Detva trikrát dohnala popradský náskok, v nájazdoch sa tešili kamzíci

DETVA -
Zdroj: 29300

HC 07 Detva - HK Poprad 3:4 pp a sn (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 18. Ščurko (Puliš, Murček), 37. Gašpar (Puliš, Betker), 51. Puliš (Murček, Ščurko) - 7. Svitana (Takáč), 32. Paukovček (Belluš, Petran), 44. Bondra (Salija, Buzzeo), rozhodujúci nájazd Takáč. Rozhodovali: Müllner, Soós (Maď.) - Šefčík, Pálkövi (Maď.), vylúčení: 6:7, navyše: Paukovček (Poprad) 10 minút za nešportové správanie sa, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 435 divákov

Godla prispel k poriadne vysokej výhre KalPy, Pelicans strelil až deväť gólov

Detva: Petrík - Mar. Chovan, Kuklev, Sládok, Gachulinec, F. Fekiač, Betker, Golian, Surový - Ščurko, Murček, Puliš - Hodgson, V. Fekiač, Žilka - Král, Mat. Chovan, Gašpar - Török, Valent, Ďaloga

Poprad: Vošvrda - Miner, Brejčák, Fabian, Petran, Erving, Salija, Karalahti, Paločko - Bondra, Heizer, Miller - Takáč, Zagrapan, Svitana - Buzzeo, Kundrík, Abdul - Macík, Paukovček, Belluš

Úvodná tretina sa začala lepšie pre hostí, ktorí ohrozili Petríka prudkými strelami od modrej čiary. V tretej minúte sa Gašpar ocitol osamotený pred Vošvrdom, ale puk sa odrazil len od jeho výstroje. O minútu neskôr Detvu oslabil Valent a tým ponúkol Popradčanom početnú výhodu. Obrovskú príležitosť mal na hokejke Abdul, ktorý si v rýchlosti nakorčuľoval z pravej strany, ale jeho strelu detviansky brankár Petrík vyrazil. V 7. minúte sa dostal k puku nebránený Svitana, rýchlou kľučkou oklamal Petríka a dostal svoj tím do vedenia. O dvojgólový náskok sa mohol postarať Macík, ktorý obišiel bránku Detvy a z otočky vystrelil, ale Petrík bol opäť na svojom mieste. V 11. minúte Detvania získali početnú výhodu po faule Saliju, ale nedokázali ju využiť. Vzápätí sa situácia zopakovala na opačnej strane, ale ani Popradčania ďalší gól nepridali. V závere tretiny dostali hostia súpera pod výrazný tlak, ktorému však HC 07 odolal a dokázal skórovať, keď Puliš presnou prihrávkou našiel Ščurka a ten vyrovnal skóre stretnutia na 1:1.

Pohronské derby určilo nového lídra súťaže, rozhodol nečakávaný strelec

Úvod druhej tretiny priniesol vyrovnaný hokej, bez väčších šancí na oboch stranách. V 23. minúte z pravej strany ohrozil bránu hostí Martin Chovan, ale jeho strela skončila v lapačke pozorného Vošvrdu. Ďalšiu veľkú príležitosť mali domáci v 25. minúte, keď pred bránou Popradu clonilo niekoľko útočiacich hráčov a Vošvrda stratil puk z dohľadu. V 30. minúte sa Detvania dostali do prečíslenia, ale ani Hodgson nedokázal rozvlniť sieť. V 32. minúte sa dostal za bránu Petríka Belluš, našiel voľného Paukovčeka a ten prudkou strelou z prvej poslal Poprad do vedenia. V 37. minúte Detva ukážkovo zakombinovala prihrávkami na jeden dotyk. Betker našiel Puliša, ten posunul puk za seba a Gašpar vyrovnal na 2:2.

Ako prvý vyslal v záverečnej tretine strelu na bránku domáci Betker, ale gól z toho nebol. V 43. minúte Detvu oslabil Kuklev a Popradčania získali početnú výhodu, ktorú okamžite využili. Salija vypálil od modrej čiary a Bondra tečoval puk pred Petríkom priamo do brány - 2:3. Obrovskú gólovú príležitosť mal v presilovej hre na hokejke Viktor Fekiač, ktorý sa po prihrávke Hodgsona dostal až k Vošvrdovi, ale puk skončil na zadnom plexiskle. V 51. minúte sa dostal k puku po kombinácii Murčeka so Ščurkom Puliš a nekompromisne vymietol pravý horný roh - 3:3.

Nitra si proti Liptákom postrážila tri body, ako prvá strelila v sezóne dvesto gólov

V úvodnej minúte predĺženia našiel Kráľ Martina Chovana, ale ten mieril vysoko nad. Na konci druhej minúty našiel v prečíslení Gašpar Betkera, ale ten netrafil a puk skončil vedľa ľavej žrde. Záver predĺženia patril Popradu, ale Miller a po ňom ani Svitana nedokázali prekonať Petríka. Dve sekundy pred koncom fauloval Puliš Bondru v samostatnom nájazde a rozhodca nariadil trestné strieľanie. Petrík ale svoj tím opäť podržal. Ako jediný uspel v nájazdovej lotérii hosťujúci Takáč a rozhodol o víťazstve svojho tímu.