Zvolen doma jediným gólom porazil Nitru, Budapešť si poriadne zastrieľala v Detve

ZVOLEN - HKM Zvolen porazil najtesnejším pomerom 1:0 HK Nitra, pričom HC 07 Detva doma nestačil na dobre strieľajúci MAC Budapešť.
Zdroj: 30671

HKM Zvolen - HK Nitra 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Góly: 17. Handlovský (Vandas, Fraser)

HKM Zvolen: Tomek – Pöyhönen, Fraser, Růžička, Zeleňák, Vandane, Roman, Pufahl – Vandas, Kytnár, Handlovský – Mitchell, Špirko, Šišovský – Chlepčok, Mich. Chovan, Obdržálek – Kelemen, S. Petráš, Andrisík – P. Halama

HK Nitra: Foltán – Mezei, McCormack, Korím, Morrison, Pupák, Versteeg, Rais, Hvizdoš – Lantoši, Slovák, Blackwater – Scheidl, Kollár, Kerbashian – Buček, Bortňák, Rapáč – Fominikh, Čaládi, Pätoprstý

Žilina v Košiciach až trikrát viedla, prekvapenie kola spečatila v nájazdoch

HC 07 Detva - MAC Budapešť 3:7 (3:3, 0:3, 0:1)

Góly: 13. Golian (Murček), 16. Tibenský (Hraško), 19. Hodgson (Gachulinec) – 7. Langkow (Orban, Bodó), 14. Langkow (Dansereau, Klempa), 18. Brown (Garát, Klempa), 26. Bodó (Orban), 33. Brown (Klempa), 36. Klempa (Dansereau, Brown), 49. Klempa (Brown)

HC 07 Detva: Zalivin (36. Petrík) – Mar. Chovan, Golian, Sládok, Hraško, F. Fekiač, Gachulinec, Jendroľ, Šimon – Ščurko, Murček, Žilka – Hodgson, V. Fekiač, Mat. Chovan – Tibenský, Gašpar, Král – M. Surový, Valent

MAC Budapešť: Bálizs – Pozsgai, Macaulay, Negrin, Dudás, Garát, Burt, Vokla, Szabad – Orban, Langkow, Bodó – Klempa, Brown, Dansereau – Odnoga, Nagy, Terbócs – Pápa, Majoross, Szigeti

Do zápasu vstúpili aktívnejšie hostia, ale prvú gólovú príležitosť mali na hokejke domáci, keď sa Tibenskému odrazil puk od korčule, ale pozorného Bálizsa neprekvapil. Aj Fekiačova delovka z pravej strany skončila opäť v lapačke Bálizsa. V 6. minúte boli Detvania oslabení po faule Martina Chovana a hostia to okamžite využili, keď sa Langkowi podarilo strelou pomedzi betóny Zalivina rozvlniť sieť v polovici 7. minúty. V 10. minúte mal veľkú príležitosť Pápa, ktorý pálil priamo spred Zalivina, ale puk v bránke neskončil. V 13. minúte sa domáci dostali do útočného pásma, Murček prihrávkou našiel Goliana a ten vyrovnal na 1:1. Hostia už o minútu neskôr opäť viedli, keď Langkow druhýkrát prestrelil Zalivina. V 16. minúte Bálizs stratil v zákroku hokejku, puk prešiel cez bránkovisko k Tibenskému a bolo opäť vyrovnané. V 18. minúte Brown exhibične obkorčuľoval detviansku bránku popri ľavej žrdi a strelil tretí gól Budapešti. V 19. minúte pred bránkou tečoval Hodgson strelu Gachulinca a vyrovnal stav divokej prvej tretiny na 3:3.

VIDEO Čajkovský dostal za zákrok na Nazareviča a bitku s Urakovom tvrdý trest

Druhá bola poznačená množstvom vylúčení. Už po 30. sekundách išiel na trestnú Bodó, ale Detvania výhodu nevyužili. Ďalšiu im ponúkol faulom Klempa, ale o necelých 30 sekúnd sa k nemu pridal domáci Martin Chovan a sily na ľade sa vyrovnali. Veľkú príležitosť prekonať Bálizsa mal na hokejke Tibenský, keď nikým nebránený namieril vedľa bránky Budapešti. V 26. minúte hostia využili Zalivinov pohyb a do takmer prázdnej bránky zvýšil na 3:4 Bodó. Obrovskú príležitosť v druhej polovici tretiny mal na hokejke Dudás, keď sa ocitol sám pred bránkou Zalivina, ale jeho strela skončila na zadnom plexiskle. Hostia dokázali využiť presilovú hru pri vylúčení Surového a Brown zvýšil už na 3:5. V 36. minúte domácej obrane unikol Brown, potiahol si puk po pravej strane a presnou prihrávkou našiel Klempu, ktorý z prvej vymietol ľavý horný roh bránky Detvy, čím zvýšil už na 3:6 a vyhnal Zalivina.

Do poslednej tretiny vstúpili hostia aktívnejšie, keď hneď v úvode ohrozil Petríka prudkou strelou Orban. Príležitosť na zníženie nepriaznivého výsledku mal Sládok, ktorého strela skončila v lapačke Bálizsa. V 47. minúte poskytol Pápa faulom súperom početnú výhodu, ktorú nevyužili, ale naopak inkasovali, keď Klempa unikol domácej obrane, dostal sa do nájazdu a vymietol ľavý horný roh bránky, čím zvýšil na 3:7. V 59. minúte nebezpečne vystrelil od modrej čiary Frederik Fekiač, ale trafil len zadné plexisklo. Hostia si výsledok do konca pohodlne ustrážili a tešili sa z dôležitého víťazstva.

VIDEO Dva neodpískané fauly: Detva aj Nové Zámky sa môžu právom hnevať!