Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Nemčík dobehol rozbehnutý vlak a zozadu kontroluje spoluhráčov: Ja im to len posúvam, smeje sa

BANSKÁ BYSTRICA - Pred pár týždňami vystužil zadné rady HC ´05 iClinic Banská Bystrica obranca Martin Nemčík, ktorý prišiel z ECHL.
Martin Nemčík Banská Bystrica.
Zdroj: hc05.sk - Gabriela Ganzová
Zdieľajte:

26-ročný Bratislavčan má za sebou deväť stretnutí, v ktorých získal dve asistencie a jeden plusový bod. Od jari však nehral, navyše si musel zvykať na zmenu štýlu, zo severoamerického na európsky. V piatok nastúpil na ľade MAC Budapešť v prvej obrannej dvojici a herne to bol jeho najlepší duel v drese "baranov".

Prečítajte si aj

MetaHeadline: HK Nitra - HK Poprad.Toto je najlepšia Nitra sezóny, hovorí Scheidl, Poprad si zápas prehral na konci

"Každý zápas je iný, ja sa vždy snažím podať čo najlepší výkon a pomáhať tímu," povedal skromne pre náš portál, no zároveň prezradil, že chvíľu si naozaj zvykať musel: "Keď som sem prišiel, tak to bol rozbehnutý vlak a ja som si iba kupoval lístok na stanici," smial sa: "Chalani sú však super, cez repre pauzu som sa dostal do tempa. Hokej je tu iný, je viac o taktike, ale je to dobré."

Nemčík je typickým príkladom defenzívneho obrancu. Veľký, s dobrou hrou do tela a tvrdou strelou od modrej. Niekedy ho to ale dopredu potiahne, ako napríklad v Budapešti, kedy v jednom striedaní ukázal aj šikovné ruky: "Trochu sa niekedy viem splašiť, ale videl som ten puk a otvorený priestor. Korčuľoval som dopredu sám, tak som tam vybehol a skoro to vyšlo. Moja prvoradá hra je v však defenzíve, aby som to istil a vpredu nech sa bláznia chalani, ktorí na to majú. Ja ich tlačím očami dopredu a kontrolujem zozadu," usmieval sa bývalý zadák Dukly Trenčín či Znojma.

Prečítajte si aj

Adam Ružička ukázal svoje hokejové myslenie.VIDEO Trápenie z úvodu sezóny je zabudnuté, Ružička exceluje: Takto úžasne si vychutnal brankára súpera!

Obranný pár tvoril s Benom Marshallom a teda obrancom, ktoré útočenie chutí ako med: "Marshy je ofenzívny obranca, ja mu iba posúvam puky, keď ich vybojujem, nech tam chodí a nech niečo s chalanmi vymýšľa," pokračuje Nemčík.

Ten mohol byť spokojný aj po spomínanom stretnutí proti MAC Budapešť: "Prvá tretina bola trochu šialená, ale myslím si, že sme to potom upokojili, ustáli sme to a dotiahli to do víťazného konca. Náš piaty gól ich položil na lopatky. Oni síce stále hrýzli, ale bez zubov," dodal.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: hokejovysvet.sk/Matej Kubove

Diskusia

Podobné články