Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

VIDEO HC ´05 iClinic Banská Bystrica žiada dodatočné potrestanie Branislava Mezeia za zákrok na Mateja Giľáka

BANSKÁ BYSTRICA - HC ´05 iClinic Banská Bystrica žiada dodatočné potrestanie Branislava Mezeia za zákrok na Mateja Giľaka.
Dsadgsai dgsaidsaid sagidasdas.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

"Určite väčšina z vás zaregistrovala škaredý faul na Maťa Giľáka v našom víťaznom stretnutí v Nitre. Hrubý zákrok Branislava Mezei mal za následok, že Matej utrpel otras mozgu a strávil tri dni v nemocnici.

Prečítajte si aj

Smutní ruskí hokejisti po prehre 3:4 po predĺžení vo finálovom zápase Fínsko - Rusko na MS hráčov do 20 rokov v HelsinkáNHL prepisovala svoje dejiny: Najlepšiu ligu sveta prvýkrát okúsil hokejista z tejto exotickej krajiny!

Trest udelený hráčovi Mezeiovi sa nám zdal nedostatočný a preto sme v zmysle Disciplinárneho poriadku SZĽH (Článok 33, odsek 3., bod g)), požiadali dňa 22. februára 2018 o jeho dodatočné potrestanie. K žiadosti sme priložili všetky náležitosti (2x videozáznam sporného momentu, lekársku správu) potrebné k tomu, aby DK SZĽH do desiatich dní v zmysle DP SZĽH (Článok 33, odsek 2.) rozhodla, či začne disciplinárne konanie voči B. Mezeiovi alebo náš podnet odmietne. Keďže nás DK SZĽH, v zmysle DP SZĽH (Článok 33, odsek 6.), nevyzvala na doplnenie podnetu a predloženie súvisiacich podkladov, považujeme predložené dokumenty za dostatočné a nič nebráni, aby DK SZĽH vybavila náš podnet, v zmysle DP SZĽH (Článok 33, odsek 5.), bezodkladne. Podľa našich informácií mala DK SZĽH od podania našej žiadosti zasadnutie už dvakrát, ale toto rozhodnutie, ktoré by malo byť zverejnené formou úradnej správy na webovom sídle SZĽH, v zmysle DP SZĽH (Článok 33, odsek 2.), zverejnené stále nie je. Dôvod nečinnosti DK SZĽH v tejto veci je preto pre nás neznámy a zároveň vyvolávajúci pochybnosti o tom, čo je vlastne skutočná príčina nečinnosti DK SZĽH.

Prečítajte si aj

Pavel Dacjuk SKAa.VIDEO Datsyuk opäť ukázal svoju genialitu, takto krásne prekonal Hudáčka

Taktiež sme kvôli zamedzeniu akýchkoľvek pochybností pri rozhodovaní o tomto prípade vzniesli námietku zaujatosti, v zmysle Štatútu DK SZĽH (Článok 9, odsek 3.), voči Predsedovi DK SZĽH JUDr. Rastislavovi Jakubovičovi, ktorý je podľa nášho názoru v tejto veci predpojatý. Blízka osoba predsedu komisie (§ 116 Občianskeho zákonníka) je hráčom MMHK Nitra, ktorý je v združení s HK Nitra s.r.o. Podľa čl. 24 ods. 1 a čl. 31 ods. 1 Disciplinárneho poriadku SZĽH sú disciplinárne orgány povinné dbať, aby disciplinárne konanie a jeho priebeh rešpektovali zásady spravodlivého procesu.

Prečítajte si aj

Boris Sádecký strieľa gól.VIDEO Najkrajší gól sezóny v KHL strelil zástupca Slovanu

JUDr. Rastislav Jakubovič je sudcom Okresného súdu v Galante a vie čo znamená rešpektovanie tejto zásady. Menovaný však ako predseda disciplinárnej komisie SZĽH, za ktorej činnosť zodpovedá, v tomto konkrétnom prípade a preukázateľne aj v ďalších prípadoch sa podieľa na porušovaní Disciplinárneho poriadku SZĽH a Štatútu DK.

Prečítajte si aj

Zľava Josh Brittain (Banská Bystrica) a Niko Ojamäki (Tappara).Skvelá správa pre Slovensko, v Lige majstrov môžeme mať opäť dvoch zástupcov

V danom prípade by sme očakávali, vzhľadom na jeho vzťah s klubom HK Nitra s.r.o., že sa sám vzdá rozhodovania tohto prípadu. Sú tu zjavné pochybnosti o jeho nestrannosti, a to pre jeho vzťah ku klubu, ktorého je Branislav Mezei členom a tiež, pre porušovanie predpisov SZĽH pri riešení tohto i ďalších prípadov disciplinárnej komisie SZĽH.

Prečítajte si aj

MetaHeadline: Tomáš Tatar, spoluhráči gól oslava.VIDEO Takto strelil Tomáš Tatar svoj prvý gól za Vegas Golden Knights, využil dôraz pred brankárom

Je možné, že takýmto výkonom funkcie predsedu DK SZĽH porušuje JUDr. Rastislav Jakubovič ako sudca aj čl. 2 ods. 1 až 3 Etického kódexu sudcu na Slovensku a ak bude v takýchto aktivitách pokračovať, obrátime sa v tejto veci na Súdnu radu SR," píše sa v oficiálnom stanovisku HC ´05 iClinic Banská Bystrica.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: hc05.sk

Diskusia

Podobné články