Slovan Bratislava začal trip prehrou v Čerepovci 0:2

ČEREPOVEC - Hokejisti Slovana Bratislava podľahli v piatkovom zápase KHL na ľade Severstaľu Čerepovec 0:2.
Tréner Vladimír Országh (Slovan).

Pripísali si druhú prehru za sebou a prepadli sa na posledné miesto v Západnej konferencii práve za Čerepovec.

Na snmke brankr Slovana Bratislava.Litvínov si uplatnil opciu na Janusa, rokuje s ním o dlhodobej zmluve

V druhom zápase na tripe sa Slovan predstaví v nedeľu 6. januára (15.00 SEČ) proti Lokomotivu Jaroslavľ.

Severstaľ Čerepovec - Slovan Bratislava 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Ned Lukacevic Banská Bystrica.Bývalý útočník Banskej Bystrice a rodák z Čiernej Hory si zahrá druhú francúzsku ligu

Góly: 34. Trubačov (Chochlov, Vovčenko), 51. Kodola (Markovin). Rozhodovali: Gofman, Rogačov - Antonov, Parikov, vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 5072 divákov.

Zostavy:

Severstaľ Čerepovec: Furch - Kinrade, Chochlov, Glazkov, Lekomcev, Chabarov, Kulda, Sizov - Michnov, Jakimov, Monachov - Geraskin, Trubačov, Vovčenko - Petunin, Kodola, Markovin - Ashton, Nikolišin, Babenko - Zacharčuk

Tipsport liga sa rozrastie o dvoch účastníkov.Detailné hráčske štatistiky doterajšieho priebehu Tipsport ligy

Slovan Bratislava: Štěpánek – Sersen, Jánošík, Grman, Klok, Bačik, Gélinas, Švarný - Lunter, Sukeľ, Červený – Rau, Taffe, Chipchura – Lamper, Buc, Hrnka – Jeglič, Bailey, Sloboda – Baranov

V prvej tretine útočná snaha oboch tímov stroskotávala na brankároch. Domáci Čerepovec tlačil najmä v presilovkách, hoci v jednej mohol inkasovať. Sukeľ vo vlastnom oslabení však v páde nedokázal otvoriť skóre.

Ben Betker Detva sssss.Betker vniesol do Detvy nový vietor, vždy chcel pôsobiť v Európe

Po prestávke Slovan zatlačil, ale Klok nezužitkoval dobrú prácu Jegliča za bránkou a vzápätí neuspel ani Grman. Čerepovec potrestal slabú efektivitu hostí v 34. minúte, po zmätkoch pred brankárom Štepánkom potrestal vylúčenie Lampera Trubačov. Nič na tom nezmenilo ani posúdenie situácie videorozhodcom.

Na snímke zľava Tomáš Hrnka, asistent trénera Róbert Petrovický, tréner Vladimír Országh a Jeff Taffe (všetci Slovan).Slovan opustia minimálne ďalší dvaja hráči, ktorí sú v mužstve len na hosťovaní

Domáci začali v tretej časti hry lepšie brániť a Slovan mal problémy s prechodom do útočného pásma. V 50. minúte putoval na trestnú lavicu Švarný a Severstaľ to opäť využil. Tentokrát využil skrumáž pred bránkou Kodola a hostia ani druhýkrát v zápase neuspeli u videorozhodcu. Čerepovec sa potom sústredil na obranu a prakticky nepúšťal Slovan do vlastného pásma. Napriek tomu dostali slovanisti šancu v závere, počas hry 4 na 4 odvolali brankára, ale domáci tlak vydržali.

Pridal: Ivan Kubove