VIDEO Ovečkin dosiahol historický míľnik, zaradil sa medzi dvadsať nesmrteľných

NEW YORK - Atraktívny súboj dvoch najlepších strelcov súťaže videli diváci vo Washingtone, kde miestni Capitals zdolali Winnipeg 3:2 po predĺžení.
MetaHeadline: Alex Ovečkin gól oslava.
Zdroj: TASR/AP

Domáci kapitán Alexander Ovečkin prispel k víťazstvu dvoma gólmi a so 42 presnými zásahmi sa osamostatnil na čele tabuľky kanonierov. Navyše dosiahol významný kariérny míľnik, jeho druhý gól v zápase bol jeho jubilejný 600. v profiligovej kariére.

Ilustračné foto (archív).Boje o majstrovský titul začínajú: Sledujte NAŽIVO všetky zápasy play off Tipsport Ligy!

Tridsaťdvaročný krídelník ho dosiahol ako 20. hráč v histórii NHL. "Je to špeciálny moment. Som rád, že sa mi to podarilo. Teraz chcem stále viac a viac. Teším sa na ďalší gól s číslom 601," povedal pre nhl.com Ovečkin, ktorý tento míľnik dosiahol ako štvrtý najrýchlejší hráč v histórii vo svojom 990. zápase NHL. Skôr sa na métu 600 gólov dostali len Wayne Gretzky (718), Mario Lemieux (719) a Brett Hull (900).

MetaTitle: USA NHL Penguins Capitals Hokej.VIDEO Ovečkin dosiahol významný míľnik, Gáborík s troma mínuskami

Ovečkin skóroval už v 5. minúte v početnej výhode o dvoch hráčov, míľnik dosiahol v 24. minúte, keď dorazil za chrbát Connora Helleybucka vlastnú strelu. Celkovo si pripísal až osem striel.

Pridal: Matej Kubove