Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Zvolen začal konať: Agresori majú doživotný zákaz vstupu!

ZVOLEN - Nechutné udalosti, ktoré sa odohrali v súboji 4.kola Tipsport ligy medzi Miškovecom a Zvolenom (0:5) čoskoro spoznajú svojich vinníkov. Klub HKm Zvolen im zamedzí vstup na všetky domáce stretnutia. Tento zákaz nadobudne platnosť už nedeľňajším duelom (23.9.) proti Novým Zámkom.
Skupina, ktorá sa vydáva za fanklub HKM Zvolen dostane doživotný dištanc na domáce zápasy.
Skupina, ktorá sa vydáva za fanklub HKM Zvolen dostane doživotný dištanc na domáce zápasy. Zdroj: Foto: Ivan Golembiovsky/ZVonline.sk
Zdieľajte:

Do Maďarska pricestovala skupina asi dvesto fanúšikov Zvolena, ktorí si hovoria ULTRAS. To, čo ale predviedli v hľadisku, na športové podujatie rozhodne nepatrí. Skupina rozvášneného davu najskôr prekonala železné oplotenie, ktorým bol vyhradený sektor pre hostí. Ako prví inkasovali údery a kopance príslušníci SBS, no útok pocítili aj nič netušiaci domáci fanúšikovia, či deti.

Prečítajte si aj

Jeho zverenci sa po štvrtej výhre v rade vyšvihli na čelo tabuľky.Chudý sa dostal do ostrej výmeny s Považanmi: Stále sa sťažujú rozhodcom, aj keď nemusia

V sobotu dopoludnia sa v útrobách zimného štadióna konalo mimoriadne zasadnutie predstaviteľov klubu. Prinášame vám ich záverečné stanovisko v plnom znení a bez redakčných úprav:

Vzhľadom k nepríjemným udalostiam, ktoré sa odohrali na tribúnach počas piatkového stretnutia DVT MISKOLC - HKM ZVOLEN, prínáša vedenie HKM a.s. nasledovné vyhlásenie.

Výjazd do Miškolca organizovala fanúšikovská skupina, ktorá nie je oficiálnym fanklubom HKM. Náš klub sa dôrazne dištancuje a odsudzuje chuligánske správanie a výtrznícke konanie tiežfanúšikov Zvolena, ktorí urobili hanbu nielen nášmu klubu, ale aj všetkým slušným fanúšikom na Slovensku. Ospravedlňujeme sa fanúšikom Miškolca a ubezpečujeme všetkých, že z týchto udalostí vyvodime dôsledky v podobe sprísnenych podmienok pre vstup podobných osôb na podujatia organizované HKM a.s., na ktorých je nulová tolerancia násilia a diskriminácie. Osoby, ktoré sú za vzniknutú situáciu zodpovedné, sa od zajtra na zvolenský štadión nedostanú. Mrzí nás, že v poslednom čase korektne a bezproblémovo sa vyvíjajúca spolupráca a vzťahy nášho klubu s týmto fanúšikovským zoskupením, dostali vážne trhliny. Sme však nútení prijať okamžité opatrenia, za ktorými si bez výnimky stojíme. Vinníci, z ktorých veľká časť ani nie je zo Zvolena, teraz svojím konaním vrhli zlé svetlo na náš klub, naše mesto i slovenskú hokejovú fanúšikovskú obec v očiach médii i verejnosti.

Prečítajte si aj

MetaHeadline: MsHK Žilina - HKM Zvolen.VIDEO V Miškolci vyčíňali zvolenskí fanúšikovia, napadli tých domácich

K vyjadreniu sa pridal aj prezident a predseda predstavenstva HKM a.s., Ing. Dušan Mráz: "Udalosti, ktoré sa udiali počas včerajšieho zápasu su neprípustné a odsúdeniahodné. Vážime si všetkých fanúšikov, ktorí sa chcú na našich zápasoch baviť, no fanúšikov, ktori prichádzajú na športové podujatia s iným úmyslom, týmto vyzývam: ZOSTAŇTE DOMA!"

Podobne zhrození a rozčarovaní ostali aj samotní hráči, ktorí zo šatne jednohlasne odkazujú: "My, hráči, ostro odsudzujeme počínanie našich "fanúšikov", ktorým sa prezentovali na poslednom zápase v Miškolci. Touto cestou sa aj my chceme ospravedlniť fanúšikom Miškolca za nepríjemný incident, my o takúto "podporu" nestojíme. Tak, ako sa my snažíme hrať na ľade fair play, to isté očakávame od našich fanúšikov. Hokej je šport, ktorý hráme pre ľudí, má ich spájať, prinášať im radosť a eufóriu, a nie byť zdrojom nenávisti a násilia."

Zdieľajte:
Zdroj informácií: hkmzvolen.sk

Diskusia

Podobné články