Tatar s famóznou prihrávkou: Z obrancov si totálne vystrelil

NEW JERSEY - Slovenský hokejový útočník Tomáš Tatar prispel jednou asistenciou k triumfu Montrealu Canadiens v nočnom zápase zámorskej NHL na ľade Pittsburghu Penguins 5:1. Dvadsaťsedemročný krídelník prihral na úvodný gól Brendana Gallaghera a zaznamenal tak premiérový bod v novom pôsobisku.
Tomáš Tatar asistoval pri úvodnom góle Brendana Gallaghera.
Zdroj: nhl.com

Montreal prerušil negatívnu sériu piatich prehier s Pittsburghom, pod triumf 5:1 sa dvomi gólmi a asistenciou podpísal center Paul Byron. Tatar asistoval pri otváracom góle zápasu, keď sa v prečíslení dvoch na jedného jeho strela odrazila od obrancu Olliho Määttu k Brendanovi Gallagherovi a ten poslal Montreal v 12. minúte do vedenia. Dvadsaťsedemročný Tatar tak zaznamenal premiérový bod v novom pôsobisku. Celkovo odohral 15:30 min, pripísal si plusový bod a s piatimi strelami bol najaktívnejší hráč tímu v tejto štatistike.

Mimoriadne aktívny bol aj Pánik, no ani jedna z jeho siedmich striel neprešla za chrbát brankára Johna Gibsona. Ten priviedol 41 úspešnými zákrokmi Anaheim k tesnému triumfu 1:0 na ľade Arizony. Jediný gól zápasu si pripísal nováčik Max Comtois, ktorý sa strelecky presadil v druhom dueli za sebou. Pánikova minutáž bola 21:47, na konto mu pribudol mínusový bod. Arizona hrala v závere presilovku o dvoch hráčov a navyše odvolala brankára, ale Gibson ani v situácii troch proti šiestim neinkasoval a zaznamenal 17. čisté konto v kariére. Coyotes nedali gól v dvoch zápasoch na začiatku sezóny prvýkrát po 39 rokoch, v otváracom stretnutí podľahli Dallasu 0:3.

Jonathan Toews zažiaril hetrikom pri triumfe Chicaga 5:4 po predĺžení nad St. Louis. V extra čase rozhodol zápas a zaznamenal šiesty trojgólový duel v kariére. Chicago tak uspelo v druhom stretnutí za sebou v predĺžení, čo sa mu podarilo na začiatku sezóny ako tretiemu tímu v histórii. "Toto sú pre nás extrémne dôležité dva body. Som nadšený, ako sme bojovali a otočili zápas," uviedol kouč Joel Quenneville, ktorého zverenci prehrávali v tretej tretine 3:4.