Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Bartečko zrejme do Popradu

Ľuboš Bartečko sa plánuje vrátiť do klubu, v ktorom hokejovo vyrástol.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Dres materského HK Poprad si zvykol v minulosti obliecť na začiatku každej extraligovej sezóny, po niekoľkých stretnutiach sa však vždy vydal do Európy. Neúspešné pôsobenia v Levoch Poprad a Praha či Chomutove chce hodiť za hlavu a pod Tatrami tentoraz odohrať minimálne jeden ročník.

Leto strávil 38-ročný skúsený útočník v Amerike, na Slovensko sa však vrátil, aby podporil myšlienku hokejových exhibícií na počesť Pavla Demitru. Tentoraz sa však doma zdrží dlhšie. "Asi ostanem celú sezónu hrať v Poprade. Uvidím, ako sa dohodneme, ale pravdepodobne to tak bude," povedal v rozhovore pre hokejportal.net Bartečko.

Majster sveta z Göteborgu 2002 nemá za sebou vydarenú sezónu. Ako kapitán nedoviedol "pirátov" z Chomutova do play off českej extraligy, navyše sa s nimi nedokázal zachrániť v najvyššej domácej súťaži. Po príprave v Amerike sa cíti aj po zdravotnej stránke lepšie. "Všetko je v poriadku, až na krk. Odkedy mám vonku platničku, som mierne limitovaný. Verím, že počas sezóny s tým žiadny problém nebude," dodal Bartečko.

Hokejový Poprad mal aj tentoraz v lete veľa práce, a to nielen s budovaním kádra, ale hlavne so záchranou extraligovej licencie. Po dlhých rokovaniach klub vďaka dotáciám situáciu zvládol. O rozhodnutí vrátiť sa domov nemusel Bartečka nikto presviedčať. "Chcem si celú sezónu zahrať aj doma, veď som tu vyrastal. Je to moja srdcová záležitosť," uviedol Bartečko, ktorého rozhodnutie nezmení už ani lákavá európska ponuka. "V tomto mojom čase to zrejme už nikto nezmení. K tímu sa pripojím, keď sa chlapci vrátia zo sústredenia vo Švajčiarsku."

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články