Nitra si proti Liptákom postrážila tri body, ako prvá strelila v sezóne dvesto gólov

NITRA - HK Nitra si doma postrážil tri body proti Liptovskému Mikulášu a ako prvý tím v tejto sezóne Tipsport ligy strelil dvesto gólov. O ten jubilejný sa z trestného strieľania postaral Róbert Lantoši.
Zdroj: 29815

HK Nitra – MHK 32 Liptovský Mikuláš 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)

Góly: 6. Lantoši (tr. str.), 27. Majdan, 41. Rapáč (Versteeg), 58. Buček (Rapáč, Bortňák) - 48. Ró. Huna (Rich. Huna, J. Sukeľ). Rozhodovali: Baluška, M. Novák - M. Orolín, Kacej, vylúčení: 4:2, presilovky a oslabenia: 0:0, 1984 divákov

Košice v dôležitom zápase zdolali trápiaci sa Trenčín, hrdinom Haščák

Nitra: Šimboch – McCormack, Mezei, Morrison, Pupák, Rais, Versteeg, Korím – Blackwater, Slovák, Lantoši – Scheidl, Kerbashian, Majdan – Buček, Bortňák, Rapáč – Fominych, Čaládi, Hrušík – Minárik

Liptovksý Mikuláš: Kislicyn – Kurali, Fereta, Nádašdi, Nemec, Bača, Mezovský, Droppa – J. Sukeľ, Ró. Huna, Ri. Huna – Varga, Tamáši, Čenka – Nechaj, Uhrík, Lištiak – Žiak, Oško, Vybíral – Števuliak

Žilina otočila domáci zápas s MAC, priblížila sa jedenástej priečke

Nitra sa proti Liptovskému Mikulášu v prvej tretine nedostala k žiadnemu tlaku. Hostia dobrým pohybom a organizáciou hry eliminovali zbrane domácich. Ich snaha vyústila do chyby nitrianskej obrany, no Žiak z dobrej pozície zazvonil iba o žrď Šimbochovej bránky. V 6. minúte využil svoj skvelý pohyb domáci Lantoši a po jednej z mála pekných ofenzívnych akcií vybojoval trestné strieľanie, ktoré aj sám chladnokrvne premenil – 1:0. Z prvej tretiny to však bolo všetko.

Obraz hry v druhej časti bol podobný tomu z úvodu. Málo šancí a viacero nepresností nemohlo divákov uspokojiť. Nitra si počkala na svoju príležitosť a po obrovskej chybe brankára Kislycina trafil do prázdnej bránky z uhla Majdan – 2:0. Šance sa potom rodili aspoň v početných výhodách, no ani hosťujúci Varga, či na druhej strane aktívny Majdan, nedokázali zmeniť priebežné skóre.

Pohronské derby určilo nového lídra súťaže, rozhodol nečakávaný strelec

Nitranom vyšiel vstup do tretej tretiny, keď sa Rapáč šikovne uvoľnil za hosťujúcou bránkou a po jej obkorčuľovaní presnou strelou zaznamenal tretí gól domácich. Onedlho mohol znížiť Nádašdi, no Šimbocha opäť zachránila žrď. V 48. minúte sa ale dočkali aj hostia, keď Róbert Huna dorazil strelu svojho brata Richarda za bezmocného Šimbocha – 3:1. Nitra mohla definitívne rozhodnúť v 54. minúte, avšak Minárik trafil v dobrej pozícii iba do hornej žrde. Skóre zápasu na 4:1 nakoniec uzavrel dve minúty pred koncom Buček, keď pretlačil puk do bránky po predchádzajúcej aktivite Rapáča.