window.googletag = window.googletag || { cmd: [] }; window.googletag.cmd.push(function () { window.googletag.pubads().enableSingleRequest(); window.googletag.pubads().disableInitialLoad(); }); Hokejový svet Hľadať
Hokejový svet

Poprad doma otočil stretnutie proti MAC Budapešť, rozhodol v predĺžení

POPRAD -
Zdroj: 29300
Zdieľajte:

HK Poprad - MAC Budapešť 3:2 pp (1:1, 0:1, 1:0 - 1:0)

Góly: 11. Bondra (Heizer, Miner), 47. Bondra (Mlynarovič, Abdul), 62. Erving (Abdul, Vošvrda) – 17. Dansereau (Brown, Klempa), 25. Brown (Dansereau, Klempa). Rozhodovali: Goga, Novák – Frimmel, Šefčík, vylúčení: 4:5, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 1296 divákov.

Poprad: Vošvrda – Fabián, Brejčák, Karalahti, Salija, Erving, Barron, Brincko, Kundrik – Takáč, Zagrapan, Abdul – Bondra, Paukovček, Svitana – Buzzeo, Heizer, Miller – Belluš, Mlynarovič, Macík

Budapešť: Bálizs – Pozsgai, Macaulay, Negrin, Dudás, Garát, Burt, Vokla – Orban, Langkow, Bodó – Klempa, Brown, Dansereau – Odnoga, Nagy, Terbócs – Pápa, Majoross, Szigeti

Prečítajte si aj

Hossa hrať nemôže, nedostal zelenú z Ameriky: Najdôležitejšie bude nespadnúť zo strechy, hovorí

Popradčania sa na domácom ľade predstavili proti maďarskému tímu MAC Újbuda s tromi zámorskými posilami v zostave. Domáci udreli ako prví v 11. minúte. Heizer našiel vtipnou prihrávkou spoza bránky v ostrom úhle strojaceho Bondru a Bálizs lovil puk zo siete - 1:0. O tri minúty neskôr "kamzíci" prepadli v útočnom pásme a na Vošvrdu sa rútil Terbócs, ten ale v úniku neuspel. V polovici 16. minúty putoval na trestnú lavicu za zbytočný faul Mlynarovič, ale dlho si na nej neposedel. Po strele Browna sa najlepšie pred bránkou zorientoval Dansereau a na dvakrát prepasíroval puk za chrbát Vošvrdu.

Do druhého dejstva nastúpil Poprad už bez Paukovčeka. V 25. minúte popradský zimák stíchol. Najprv šiel od polovice klziska sám na Bálizsa Zagrapan. Jeho zakončenie pomedzi betóny si brankár hostí postrážil. Vzápäti tak platilo otrepané "nedáš a dostaneš". Hostia z Budapešti šli sa predrali pred Vošvrdu a Brown ho prestrelil - 1:2. Domáca hra inkasovaným gólom utrpela na kvalite. "Kamzíci" sa na ľade iba hľadali a z hľadiska sa ozývali prejavy nespokojnosti. V 36. minúte sa ocitol v tutovke Salija, ale svoju frustráciu si vybil iba na ležiacom Bálizsovi, a po ňom neuspel v ďalšom súboji s brankárom MAC Zagrapan.

Prečítajte si aj

Naživo: Sledujte s nami januárové prestupy a špekulácie v Tipsport lige

V závečnom dejstve sa najprv dlho nič nedialo. Vyrovnania sa domáci dočkali počas presilovej hry v 47. minúte. Puk do pásma zatiahol Abdul, ktorého hosťujúca obrana tvrdo narazila o mantinel. V hre sa však pokračovalo ďalej. Mlynarovič našiel prihrávkou Bondru a ten sa po druhýkrát v zápase nemýlil. Krušné chvíle pre Poprad prišli 5 minút pred koncom riadnej hracej doby. V presilovej hre nastrelil hosťujúci Klempa dokonca konštrukciu Vošvrdovej bránky. Keď v závere nevyužili presilovku ani Popradčania, zápas šiel do predĺženia. V ňom sa medzi tri žrde trafil Erving a zabezpečil "kamzíkom" extra bod navyše.

Zdieľajte:
Pridal: Matej Kubove
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články