VIDEO Debakel ako hrom: Mladí Slováci nechutne rozobrali Francúzov a postúpili do štvrťfinále

ČEĽABINSK - Slovenskí hokejoví reprezentanti do 18 rokov nastúpili v nedeľňajšom zápase B-skupiny MS tejto vekovej kategórie proti francúzskym rovesníkom.
Zdroj: 28106

Slovenskí hokejoví reprezentanti do 18 rokov zvíťazili v nedeľnom treťom vystúpení na majstrovstvách sveta tejto vekovej kategórie v B-skupine nad Francúzmi 7:1. Vysoký triumf nad outsiderom zaručil mladým Slovákom definitívu medzi najlepšou osmičkou vo štvrťfinále šampionátu v Rusku.

Zavŕši Trenčín nevídaný obrat? Sleduj NAŽIVO posledný finálový diel, ktorý rozhodne o majstrovi!

Prvých desať minút neprinieslo veľké šance ani na jednej strane. Ako prví udreli slovenskí reprezentanti, keď v 12. minúte po buly prestrelil od modrej Samuel Kňažko aj vďaka cloniacemu Maximovi Čajkovičovi brankára súpera. Už o štyri minúty však bolo vyrovnané, keď strela Julesa Galleta z pravého kruhu preletela tesne nad betónom Samuela Vyletelku. Radosť Francúzom už po 36 sekundách pokazil Čajkovič. V úvode druhého dejstva viedli mladí Slováci o dva góly, keď po individuálnej akcii posunul pred bránkou Čajkovič puk Oliverovi Okuliarovi, ktorý zakončil s prehľadom. V 31. minúte poslal puk za chrbát Valentina Duquenna autor prvého presného zásahu Kňažko a o šesť minút pri hre piatich proti piatim zasunul puk do bránky pomedzi betóny Adam Paulíny. Zverencom Viliama Čacha vyšiel úvod tretej tretiny, keď sa zásluhou Okuliara a Paulínyho vzdialili súperovi v bránke už s Adrienom Vazzazom na šesť gólov a bez väčšej námahy dohrali stretnutie.

Francúzsko "18" - Slovensko "18" 1:7 (1:2, 0:3, 0:2)

Góly: 11. Kňažko (Čajkovič / Kováčik), 15. Čajkovič (Ilenčík / Okuliar) 21. Okuliar (Čajkovič / Kováčik), 30. Kňažko (Kováčik / Okuliar), 36. Paulíny (Kováčik), 41. Okuliar (Čajkovič / Ilenčík), 41. Paulíny (Ferenyi / Tkáč) - 15. Gallet (Schmitt)

Rozhodovali: Alarie (CAN), Hoppe (GER) – Chaput (CAN), Nikulainen (FIN), vylúčení: 4:5, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0.

Zostavy:

Francúzsko: Duquenne (Vazzaz) – Plagnat, Couland (A), Bourillon (C), Schmitt, Allais, Coffy, Bataillé – Gallet, Dubé, Rabl – Dair, Fabre, Quattrone – Bruche, Leroux, Chautant – Rousseau, Guer, Mainot (A)

Slovensko: Vyletka (Hlavaj) – Turan, Dlugoš, Kňažko, Ulenčík, Zekucia, Bučko, Hudec, Česánek – Mrázik, Sojka, Džugan (C) – Čajkovič, Kováčik (A), Okuliar – Tkáč, Ferenyi, Paulíny – Sarvaš (A), Čederle, Zubek