležitosť," doplnil 39-ročný harcovník Dukly Marek Kolba.

ANKETA: Otočia Michalovce sériu proti Žiline?

  • Áno, a postúpia do Tipsport ligy

    62%

  • Nie, nemajú na to

    38%

Zdieľajte:
Zdroj informácií: hockeyslovakia.sk

Diskusia

Podobné články