Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Chrenko skončil v Nitre, mieri do Nových Zámkov

Dres hokejového extraligistu HK Nitra už v sezóne 2014/2015 neoblečie útočník Tomáš Chrenko. Dôvodom sú podľa riaditeľa klubu Jána Plandoru zdravotné problémy, ktoré 36-ročnému centrovi nedovoľujú ďalej hrať na extraligovej úrovni.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

S hokejom však Chrenko úplne nekončí, pokračovať by mal v Nových Zámkoch, ktoré štartujú v nadnárodnej MOL lige.

Dlhoročná opora nitrianskej ofenzívy absolvovala pod Zoborom celú prípravu na novú sezónu, v nasledujúcom ročníku však bude Nitra už bez svojho tradičného centra s číslom 29. "Pretrvávajúce zdravotné problémy Tomášovi nedovoľujú naplno pokračovať v extraligovom hokeji. Za dlhoročné odvedené služby v nitrianskom tíme mu patrí veľké poďakovanie," povedal Plandora pre internetovú stránku klubu.

Chrenko figuruje v popredí viacerých historických štatistík nitrianskeho tímu. V drese Nitry odohral 572 súťažných zápasov s bilanciou 181 gólov a 278 asistencií, pričom iba jeden gól ho delí v historickej tabuľke najlepších strelcov klubu od útočníka Martina Miklíka. Je však lídrom v počte zápasov za tím spod Zobora, jasným lídrom v počte asistencií a suverénne prvý je aj v počte kanadských bodov. Dres tímu spod Zobora obliekal celkovo v 14-tich sezónach svojej seniorskej kariéry, okrem toho hral v Barcelone, v Slavii Praha, Martine, Poprade, Karlových Varoch a v Taliansku.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články