Žilina otočila domáci zápas s MAC, priblížila sa jedenástej priečke

ŽILINA - MsHK Žilina vyhral domáci zápas proti MAC Budapešť a stiahol stratu na jedenásty Liptovský Mikuláš už len na tri body.
Zdroj: 29831

MsHK DOXXbet Žilina – MAC Budapešť 3:2 (0:1, 1:0, 2:1)

Góly: 26. Hvila (Beránek), 46. Bagin (Rud. Huna, Húževka), 48. Podešva (Beránek, Dubeň) – 4. Orbán (Langkow), 48. Odnoga (K. Nagy, Burt). Rozhodovali: T. Orolin, Valach – Vyšný, Valo, vylúčení: 3:3, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 509 divákov

VIDEO Hej, Mitch, budeš môj Valentín? Fanúšička po geste Marnera takmer vyskočila od radosti z kože

Žilina: Fučík – Kučný, Matejka, Jankovič, Dubeň, Piegl, Bagin, Surán, Dlugoš – Jenčík, Húževka, Rud. Huna – Hvila, Podešva, Beránek – Dom. Rehák, Surovka, Milý – Coma, Ondruš, Síkela

Budapešť: Rajna – Pozsgai, Macaulay, Negrin, Dudás, Garát, Burt, Vokla – Orbán, Langkow, Bodó – T. Klempa, Brown, Dansereau – Odnoga, K. Nagy, Terbócs – Pápa, B. Majoross, Szigeti

Domáci nevstúpili do stretnutia dobre, keď už v 2. minúte putoval na trestnú lavicu obranca Jankovič. Žilinský kapitán Huna mal paradoxne v oslabení veľkú šancu na otvorenie skóre, ale trafil iba do žŕdky a následne putoval na trestnú lavicu aj on. Budapešť síce dvojnásobnú prevahu na ľade nevyužila, ale následnú výhodu o jedného hráča už áno, keď Orbán v 4. min otvoril skóre. "Vlci" sa potom snažili, vyrovnali hru, mali k dispozícii aj presilovku, ale v nej opäť trafili iba do žŕdky. Z viacerých ďalších dobrých šancí sa takisto nepodarilo domácim prekonať Rajnu, a tak išli hostia na prvú prestávku s najtesnejším náskokom.

Nitra si proti Liptákom postrážila tri body, ako prvá strelila v sezóne dvesto gólov

V druhej časti sa Žilinčania snažili o vyrovnanie a ich snaha bola korunovaná v 26. minúte, keď si Hvila vymenil puk s Beránkom a poslal puk do odkrytej bránky hostí. Následne hrali Žilinčania presilovku, v ktorej síce mali prevahu, ale Rajna odolal nielen počas nej, ale aj v ďalších minútach, keď tlak Žiliny silnel. "Vlci" si vypracovali viac čistých gólových príležitostí, ale nedokázali ich premeniť a Rajna takisto držal hostí nad vodou.

Záverečná tretina bola od začiatku v réžii domácich, ktorým sa v 46. minúte podarilo po prvý raz ísť do vedenia. Obranca Bagin si počkal na pohyb brániaceho hráča, s pukom ho obišiel a prekonal Rajnu. O dve minúty zvýšil náskok po prihrávke Beránka jeho krajan Podešva, ale už o dvadsať sekúnd hostia odpovedali gólom Odnogu. Hostia sa v záverečnej desaťminútovke snažili o vyrovnanie, dobrým korčuľovaním sa držali na puku a v útočnom pásme, ale do nebezpečného zakončenia sa často nedostávali. V 57. minúte mohol rozhodnúť tečovanou strelou Ondruš, ale Rajna predviedol dobrý zákrok aj pri následnej šanci Hunu. Hostia sa snažili o vyrovnanie, pol minútu pred koncom odvolali brankára, ale skórovať sa im už nepodarilo. Žilina sa tak po víťazstve priblížila v tabuľke k Liptovskému Mikulášu na rozdiel troch bodov.