Hudáček hrdinom Liberca, darilo sa aj Tyborovi s Cingelom, Sparta doma prekvapivo prehrala

PRAHA – V nedeľnom zápase 22. kola najvyššej českej hokejovej ligy vyhral líder z Třinca na ľade Sparty Praha 3:1.
Zdroj: 25186

Vítkovice zdolali Karlove Vary 3:2 a ukončili tak ich šesťzápasovú víťaznú šnúru na domácom štadióne. Na úspechu hostí sa podieľali presnými zásahmi Rastislav Dej a Radoslav Tybor, ktorý si tiež pripísal asistenciu.

Trenčín v predposlednej minúte rozhodol o výhre nad MAC, Liptáci v prestrelke zdolali Detvu

V súboji druhého tímu tabuľky s tretím rozhodol o víťazstve Liberca nad Hradcom Králové 4:3 po predĺžení v 65. minúte slovenský útočník Libor Hudáček.

sumáre:

HC Sparta Praha – HC Oceláři Třinec 1:3 (1:1, 0:0, 0:2)

Góly: 10. Buchtele (KUDRNA) – 3. Roth, 54. Růžička, 60. Adamský (DRAVECKÝ)

HC Energie Karlove Vary – HC Vítkovice Ridera 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)

Góly: 12. GRÍGER, 23. Plutnar (Balán) – 13. DEJ, 22. O. Roman (TYBOR), 52. TYBOR

Nedeľa v KHL priniesla výhry domácich, Ufa rozdrvila Minsk, Kunlun zdolal Soči

Bílí Tygři Liberec – Mountfield HK 4:3 pp (0:0, 2:2, 1:1 – 1:0)

Góly: 24. Filippi, 27. Jelínek, 58. Filippi (L. HUDÁČEK), 65. L. HUDÁČEK – 23. Vincour, 36. Pavlík (CINGEL), 49. CINGEL

BK Mladá Boleslav – Piráti Chomutov 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)

Góly: 27. Klepiš, 30. Klepiš (KOTVAN), 47. Vondrka – 2. Sklenář

HC Škoda Plzeň – HC Olomouc 1:2 pp a sn (1:1, 0:0, 0:0 – 0:0, 0:1)

Góly: 14. Indrák – 12. MRÁZ, rozhodujúci sam. nájazd: Knotek