Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

FOTO Návrat ako z rozprávky: Francúzsky majster si po 4 rokoch oblečie dres SLOVENSKA

BRATISLAVA - Slovenský hokejista si po štyroch rokoch oblečie dres národného tímu.
Richard Stehlík si po štyroch rokoch oblečie dres národného tímu.
Richard Stehlík si po štyroch rokoch oblečie dres národného tímu. Zdroj: hs/koláž
Zdieľajte:

Slovenský hokejista Richard Stehlík si po štyroch rokoch oblečie dres národného tímu. Do nominácie na zápasy Euro Hockey Challenge sa dostal vďaka dobrým výkonom v najvyššej francúzskej lige. Svoje premiérové pôsobenie v tejto súťaži navyše ovenčil majstrovským titulom, ktorý získal s klubom Rouen Dragons.

Prečítajte si aj

05 iClinic Banská Bystrica - HK Nitra metaDescripti.FOTO Tajomný obhajca z Bystrice zbrane neprezrádza: Bude to hokejový boom

Tridsaťtriročný skúsený obranca má na konte 88 duelov a dva góly v národnom drese. Ten si však naposledy obliekol ešte v sezóne 2013/2014. Návrat do reprezentácie ho preto veľmi potešil a na utorňajší zraz v Piešťanoch prišiel v dobrej nálade. "Som veľmi rád, že som tu, že môžem reprezentovať a veľmi sa na to teším. Bolo to prekvapenie, zavolal mi Miro Šatan, povedal som mu, že chcem reprezentovať, vždy to bola pre mňa česť byť v národnom tíme. Som zdravý aj pripravený, uvidíme, ako to pôjde na ľade. Mal som vydarenú sezónu vo Francúzsku, takže som rozmýšľal aj nad tým, že si ju predĺžim v reprezentácii a som rád, že sa to podarilo. Chcem zabojovať o majstrovstvá sveta," povedal.

Národné mužstvo prechádza výraznejšou "omladzovacou kúrou" a preto Stehlíka čakalo po dlhšej absencii najprv zoznamovanie. "Sú tu aj chalani, s ktorými sa poznáme už dlhé roky, ale aj veľa nových tvárí. Rád sa s chlapcami zoznámim a dúfam, že vytvoríme dobrú partiu."
Do Francúzska odišiel vlani v lete a bola to pre neho celkom nová skúsenosť. Svoje pôsobenie v tamojšej lige však hodnotí veľmi pozitívne, k čomu prispel aj zisk titulu. Jeho Rouen vo finále play off triumfoval nad víťazom základnej časti Grenoblom hladko 4:0 na zápasy. Stehlíkovi sa darilo aj osobne, keď v 40 dueloch základnej časti nazbieral deväť gólov a šesť asistencií, v 13 zápasoch play off pridal gól a dve prihrávky.


"Francúzska liga ma milo prekvapila, pretože zápasy boli veľmi kvalitné. Francúzi pre to robia maximum a hokej tam ide poriadne dopredu. Hrá sa rýchly a agresívny štýl, čo sa mi veľmi páčilo," povedal Stehlík. Hra jeho tímu má fínsky rukopis. "Máme až štyroch trénerov, dvoch z Fínska a dvoch z Francúzska a navzájom sa dopĺňajú. Mali sme také fínske tréningy a všetko bolo zamerané na ich štýl," uviedol.

Richard Stehlík v drese Slovenska.
Richard Stehlík v drese Slovenska. Zdroj: TASR - ilustračné

Tamojšiu súťaž dal na približne rovnakú úroveň ako slovenskú ligu, ak by sa v Tipsport lige predstavil Rouen, podľa Stehlíka by patril medzi štyri najlepšie tímy. "Celý hokej tam ide naozaj dopredu a myslím, že tá liga je veľmi porovnateľná aj s našou, z ktorej som tam prišiel. Zdalo sa mi, že vo Francúzsku bolo vyššie nasadenie, je tam veľa Američanov a Kanaďanov, ktorí tú súťaž pozdvihujú hore. Ak by Rouen pôsobil v slovenskej extralige, bol by podľa mňa v prvej štvorke. Je to veľmi kvalitný tím, dobre vyskladaný a s legionármi z Kanady a USA. Ale hlavne sa vytvorila dobrá partia a všetko bolo super. Fanúšikovia sú taktiež skvelí a my sme mali často vypredaný štadión," povedal.


Očarilo ho aj mesto a blízke okolie, Rouen prirovnal k metropole Česka. "Pamiatkami a históriou je to taká malá Praha. Kúsok odtiaľ je aj pláž, kde sa vylodili spojenci počas 2. svetovej vojny, okolie je krásne." Stehlíkovi sa v Rouene skončila po sezóne zmluva a zatiaľ nevie, či sa doň vráti aj v nasledujúcom ročníku.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články