Spengler Cup spoznal finalistov: Kanada zabojuje o historický titul proti Godlovcom

DAVOS - 92. ročník Spengler Cupu spoznal svojich finalistov. Stali sa nimi hráči Kanady a KalPy Kuopio.
Zdroj: 30509

Kanada v prvom semifinále porazila Norimberg Ice Tigers 4:2, keď už v prvej tretine po góloch Emmertona a dvoch od Boychuka viedla 3:0. Na začiatku druhého dejstva DiDomenico zvýšil a Weis s Buckom len znižovali. Kanada môže vyhrať štvrtý titul v rade a celkovo šestnásty v histórii, čo by bol nový rekord.

Lawson je v Kanade: Ak to bude možné, tak sa do Nitry vráti

Druhé semifinále obstaral domáci Davos, ten znova do finále nepostúpi. O prvenstvo zabojuje totiž fínska KalPa Kuopio aj s našim Denisom Godlom. Slovák však nechytal, posledné dve stretnutia nastúpil Daniel Manzato, ktorý v prvom stretnutí neinkasoval, teraz, pri výhre 2:1, dostal gól až v 46. minúte.

Kanada - Norimberg Ice Tigers 4:2 (3:0, 1:1, 0:1)

Góly: 8. Emmerton (Boychuk), 10. Boychuk (Emmerton), 13. Boychuk (Noreau), 23. DiDomenico (Ebbett, Noreau) – 32. Weiss (Pföderl), 56. Buck

Kanada: Team Canada: Fucale – Fabbro, Quincey, Bieksa, Wiercioch, Després, Noreau (A), Curran – Ebbett (C), D'Agostini, DiDomenico – Micflikier, Boychuk, Emmerton – Knelsen, D. Moore (A), Lapierre – T. Mitchell, Cracknell, Winnik – Gagnon

Norimberg Ice Tigers: Treutle – Festerling, Aronson, Lalonde, Mebus, Gilbert (A), Weber, Jurcina, Bender – Buck, Bast, Bassen – Reimer (C), Weiss, Pföderl – Ch. Brown, Acton, Mieszkowski – Segal (A), Lerg, Fox

ONLINE z kľúčového boja dvadsiatky na MS: Kazachstan - Slovensko

KalPa Kuopio - HC Davos 2:1

Góly: 3. Nousiainen (Mäkinen), 51. Rissanen (Texier, Ruuttu) – 46. Frehner (Jung, Aeschlimann)

KalPa Kuopio: Manzato – Wilson, Leskinen, Seppälä, Fairchild, Mäkinen, Gröndahl, Lappalainen, Nousiainen – Texier, Rissanen (A), Ruuttu – Klemetti, Luostarinen, Kantola (A) – Jokinen (C), Sebok, Nuutinen – Könönen, Vainiola, Knuutinen

HC Davos: Senn– Jung, Sanguinetti, Kparghai, Heldner, Payr, Stoop, Buchli – Simion, Lindgren (A), Klasen – Pestoni, Bader, Meyer – D. Wieser (C), Corvi, M. Wieser (A) – Kessler, Aeschlimann, Egli – Frehner

Finále začína 31.12.2018 o 12:15.

Zdroj informácií: hokejovysvet.sk/Matej Kubove