Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Mal by sa pred nájazdmi čistiť ľad? Kanadskí tréneri sa zhodli: Nechápeme, prečo to tak nie je

BANSKÁ BYSTRICA - Stretnutie HC ´05 iClinic Banská Bystrica - DVTK Jegesmedvék Miškolc dospelo až do nájazdov, v ktorých rozhodol János Vas.
Dan Ceman tréner Banská Bystrica.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Práve téma samostatných nájazdov bola riešená na pozápasovej tlačovej konferencii, keďže hráči sa sťažovali, že im pri zakončení prekážal nahromadený sneh. Ľadová plocha sa totiž neupravuje po tretej tretine a ani pred nájazdmi.

Prečítajte si aj

Hokejový obrnaca HC Košice Patrik Koch.Koch je rád, že dostáva na ľade toľko priestoru

"Na neupravenom ľade sa kľučka neoplatí, treba len riadne vystreliť. To sa nedá, ak zamiešate puk, tak zastane, sami ste to videli," povedal Marek Bartánus.

Prečo nie je ľad upravovaný nechápu ani kanadskí tréner Glen Hanlon s Danom Cemanom: "Pár dní dozadu sme o tom hovorili, keď sme mali nájazdy v Detve. Robí sa to tak v každej lige, neviem prečo tu nie. Prakticky všetky tímy majú veľmi šikovných hráčov, ktorí potrebujú mať ten ľad očistení. Navyše, ani to nezaberie veľa času, však ľudia prídu na hokej, sedia tam niekedy viac ako dve a pol hodiny, takže tie tri minúty by nezabilo nikoho," nechal sa počuť Hanlon.

Prečítajte si aj

Rjewerjew rewi rew reiw prestupy a špekulácie.Naživo: Sledujte s nami januárové prestupy a špekulácie v Tipsport lige

"Úplne súhlasím. Ten puk sa môže rýchlo stratiť. Každý, kto ide na samostatný nájazd, tak musí a chce mať puk pod kontrolou. Netuším, prečo sa ľad neočistí. Naozaj by to zabralo maximálne päť minút," doplnil Ceman.

ANKETA: Mal by sa podľa vás pred nájazdmi čistiť ľad?

  • Áno

    97%

  • Nie

    3%

Zdieľajte:
Zdroj informácií: hokejovysvet.sk

Diskusia

Podobné články