Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

MS 2019: Česi nám ukradnú Bratislavu: Nám ostanú Košice

KODAŇ - Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji v roku 2019 na Slovensku sa budú konať od 10. do 26. mája. Zloženie skupín v Bratislave a v Košiciach ešte nie je známe, je však pravdepodobné, že Slováci budú hrať základnú časť na východe republiky.
Šport hokej SZĽH reprezentácia nominácia.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Základné informácie o budúcoročnom šampionáte by mali zástupcovia Slovenska prezentovať predstaviteľom Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) počas tohto týždňa na kongrese v Kodani. Verejnosť sa dozvie viac informácií na tlačovej konferencii, ktorá sa bude konať pravdepodobne v utorok 22. mája, alebo o deň neskôr v Bratislave. TASR to potvrdil prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) Martin Kohút.

Prečítajte si aj

Slovenská striedačka, v pozadí sprava asistent trénera Vladimír Országh a tréner Craig Ramsey.VIDEO + FOTO Kocky sú hodené: Osud štvrťfinále už nemáme vo svojich rukách!

O tom, že Košice by mali hostiť základnú skupinu, v ktorej budú aj Slováci, sa šepká už dlhšie. Prezident SZĽH to nevyvrátil, ale ani nepotvrdil. Z prostredia zväzu však presakujú informácie, že v Bratislave by mali hrať Česi a v Košiciach Slováci. Snaha SZĽH je vypredať zápasy oboch krajín, argumentuje tým, že do hlavného mesta to majú Česi blízko.

Kapacita košickej Steel arény je 8300 divákov, Zimný štadión Ondreja Nepelu v Bratislave pojme 10.055 divákov. Slovensko získalo právo hostiť MS na kongrese IIHF v máji 2015 v Prahe.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články