Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

TOP 5 najdôležitejších zápasov v závere základnej časti Tipsport ligy

BRATISLAVA - Do konca základnej časti ostávajú v Tipsport lige už len tri kolá a iba sedemnásť zápasov. Stále je o čo hrať. Vybrali sme päť najdôležitejších stretnutí.
Rqeihjroe wrhjoewjrnewoj riewo.
Zdroj: facebook.com/mshkzilina
Zdieľajte:

MsHK Žilina - MHK 32 Liptovský Mikuláš (22.2. o 17:30)

V súboji dvoch tímov z chvosta tabuľky pôjde o veľa hlavne domácim, pretože v prípade prehry budú mať istú baráž. Ak ale vyhrá Žilina, tak šanca na jedenástu priečku ešte ožije. Aktuálne majú jedenásti Liptáci 55 bodov a teoretickú šancu na kvalifikáciu play-off, nakoľko desiaty MAC Budapešť má o šesť bodov viac. MsHK Žilina ich má na konte 49, čiže náskok na MHK 32 môže skresať na tri body.

Prečítajte si aj

MetaHeadline: HC Košice - HK Dukla Trenčín.Tipsport liga uzavrie základnú časť, zostávajú už len tri kolá

HC Košice - HK Nitra (22.2. o 17:30)

"Oceliari" sa nachádzajú na treťom mieste so ziskom 103 bodov, Nitra je piata a má bodov 101. Medzi nimi je ešte Poprad, ktorý však má o jeden duel menej a navyše mu po skončení ročníka odrátajú tri body, takže na konci základnej časti môže mať 98, alebo najviac 104. Zdá sa preto, že práve medzi Košicami a Nitrou sa rozhodne o treťom mieste, k čomu výrazne napovie aj piatkový duel. Teoreticky je tu šanca predbehnúť druhý Zvolen, ktorý má 105 bodov. HKM by však musel zaváhať.

Dukla Trenčín - DVTK Jegesmedvék Miškolc (24.2. o 17:00)

Medzi týmito dvomi mužstvami by sa malo rozhodovať o siedmej pozícii a tým pádom lepšej možnosti pre kvalifikáciu play-off. Horšie ako na ôsmom mieste nemôže skončiť ani jeden, takže istotu výhody začiatku v domácom prostredí má ako Miškolc, tak aj Trenčín. DVTK má 85 bodov, o jeden viac ako "vojaci". Oba celky ešte majú teoretickú šancu poskočiť na šieste miesto, kde sú 92-bodové Nové Zámky. Tým však stačí raz vyhrať a je po problémy.

Prečítajte si aj

MetaHeadline: Steel Aréna v Košiciach výmena mantinelov.IIHF spokojná s prípravami, ešte sa riešia svetlá a tlačové centrum

HK Nitra - HKM Zvolen (24.2. o 17:30)

Nitra môže zažiť skvelý finiš. Má síce ťažký žreb, avšak ak by zvládla všetky tri stretnutia, teoreticky by sa mohla vyšvihnúť na druhú priečku. Už v piatok sa môže dostať cez Košice na tretiu pozíciu, v nedeľu by potom mohla predbehnúť aj Zvolen, ktorý má teraz o štyri body viac. Na to však "Corgoni" potrebujú zaváhanie HKM proti MAC Budapešť. Ročník Nitra ukončí v Detve.

MHC Nové Zámky - HK Dukla Trenčín (26.2. o 17:30)

Novozámčania majú pred sebou už len dva zápasy a náskok siedmich bodov na siedmy Miškolc a ôsmich pred ôsmim Trenčínom. Ak by teda tím z južného Slovenska prehral oba svoje stretnutia a Trenčín alebo Miškolc vyhrali všetky tri mohli by ísť na šiestu priečku. My sa však skôr prikláňame k možnosti, že to v elitnej šestke ostane v rovnakom zložení.

Prečítajte si aj

Bezak Bezak Bezak.Hokej v Holandsku ide kvalitou nahor, Bezák popri ňom študuje a myslí na budúcnosť
Zdieľajte:
Zdroj informácií: hokejovysvet.sk

Diskusia

Podobné články